Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Transport publiczny w gminie, powiecie i województwie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Forumowicz84

Napisano 13 wrzesień 2019 - 16:34

Nie zawsze zdawanie się na komunikacją miejską jest dobrym rozwiązaniem. Czasami, lepiej postawić na prywatnych przewodników. Na terenie Warszawy i okolic działa firma https://poltrans.eu/- myślę, że naprawdę warto skorzystać z jej usług (pełen rozkład jazdy znajduje się na jej stronie internetowej).


Napisano 02 styczeń 2019 - 10:46

Śmiech na sali ,wójtowie i starostowie przed wyborami obiecują transport ,,latającymi dywanami " a po wyborach ....cisza i odwracanie kota ogonem ,widać wyraźnie że ustawy ś=są po to aby gawiedź miała co poczytać stojąc na autostopie . To jest państwo teoretyczne

Napisano 03 listopad 2018 - 13:29

prawda jest jednak niestety chyba taka, że do jakieś ze 20-30% kraju nie kursują ani autobusy, ani pociągi, a odpowiedzialność za taki stan jest czysto teoretyczna, gdyż nie słychać, aby jakaś JST ponisłaby jakiekolwiek konsekwencje za tak fatalny stan, ( jak należałoby rozumieć wyniki kontroli przeprowadzonych przez Najwyższą Izbę Kontroli).

Admin Samorząd

Napisano 03 listopad 2018 - 13:29

Gmina odpowiada za zbiorowy transport lokalny, a powiat za transport na szczeblu ponadgminnym. Rada gminy może ustalać ceny urzędowe za usługi przewozowe transportu zbiorowego. Organizowanie kolejowych przewozów pasażerskich oraz nabywanie pojazdów szynowych należy do zadań własnych samorządu województwa.

Powrót do artykułu: Transport publiczny w gminie, powiecie i województwie

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)