Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: problem z rozwiazaniem umowy najmu mieszkania


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 31 styczeń 2019 - 15:12

Jeśli jest umowa na czas nieokreślony to jest on niewypowiadalny. Chyba, że z właścicielem umówicie się na porozumienie stron, więc jeśli chcecie się wyprowadzić a właściciel proponuje 3 mies. wypowiedzenie to proponuję skorzystać.

Mole spożywcze  - bez przesady, nie są powodem wypowiedzenia. Da się je zlikwidować prostym sposobem (specjalne płytki np.). Tego typu problem jest zbyt mały, aby wypowiedzieć najem.


Napisano 25 styczeń 2019 - 11:49

Mam nietypowa sprawę. Od października wynajmuje z koleżankami mieszkanie. Umowa na czas określony do wrzesnia 2019 roku. Pierwszy problem to brak wpisu w umowie o terminie wypowiedzenia jednak czy ustny termin który przekazał nam właściciel (3 miesiące) nie obowiązuje w ogole? Drugi problem to taki, ze od początku w mieszkaniu w kuchni latały małe robaki. Nie zwracałyśmy na to uwagi bo było ciepło, a mieszkanie wydano nam w tragicznym stanie- bałagan, brud. Jednak pozniej zaczęło sie pojawiać ich co raz wiecej, wychodziły z wentylacji itp. Sprawdzając w internecie wiemy ze to mole spożywcze. W tym momencie nie da sie w ogole użytkować kuchni (PRZECHOWYWAC JEDZENIA NIE MOWIAC O PRZYGOTOWYWANIU POSIŁKÓW) oczywiscie kilkakrotnie podjelysmy sie generalnego mycia szafek uzywalysmy specyfikow: octu, lawendy, jakis srodkow na mole ale nic nie dziala. Moje pytanie to czy mole spożywcze i np. protokół firmy dezynsekcyjnej stwierdzający obecność moli to wystarczający powód do wypowiedzenia umowy z powodu wady uniemożliwiającej korzystanie z lokalu (ta wzmianka jest zawarta w umowie)?

 

 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)