Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Obowiązek rejestracji auta w 30 dni od zakupu


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 04 grudzień 2019 - 21:24

od ponad pół roku czekam na wprowadzenie przepisów które pozwalaja zatrzymać stare tablice z innego województwa,tych jakoś nie mogą wprowadzić, ale kara za nie przerejestrowanie to proszę bardzo, No bo nie bedzie potzeba tylu tablic i ktoś nie zarobi.Więc może by panowie politycy lepiej niczego nie obiecywali.

Fizo

Napisano 08 listopad 2019 - 16:13

Ma to swoje plusy. Gościu nie przerejestrował i spowodował wypadek na tablicach sprzedającego. Niby wszystko siw wyjaśni, ale czemu masz się tłumaczyć z opieszałości kupującego.


Napisano 08 listopad 2019 - 15:27

A co w sytuacji kupna pojazdu do remontu , zabytku np., . bo że by zarejestrować musi być badanie techniczne a żeby mieć badanie techniczne musi być sprawny i kompletny

Napisano 31 październik 2019 - 11:24

A co w sytuacji, gdy ktoś prowadzi komis samochodowy? Raz w tygodniu wycieczka z plecakiem dowodów rejestracyjnych. Zamiast pracować i pilnować interesu cały dzień stracony w urzędzie. Właściciel komisu dostaje do każdego auta tymczasowy (tzw. miękki) dowód, na którym nie ma prawa sprzedać auta! Tak więc każde auto będzie stało na placu 2-3 tygodnie (do momentu wydania twardego dowodu) i nie będzie można go sprzedać. To może zaskutkować straceniem płynności finansowej. Ale przecież wykańczanie małych firm to specjalność tego rządu. Oczywiście dochodzą dodatkowe koszty związane z rejestracją auta, prawie 200 zł od sztuki. A co gdy auto jest uszkodzone i nie zdąży w ciągu 30 dni zostać naprawione i pojechać na przegląd? Kara 1000 złotych - to akurat dotyczy wszystkich, nie tylko komisów. To samo z pasjonatami kupującymi auta zabytkowe do renowacji. Masz hobby i pieniądze na zabytkowe auto? To na pewno masz też 1000 złotych aby zapłacić karę. Jedna z najbardziej skur****ich ustaw, nie bez powodu wprowadzona po wyborach. Ale z czegoś przecież trzeba finansować programy socjalne i bezprawne roszczenia żydowskie (akt 447). Każdy naród ma takich władców na jakich zasługuje, niemniej jednak mam nadzieję że tych pisowskich bandytów rozliczy za to co robią!

Napisano 28 sierpień 2019 - 21:19

A co jeśli kupię samochód i przed upływem 30 dni go sprzedam ? Oczywiście bez przerejestrowania - nic na ten temat nie jest wspomniane. Czy ktoś się orientuje ?

Napisano 26 sierpień 2019 - 13:36

Od kiedy wchodzi w życie ta ustawa o 30 dniowym terminie rejestracji? Czy dotyczy samochodu kupionego przed wejsciem w zycie ustawy, np. kupiony pół roku temu nieprzerejstrowany?

Napisano 10 sierpień 2019 - 09:33

Komuniści nie cierpią innej władzy , nawet władzy właściciela nad swoją własnością , wszystko musi być uregulowane , czekamy na obowiązek meldowania wyjazdu poza województwo , jak w stanie wojennym .

Napisano 26 czerwiec 2019 - 19:37

Mało p[pisowskim k**wom jeszcze je bańce muszą się nażreć sk***ysyny a żeby to dziadostwo pozdychało komuchy za***ane

Napisano 06 wrzesień 2017 - 13:20

czy spadkobierca ma obowiązek rejestracji pojazdu zgodznie z Art. 78 ust 2 pkt 1 Prawo o ruchu drogowym ? Czy nie ma takiego obowiązku bo dziedziczy majątek po zmarłym ? I czy ma obowiązek zawiadomienia o zbyciu pojazdu ?

Admin Infor.pl

Napisano 31 lipiec 2014 - 03:39

Każdy właściciel w ciągu 30 dni od nabycia pojazdu, będzie zobowiązany do jego rejestracji. Jeżeli nabywca pojazdu nie uczyni tego w terminie zostanie ukarany mandatem.

Powrót do artykułu: Obowiązek rejestracji auta w 30 dni od zakupu

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)