Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: stres w pracy prawnika


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Karkosztyn84

Napisano 30 listopad 2021 - 19:39

Przewlekły stres może prowadzić do wielu zaburzeń na tle psychicznym. Dobrym pomysłem na pewno byłaby wizyta u psychologa, który wskazałby drogę, którą należy iść. O przewlekłym stresie można przeczytać w artykule https://www.spokojwg...rwalego-stresu/


Karkosztyn84

Napisano 30 listopad 2021 - 19:35

CYTAT(Admin-Łukasz)CYTATMoi znajomi jedni mowia ze prawnik to sie nie ma czym stresowac skoro zna przepisy i wie wobec tego jak sie do nich stosowac a inni ze to musi byc bardzo stresujace - ciagle napiecie - wygram sprawe /nie wygram....
Nooo - zupełnie nie stresująca. Nie wiedzieć tylko czemu większość prawników albo umiera na serce, albo łysieje ;-) .

Stres jest i to duży - szczególnie jeśli zdajesz sobie sprawę, że m.in. od Twoich działań zależy los lub majątek innych osób.

To, że prawnicy nie płaczą razem ze stronami lub nie wrzeszczą na stronę przeciwną nie oznacza, że nie przejmują się sprawą - po prostu muszą zachować dystans do prowadzonych spraw, bo inaczej skończyliby w wariatkowie. Standardowy przekrój większości spraw adwokata obejmuje przecież sprawy karne od gwałtów, rozbojów i przywłaszczenie mienia przez sprawy spadkowe, rozwodowe, po waśnie sąsiedzkie przez 3 pokolenia.

Myślicie, że przyjąć taki ciężar emocjonalny na siebie jest łatwo? Tym bardziej, że coraz więcej osób traktuje adwokata nie tylko jako drogowskazu prawnego, ale również jako psychologa - wylewając mu niemal jak księdzu na spowiedzi wszystkie żale i pretensje do całego świata. Niektórzy oczekują również nie tylko rady prawnej - ale zwykłego pocieszenia, że uda się, że będzie dobrze.


[i]zupełna racja, tym bardziej gdy telefonują do domu w weekendy, że mąż (ex mąż) zrobił własnie to lub owo. Stres gdy człowiek wie, że strona przeciwna kłamie, kłamią "zwerbowani" świadkowie i nic nie może zrobić, bowiem strona reprezentowana nie ma świadków. Trafia wówczas człowieka jasna.....


pracownik księgowości

Napisano 26 lipiec 2017 - 19:28

Jak warto kogoś polecić, to czemu tego nie zrobić? Są specjaliści i są partacze. Moim zdaniem jest to początek depresji. Warto udać się do Psychomedic. Przyjmują tam świetni psychiatrzy. Rejestracja jest online przez całą dobę oraz telefonicznie pod nr 22 253 88 88. Przy takich dolegliwościach, to nie ma się nad czym zastanawiać.


Aderic

Napisano 22 marzec 2017 - 10:21

Od kiedy to każdy tak chętnie reklamuję usługi psychoterapeuty XD


Raksam

Napisano 22 marzec 2017 - 09:50

Macie rację, dobry specjalista to podstawa przy tak stresującym zawodzie. Natknęłam się ostatnio na ofertę http://gabinetypsychoterapii.com/ mam nadzieję, że komuś z Wielkopolski przyda się ten namiar


elka2002

Napisano 25 luty 2017 - 22:59

Tutaj https://psychomedic....iatra-warszawa/ są namiary na dobrego psychiatrę, który może pomóc w takiej sytuacji. Uważam, że warto udać się w takiej sytuacji na terapię. W ten sposób można sobie pomóc. 


Kasik86

Napisano 04 kwiecień 2016 - 20:39

Stres jest dzisiaj niemal w każdej pracy, w życiu osobistym również ciężko od niego uciec. Dlatego wiele osób nie daje radę i musi sie leczyć u psychiatry np. w Klinice Psychomedic z Warszawy , mnie to wcale nie dziwi i nie widzę w tym nic złego. Nie każdy z nas jest odporny na okropności tego świata, taką odporność dopiero musimy nabyć. Czasami po prostu potrzebujemy w tym pomocy i fajnie jeśli nie boimy sie po nią sięgać :)

kinga125

Napisano 24 marzec 2016 - 14:38

Stres związany jest chyba z każdą pracą i tu muszę się zgodzić z przedmówcą, dla jednych jest on motywujący dla innych wręcz przeciwnie- demotywujący. Dla wszystkich na których stres źle wpływa proponuję artykuł: https://www.cognity....log,215.html


elka2002

Napisano 23 marzec 2016 - 19:24

Stres w pracy niektórych dopinguje do działania, a niektórym odbiera siły. Tym, którzy mają z tym problem polecam lekturę tego artykuły http://poradnikpraco...c-stres-w-pracy . Można się z niego dowiedzieć w jaki sposób skutecznie pokonać stres. Poradnik Pracownika, to świetne miejsce dla każdego pracownika.


Napisano 07 listopad 2008 - 18:37

CYTATCzy ktoś z Was zastanawiał się jak osądziłby swojego syna/córkę, która spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu ze skutkiem śmiertelnym?

Pewnie i moglibyśmy.
Moja córka ma 6 lat.
Nie musiałbym jej bronić ani sądzić.
Nie mogłaby być w takiej sytuacji karana.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)