Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: wezwanie na policję z art. 97 kw


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

lukpnkhb

Napisano 22 listopad 2019 - 11:00

Mandat z fotoradaru powinien zostać wystawiony do 180 dni, licząc od momentu zrzucenia danych na dysk komputera na posterunku policji. Organy ścigania mają 180 dni na przygotowanie zdjęcia, wystawienie mandatu i dostarczenie go pod adres właściciela pojazdu. Najczęściej jednak mandat przychodzi do właściciela pojazdu znacznie później, w szczególności kiedy przewinienie miało miejsce w innym województwie, niż województwo, w którym mieszkamy.
 
Po ustaleniu właściciela samochodu, zawiadamiany jest posterunek policji zgodny z miejscem zamieszkania kierowcy. Wtedy to kierowca proszony jest o stawienie się na komisariacie, gdzie okazuje się mu zdjęcie. Jeśli właściciel samochodu przyznaje się do winy, dostaje mandat i odpowiednią ilość punktów karnych.
 
Jeśli minie przepisowo wyznaczony czas, odpowiednie organy kierują sprawę do sądu grodzkiego. Taka procedura najczęściej trwa kilka miesięcy a nawet dłużej (jeśli sąd ma trudności z wezwaniem oskarżonego). Nieodbieranie wezwań sądu może skończyć się wizytą policji, a także nałożeniem grzywny. Mandat z fotoradaru dopiero po roku ulega przedawnieniu. Jeśli mieszkamy daleko od sądu grodzkiego, do którego zgłoszono sprawę, procedurę można załatwić zaocznie. Pozwany w takiej sytuacji zostaje listownie poinformowany o wyroku i wysokości kary, którą należy uiścić w przeciągu 7 dni od otrzymania listu. Punkty karne na koncie kierowcy pojawiają się w dniu ogłoszenia wyroku.

Katarzyna134

Napisano 17 wrzesień 2019 - 08:21

Witam,mam pytanie...syn odebrał wezwanie z policji że ma się stawić w sprawie własnej razem z samochodem,ma go udostępnić do jakiś badań...nie bardzo wiemy o co chodzi ale przypuszczam,że być może chodzi o jakąś kolizję...chciałabym wiedzieć na ile zatrzymuje się samochód do takich badań ? syn dojeżdża do pracy i oprócz samochodu nie ma czym dojechać do danej miejscowości.Dziękuję za odpowiedź.

Przyznaję, że nie ciekawie jest gdy pojjazd trafia na badania - sam raz miałam taką sytuację, na szczęście uwinęli się w dwa dni, które akurat miałam w miarę wolne. Niemniej może to potrwać znacznie dłużej. Najgorsze jest to że nie ma żadnej rekompensaty z tego tytułu i nawet jak ktoś zawini to  trzeba się z nim ciągać po sądach żeby wypłacił nam za stracone dnie pracy.


Napisano 17 maj 2018 - 21:34

jebac psy

Napisano 22 grudzień 2012 - 10:48

a pamiętacie jak Sobecka zapłaciła za Rydzyka bo ten biedny jest .

Napisano 18 październik 2012 - 21:34

Witam,mam pytanie...syn odebrał wezwanie z policji że ma się stawić w sprawie własnej razem z samochodem,ma go udostępnić do jakiś badań...nie bardzo wiemy o co chodzi ale przypuszczam,że być może chodzi o jakąś kolizję...chciałabym wiedzieć na ile zatrzymuje się samochód do takich badań ? syn dojeżdża do pracy i oprócz samochodu nie ma czym dojechać do danej miejscowości.Dziękuję za odpowiedź.

Napisano 07 grudzień 2010 - 05:53

Panie Corven.
Aby, zgodnie z kpc - doręczanie korespondencji, na adres stałego zameldowania korespondencja doszła (dostarczono) ją w sposób prawidłowy, m.in. jeśli odebrał ją dorosły, zameldowany tam człowiek.
Jeśli autor postu wymeldował się z pobytu stałego, w ewidencji ludności figuruje jako bezdomny i w ŻADNYM wypadku, dostarczenie gdziekolwiek w polsce do usera nie jest prawidłowe !!!

Napisano 03 grudzień 2010 - 21:53

Domyslam sie ze to taki policjan co mnie nie lubi i sie ostatnio uczepil ze przeszedlem ale sie zaczymal i powiedzial ze sporzadzi wniosek i se pojechal i po 3 dniach przyszedl swistek z art 97kw.
Czyli sie przyznac czy nie ?

Napisano 03 grudzień 2010 - 01:52

Wydział śledczy nie zajmuje sie ruchem piszeych, a na przyszłośc moznasie z tego wykrecic chodzac po przejściu dla pieszych :)

Napisano 02 grudzień 2010 - 19:48

Witam
ja wczoraj tez dostalaem takie swistek na wezwanie na komende wydzial sledczy prawdopodobnie chodzi o przejscie przez ulice mozna sie od tego jakos wykrecic ?

Napisano 07 maj 2010 - 21:16

Napisał Pan,że najprawdopodobniej chodzi o fotoradar (taki mały szczegół)

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)