Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: formalności związane z postawieniem pawilonu.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

pawelszabla

Napisano 21 styczeń 2020 - 09:56

Pawilon wygrywa. Pawilon w niczym nie ustępuje murowanemu budynkowi, a wychodzi dużo taniej. Jeśli szukasz kogoś do budowy pawilonu handlowego, sprawdzoną firmą jest Panel Sandwich z Grójca. Mój szwagier ma od nich 3 sklepy w formie takich pawilonów w jednym mieście i nie narzeka.


MarcinCin

Napisano 25 styczeń 2018 - 20:06

Ja mogę polecić świetne pawilony. Mamy od www.go-plan.pl, każdy powinien tam odnaleźć dla siebie odpowiednie i to w całkiem dobrej cenie. Rzec bym mógł, że są niemal nie do zdarcia, bo mimo upływu lat nadal sprawdzają się rewelacyjnie. :)

pracownik księgowości

Napisano 01 lipiec 2017 - 20:50

Jeśli chodzi o obiekty kubaturowe, to najlepiej powierzyć budowę takiego pawilonu firmie, które załatwi wszystko za nas i zajmie się budową. Zerknijcie sobie tutaj http://adamietz.pl/o...kty-kubaturowe/ . Oferta jest naprawdę konkretna.


bakarat

Napisano 27 luty 2017 - 18:34

A tutaj http://arpanel.pl już zaglądaliście ? Ten producent płyt warstwowych ma również ciekawą ofertę, z którą moim zdaniem warto się zapoznać. Mają świetne technologie, które bardzo dobrze się sprawdzają. Taki płyty stanowią świetną izolację.


Napisano 01 kwiecień 2014 - 03:36

Jakbyś chciała kupić pawilon z płyty obornickiej to zajrzyj tutaj http://www.plytbud.pl Firma jest producentem tego typu obiektów, dlatego też tanio można od nich kupić dowolny pawilon.

Napisano 24 czerwiec 2010 - 13:35

Jonaska, umowa dzierżawy gruntu będzie ci potrzebna w momencie składania projektu w urzędzie na pozwolenie na budowę, jako prawo dysponowania gruntem na cele budowlane.
Projektanta szukaj w pobliżu siebie z listy osób posiadających uprawnienia projektowe i należących do Izby Inżynierów Budownictwa lub Izby Architektów. Zdarza się też, że technicy budowlani starszego rocznika posiadają uprawnienia konstrukcyjno-architektoniczne i oni też moga takie projekty wykonać. Taką listę znajdziesz w internecie na stronach Krajowej Izby Inżynierów Budownictwa, lecz bez adresów. Ale część z nich ma działalność gospodarczą i być może własne strony www.

Napisano 24 czerwiec 2010 - 12:34

Dobrze, poszukam. Umówiłam się na razie na poradę prawną dotycząca prawa budowlanego, konsultacja w spr postawienia pawilonu w konkretnym miejscu.
Może ktoś może polecić takiego projektanta, który zająłby się taką sprawą. To chyba mała rzecz, nie każdy się takimi zajmuje;)
Czy w dalszym ciągu starać się o grunt,a w między czasie załatwiać dalej?

Bardzo dziękuję za podpowiedzi.

Napisano 24 czerwiec 2010 - 11:40

Najpewniej zgłoś się do jakiegoś projektanta, który posiada uprawnienia do robienia projektów. On winien cie odpowiednio pokierować i załatwić wszelkie uzgodnienia i pozwolenia. Przynajmniej ja tak robię za inwestora

Napisano 24 czerwiec 2010 - 08:21

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Kogo mogę poradzić się w tej sprawie formalnie?
Prawnika?
Kobieta w gminie od razu krzyczy, więc nie sądzę,żebyśmy mogły coś załatwić niestety, nie wróży to dobrze.
Powinien mi zaprojektować wszystko po prostu architekt?
W tych pawilonach na zamówienie są już wszelkie instalacje elektryczne, wentylacja, spełniają normy itp.
Osoby, które mają obok pawilony, nie występowały o zgodę na postawienie takiego pawilony, a zgłaszały do opodatkowania.

Do kogo mogę pójść na konsultację, aby być pewną?

Nie będzie doprowadzanej wody z wodociągu i WC, będzie doprowadzony prąd.

Napisano 23 czerwiec 2010 - 22:31

Jonaska, zgodnie z prawem obiekt kubaturowy na cele handlowe wymaga decyzji o warunkach zabudowy, pozwolenia na budowę,nawet jeśli jest z gotowych elementów i będzie stał na podmurówce lub bloczkach betonowych. Jeśli będziesz prowadzić handel artykułami spożywczymi musisz mieć go uzgodnionego z sanepidem. Musisz mieć projekt zasilania w energię elektryczną, ujęcie wody,pokazaną wentylację. Wejdź do wydziału architektury i budownictwa starostwa, co wydaje pozwolenia na budowę i tam cię dokładnie poinformują, co musisz spełnić. Uwierz mi, musisz posiadać wszystkie stosowne pozwolenia,zwłaszcza,jak jest to teren zabudowany budynkami wielorodzinnymi typu osiedle.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)