Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: czy pracownik Zakł. Gospod. Nieruch. (ZGN) jest funkcjonariuszem publicznym?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

covo

Napisano 15 listopad 2019 - 00:13

art. 115 par.13 k.k. mówi, że funkcjonariuszem publicznym jest:
"osoba będąca pracownikiem administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, chyba że pełni wyłącznie czynności usługowe, a także inna osoba w zakresie, w którym uprawniona jest do wydawania decyzji administracyjnych"

Jednocześnie:

Gmina jest podstawową jednostką samorządu terytorialnego.
Organem gminy jest m.in. burmistrz (szef urzędu dzielnicy).
ZGN danej dzielnicy podlega burmistrzowi.

 

PYTANIE:

Czy z tego wynika, że  pracownik ZGN, ktory pracuje w ZGN na stanowisku administratora, w dodatku jest/bywa przedstawicielem urzędu miasta/dzielnicy na zebraniach wspólnoty mieszkaniowej

a/

jest pracownikiem samorządu terytorialnego?

b/

jest (choćby w momencie ww. zebrania wspólnoty mieszkaniowej) funkcjonariuszem publicznym?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)