Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Rozliczenia podatku dochodowego, osoba fizyczna


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 4 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 03 sierpień 2018 - 22:04

Widzę, że biuro rachunkowe biurorachunkowewejherowo.com cienko przędzie skoro aż do takich sposobów  reklamy się ucieka.

Jeżeli zleceniodawcami są firmy to one wyliczają podatek, potrącają z Twojego wynagrodzenia i wpłacają do US. A jeżeli umowy są niższe niż 200 zł robi się to w sposób tzw ryczałtowy (chyba że jest stawka godzinowa). Tzn że nie dostaniesz PIT od zlecającego i nie wykażesz tych dochodów w swoim PIT. 

Dumam, ale chyba od każdej umowy o dzieło, nawet najmniejszej, wychodzi podatek. Czasem można go odzyskać rozliczając PIT roczny i korzystając z kwoty wolnej (np przy braku innych dochodów) lub ulg. Ale nie odzyskasz tego wpłaconego w formie ryczałtu.


Napisano 24 maj 2018 - 10:27

Lepiej udać się do biura rachunkowego. Będziesz miał pewną informacje odnośnie Twojego rozliczenia. Ja od lat korzystam z usług biurorachunkowewejherowo.com ponieważ mam kilka różnych umów i zawsze jestem dobrze rozliczony.


majkel29

Napisano 11 luty 2018 - 21:55

Na stronie można skorzystać z bezpłatnego programu do rozliczenia podatku. W tym wypadku oddaje się 1% podatku na rzecz Fundacji Pociecha, oni mają pod opieką dzieci z rodzin biednych. Wspierają świetlice środowiskowe, gdzie dzieci mogą zjeść ciepły posiłek, odrobić lekcje, spędzić czas.


Kraktax

Napisano 10 marzec 2017 - 19:59

Na pewno z Twojego wynagrodzenia podmiot zlecający odprowadził podatek. Jeżeli żadne Twoje umowy nie przekroczyły 200 zł brutto, to nie otrzymasz pitu.


Mateusz_28

Napisano 10 marzec 2017 - 10:47

Witam, 

 

nie prowadzę żadnej działalności gospodarczej, kilka razy w miesiącu wykonuję dzieło na rzecz podmiotów które mi zlecają - zawsze są to podmioty prowadzące działalność gospodarczą, są to kwoty 100-150 zł netto. 

 

Moje pytania:

1. Czy jako osoba fizyczna nieprowadząca działalności gospodarczej muszę odprowadzać podatki jeśli tak to jakie z umowy o dzieło?

2. Czy muszę otrzymać od zamawiajacego PIT za wykonane dzieło,

3. Czy muszę wskazać w deklaracji PIT osiągnięte dochody z umów o dzieło? 

4. Czy jest maksymalny dochód od umów o dzieło od którego nie muszę odprowadzać podatki i wskazywać dochody w PIT

 

dziękuje, 


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)