Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: Rezygnacja ze studiów


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

mgzeta

Napisano 21 luty 2020 - 16:15

Jeśli wybieramy już na samym początku kierunek nauki, który jest zgodny z tym co chcemy robić w życiu to rezygnacja nie będzie konieczna. Na http://mum.edu.pl jest dostępna oferta edukacyjna kierunków medycznych. Wiele osób właśnie tam się uczy i z tego co wiem są bardzo zadowoleni. 


p.wpt

Napisano 30 styczeń 2020 - 09:51

Sprawa dotyczy skreślenia z listy studentów. Napiszę najprościej jak się da.

Narzeczona 28. października złożyła wniosek o skreślenie z listy studentów. Wg. umowy musieliśmy dokonać wpłaty dzięki której mogło zacząć się postępowanie administracyjne. W listopadzie nadeszło wezwanie do zapłaty czesnego za listopad (czesne płatne z góry za dany miesiąc do 5. dnia miesiąca). W połowie listopada informowano nas że obieg dokumentów prawie dobiegł końca, pismo jest już w gabinecie Dziekana, jednak decyzję o skreśleniu podjął dopiero 12. grudnia, przez co Uczelnia żąda zapłaty czesnego także za grudzień.

"Każda ze stron może rozwiązać za wypowiedzeniem umowę:
3) Student w przypadku niewywiązywania się przez uczelnię z zobowiązań wynikających z Umowy ze skutkiem na dzień uprawomocnienia się decyzji o skreśleniu z listy Studentów."

 

Moje pytanie jest następujące - jeśli warunkiem zakończenia odpłatności za studia jest uprawomocnienie się decyzji o skreśleniu z listy Studentów, które zależy od podpisu Dziekana, to czy nie jest to ogromne pole do nadużyć? W regulaminie i umowie nie ma podanego czasu oczekiwania na skreślenie z listy studentów, przez co jeśli taka byłaby wola Uczelni, mogliby zwlekać ze skreśleniem jeszcze kilka miesięcy i żądać kolejnych opłat za usługi z których nie skorzystano.

Czy możemy coś w tej sytuacji zrobić, czy Uczelnia ma prawo do takiego formułowania umowy?


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)