Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: problem z sąsiadem


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 11 luty 2019 - 09:43

Bez adwokata nie ruszysz

Napisano 21 kwiecień 2010 - 19:17

Panie lolek 128 ja nikomu nie każę pisać wypracowań,ja tylko bardzo proszą o radę.
Więc,jeśli chodzi o decyzję to PINB w niej "odmówil nakazania zamontowania rynien na budynku gosp należącym do sąsiada",twierdząc,że nie ma takiego prawa, które mówi o obowiązku założenia rynien.W uzasadnieniu napisał,że budynek ten nie jest zagrożeniem dla naszego życia.Napisał też,że naprawiono łatę okapu i ubytki dachówek.W związku z tym brak jest podstaw do kontynuowania postępowania,mającego na celu wykonanie opracowania oceny techn z przedstawieniem sposobu usunięcia nieprawidłowości w celu doprowadzenia ich do odpowiedniego stanu techn.
Zaznaczam,że PINB w swej decyzji napisał tylko co jest naprawione,ale nie napisał,że jest w dalszym ciągu wiele przegniłych łat,są dziury w oknach,sypią się pustaki i w związku z tym są dziury w murze.Ja nie chcąc tego oglądać chcę postawić betonowy płot ale okap dachu jest dokładnie w granicy i woda z dachu będzie lecieć na płot,dlatego domagam sie tych nieszczęsnych rynien. Budynek ten jest bardzo stary i nigdy nie miał rynien.

Napisano 20 kwiecień 2010 - 15:47

CYTAT(myszka113 @ 16.04.2010, 21:09) obawiam sie,że i tym razem to się powtórzy i PINB nie zrobi nic w tej sprawie bo jest w zmowie z sąsiadem. Więc proszę znów o radę co mam teraz zrobić, do kogo jeszcze mogę się zwrócić żeby tą sprawę wreszcie zakończyć.

A mogłabyś łaskawie napisać jaki stan faktyczny PINB ustalił?
To bardzo ważne!
To decysuje o trybie postępowania, zrozu to a nie każ nam pisać wypracowania.

http://forum.prawnik...284#entry343284


Trzeba zaczekać na drugą decyzję PINB, ciekawe co wymyśli.
Może się poprawi bo WINB przyznał ci rację.
Uprzedazjąc jego spychologię trzeba wskazać i zacytować dwa orzeczenia NSA
oraz, że znajdują one odpowiednie zastosowanie w postępowanieu prowadzonym w trybie 66 pr. bud. tj. niewłaściwy stan techn. z powodu techniczniego zużycia lub uszkodzenia.

http://orzeczenia.ns.../doc/9575CB9E2F

CYTATZ tych względów na podkreślenie zasługuje stanowisko Naczelnego Sądu Administracyjnego, który stwierdził, że odsyłanie osób trzecich, których uzasadniony interes chroniony art. 5 prawa budowlanego został naruszony w następstwie samowolnych robót budowlanych, na drogę postępowania cywilnego, jest działaniem naruszającym ustawę - Prawo budowlane. osoba dotknięta skutkami samowoli budowlanej ma prawo oczekiwać, że negatywne dla niej następstwa popełnionej samowoli, zostaną usunięte w ramach nakazów organów nadzoru budowlanego skierowanych do sprawcy samowoli. Oczywiście nie pozbawia to takiej osoby prawa dochodzenia ewentualnych roszczeń na drodze postępowania cywilnego.

(wyrok NSA z dnia 8 stycznia 2003 r. SA/Bk 1157/02, niepubl.)

Napisano 20 kwiecień 2010 - 15:14

Gorzej jak prokuratura odmówi przystąpienia do postępowania. Wtedy to jeszcze bardziej utwierdzi PINB w przekonaniu o jego całkowitej bezkarności...

Napisano 17 kwiecień 2010 - 16:05

I myśli Pan,że mogłabym wygrać taką sprawę? Pewnie prokuratura będzie po stronie urzędu a nie po stronie zwykłego szarego człowieka

Napisano 17 kwiecień 2010 - 12:12

Witam,
a może trochę psycholpgii....
Proponuje złożyć w prokuraturze wniosek , żeby przystąpili do tego postępowania administracyjnego (uzasadniając krótkim, ale dokładnym przebiegiem postępowania).... i przekazać do wiadomości PINB...

Napisano 16 kwiecień 2010 - 22:09

Witam po dwóch miesiącach bo dopiero teraz dostałam odpowiedź od WINB na moje odwołanie dotyczące decyzji PINB w sprawie założenia rynien na budynku sąsiada. Dla przypomnienia: PINB wydał decyzję w której umorzył postępowanie odmawiając nakazu założenia rynien(budynek znajduje się 0,5 od granicy a okap jest dokładnie w granicy i nigdy nie miał rynien).Po moim odwołaniu WINB nakazał ponownie rozpatrzyć tą sprawę twierdząc,że nie ma takiego prawa które mówi,że nie ma obowiązku założenia rynien.WINB twierdzi,że jest obowiązek odprowadzenia wód opadowych do studzienek kan.lub na własny nieutwardzony teren.Mój problem polega na tym,że taki obrót sprawy się znów powtórzył.Już było postanowienie,decyzje, odwołania,nakaz ponownego rozpatrzenia i teraz znów jest to samo. Dlatego,obawiam sie,że i tym razem to się powtórzy i PINB nie zrobi nic w tej sprawie bo jest w zmowie z sąsiadem. Więc proszę znów o radę co mam teraz zrobić, do kogo jeszcze mogę się zwrócić żeby tą sprawę wreszcie zakończyć.

