Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Podpis elektroniczny - warto wyrobić?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

dzaccerini

Napisano 26 kwiecień 2020 - 00:01

Po raz pierwszy przeczytałam o elektronicznym podpisie na blogu http://newbrands.pl/...odzenia-z-domu/. Podoba mi się koncept. Postaram się wyrobić bezpieczny podpis elektroniczny. Do tej pory korzystałam z tego zwykłego, ale dokumentów do zus np. już nim nie podpiszę. Teraz już się upewniłam,  że jest to bezpieczne i należy iść z duchem czasu. 


Naster

Napisano 19 kwiecień 2020 - 15:18

Sam podpis nie będzie się różnił w zasadzie niczym, bo tak naprawdę nie ma czym. Różnica może być jednak w samym podejściu do klienta i w czasie wykonywania usługi oraz cenie. Dlatego warto chwile się zastanowić, zamiast od razu wybierać pierwszą lepszą firmę wykonującą podpis elektroniczny. Ja przeglądnąłem kilkanaście ofert z okolicy (jestem z Wrocławia) i okazało się, że najodpowiedniej było wybrać https://netvet.pl/- można u nich wygodnie umówić wizytę na daną godzinę u siebie w firmie, czy domu, więc jest to najbardziej wygodne, bo samemu nie trzeba nigdzie jechać. Podpis elektroniczny to tylko chwila, głównie polega to na sprawdzeniu Twojej tożsamości.


zimbol

Napisano 18 kwiecień 2020 - 13:39

Zna ktoś odpowiedź na moje ostatnie pytanie? 


luke45

Napisano 14 kwiecień 2020 - 08:42

Warto, przydaje się w wielu sytuacjach.


zimbol

Napisano 29 marzec 2020 - 17:16

Czymś się różni to, gdzie się wyrabia taki podpis? Chyba żadnej różnicy nie ma to, do kogo z tym się zgłoszę? 


Naster

Napisano 28 marzec 2020 - 11:18

Nie jest to na pewno coś, bez czego nie da się przeżyć, ale w moim przypadku akurat się bardzo przydaje. Dzięki niemu miesięcznie zaoszczędzam z pewnością ładnych kilka godzin, więc warto zastanowić się, czy nie będzie to dla ciebie sporym uproszczeniem, bo samo wyrobienie podpisu nie jest drogie. 


karh.pl

Napisano 16 marzec 2020 - 19:49

Wszystko zależy jaka to branża. Taki podpis ma naprawdę sporo zalet - główną jest możliwość załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet, nawet z własnego domowego zacisza. Z drugiej strony należy też pamiętać o pewnej wadzie, jaką jest konieczność zakupu i stosowania odpowiedniego sprzętu (np. tokeny, karty, czytniki) - wstępny koszt to ok. 300 zł brutto, w następnych latach należy odnawiać abonament podpisu (kosztuje to w granicach 120 zł).


zimbol

Napisano 16 marzec 2020 - 18:03

Warto wyrobić podpis elektroniczny? Znajomi z branży często je zachwalają, jednak ja jakoś nie czułem potrzeby, aby go zakładać. Jest on sporym uproszczeniem i warto pomyśleć nad jego założeniem? 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)