Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Jak zarejestrować w Polsce urodzenie dziecka za granicą?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 27 marzec 2019 - 00:20

Mieszkam we Włoszech we Florencja za 2 tygodnie będę miała dzieciątko ojcem dziecka jest Włoch bardzo zależy mi żeby dziecko miało obywatelstwo Polskie.slicznie dziękuję.

Napisano 14 marzec 2017 - 11:04

Dane są nie aktualnę!!!! Wniosek o rejestrację mogą złożyć również członkowie najbliższej rodziny. Nie jest wówczas wymagane udzielanie im upoważnienia w formie pisemnej.

Napisano 07 wrzesień 2015 - 20:26

Moje dzieci urodzily sie we Wloszech na Sycylii! Obecnie mieszkamy w Polsce.Mam dwie coreczki. Jedna chodzi obecnie do zerowki a druga do przeczkola. Z ojcem dzieci nie bylismy malzenstwem i nie jestesmy juz razem.Dzieci maja obywatelstwo Polskie,dostaly pesle .....ale mam ciagle problem z zameldowaniem na stale.Posiadaja akty urodzenia wielojezyczne i nie wiem dalej co robic bo w Urzedzie Cywilnym ciagle mi utrudniaja za

Napisano 06 lipiec 2015 - 13:45

po co akt urodzenia rodziców?dowod osobisty nie wystarcza? dlaczego? pzreciez do jego wydania tzrba bylo dostarczyc akt urodzenia. Polskie glupoty urzedowe siegnely absurdu. Nie mowiac juz o tym, ze mamy system Peseli i wszytskie dane pod nim figuruja, a pzrynajmniej powinny jesli ktos za to wzial kase.

Napisano 28 sierpień 2014 - 20:59

A jak zarejestrować dziecko urodzone w państie które nieistnieje np. Cypr północny lub w obecnej sytuacji Krym? Jedno zrodziców jest zameldowane na pobyt stały w Polsce. Który z aktów prawnych uniemożliwia takową rejestrację?

Admin Infor.pl

Napisano 24 czerwiec 2014 - 00:12

Wprawdzie nie ma obowiązku rejestracji w Polsce dziecka urodzonego za granicą, jednak umiejscowienie aktu urodzenia jest konieczne, aby uzyskać polski paszport, dowód osobisty czy numer PESEL.

Powrót do artykułu: Jak zarejestrować w Polsce urodzenie dziecka za granicą?

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)