Napisano 22 luty 2010 - 13:52

lolek, dam się... ogolić na łyso, że będzie odmowa wszczęcia postępowania

A jeśli już zostanie wszczęte, to na 99% umorzą sprawę... Tak działa polska prokuratura.

Napisano 22 luty 2010 - 13:13

Wielkie dzięki za poprzednie uzupełnienie i ostatnią radę.Jeśli walka w nadzorze budowlanym nic nia da będę musiała się udać do prokuratury ale tego też się boję bo sąsiad ma takiego adwokata,że wyczyści go ze wszystkich zarzutów.Miałam już okazję się o tym przekonać przy innych problemach.

Napisano 22 luty 2010 - 09:52

CYTAT(myszka113 @ 21.02.2010, 20:03) Teraz jeszcze poproszę o pomoc w innej sprawie ale dotyczącej tego samego sąsiada i tego samego PINB. Po wyciągnięciu mapek sytuacyjno-wysok z geodezji okazało się że sąsiad postawił sobie częściowo na naszej działce silosy zbożowe,matalowe na ławie betonowej o wys.ok 6 m.Zgłosiliśmy to do PINB,który wszcząl postępowanie w tej sprawie.W trakcie postępowania okazalo sie,że sasiad nie miał na nie absolutnie żadnych dokumentów,żadnego zgłoszenia czy pozwolenia.Wtedy to PINB dał sąsiadowi kilka mięsięcy na skompletowanie takich dokumentów,w przeciwnym przypadku będzie rozbiórka tych obiektów.Ale ten tego nie zrobił bo takowe dokumenty nigdy nie istniały.Natomiast złożył zeznanie,że silosy te powstały w latach 80-tych ubiegłego wieku. PINB wystosował do nas pismo,że nikt nie ma obowiązku tak długo przechowywać dokumentów i w związku z tym zakończy postępowanie.Wtedy my przedstawiliśmy mapki które mieliśmy na budowę w roku 1990 na których to silosy nie były naniesione bo jeszcze ich nie było.Dołączyliśmy też zdjęcie tych silosów gdzie na betonowej płycie jest wyryta data budowy.Ale to było bez reakcji PINB.Napisaliśmy wtedy skargę do WINB,który to nakazał wszcząć postępowanie.Nastepnym krokiem nadzoru było domaganie się dowodów mówiace o roku powstania tych silosów.Sąsiad wtedy zmienił swoje zeznanie i przyprowadził trzech koleżków którzy potwierdzili,że budowa była w roku 1994.Ze zdjęcia wiadomo,żę powstały we IX 1996r. i do tego mam mapkę z PODGiK z roku 1995 na której dalej nie ma tych silosów.Dostarczyłam też mapkę od sąsiada mieszkającego z drugiej strony,a jest to mapka z marca 1996 i silosów dalej nie ma. Wtedy PINB napisal,że ta mapka nie ma zadnego znaczenia bo nie jest nasza i znów umorzył sprawę.Po naszym odwołaniu WINB nakazał wszcząć postępowanie.Nakazał zrobić oględziny,bo jak do tej pory silosy były oglądane tylko z naszej posesji bo sąsiad nie wpuścił ich na swoja działkę,nakazał też zdobycie ortofotomapy,która wogóle nie istnieje.Pismo to jest z listopada i do tej pory nic się nie dzieje.PINB przysłał tylko informację,że nie może przeprowadzić oględzin bo jest dużo śniegu.
Mnie nie interesuje to kiedy powstały te obiekty tylko to,że stoją 0,5m na naszym przejeżdzie.Nikogo nie interesuje,że silosy te maja >6m wysokości i stoją 4,3 m od naszego budynku,że są dla nas zagrożeniem(np. spadła z góry ciężka pokrywa na nasz przejazd),że jest ciągle kurz czy hałas.Wiadomo,żę wszystkie obiekty muszą być pobudowane z jakąś odlagłością od granicy i zgodnie z warunkami tech.a w tym wypadku jest całkiem inaczej,dlatego domagamy się żeby je przestawiłw inne miejsce. Dlatego proszę o poradę co mam dalej robić,do kogo pisać. Myślę że chociaż zjawią się na tych oględzinach to i tak nic z tego nie wyniknie i znów będzie umorzenie.Proszę o pomoc i dziękuę z góry.
Proponuję

Do Prokuratury Rejonowej w .............

Zawiadomienie o prawdopodobnym popełnieniu czynów karalnych
(opis, najlepiej chronologiczny, fakty, bez domysłów, podejrzeń itp.)
(własnoręczny podpis)

Złożyć w biurze podawczym prokuratury za potwierdzeniem wpływu dokumentu.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)