Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Roczne przygotowanie przedszkolne 2019 r.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 12 luty 2020 - 19:57

Czy dziecko 5 letnie z niedostosowaniem społecznym musi uczestniczyć w zajęciach w grupie 5i6 letnich?

Napisano 19 sierpień 2019 - 12:52

Czy przygotowanie przedszkolne jest płatne? Pytam bo o ile mi wiadomo do tej pory było tak, że nie było obowiązku opłacania przedszkola podczas obowiązkowego przygotowania przedszkolnego a przedszkole, donktórego chodzi mój syn stwierdziło, że zaszły zmiany i trzeba płacić od tego roku szkolnego.

Napisano 03 sierpień 2019 - 16:19

Artykuł wprowadza czytelników w błąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami n i e m o ż n a odroczyć obowiązkowego rocznego przygotowania przedszkolnego. Zgodnie z art. 31 ust. 4 i 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148 i 1078) dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu, oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej lub w innej formie wychowania przedszkolnego. Obowiązek, ten rozpoczyna się z początkiem roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 6 lat. Żaden przepis nie zezwala na odroczenie tego obowiązku, a autor artykułu zapewne z braku wiedzy pomylił obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego dzieci 6 - letnich z obowiązkiem szkolnym.

Napisano 11 październik 2018 - 07:43

Czy roczne przygotowanie przedszkolne może odroczyć dziecku 7 letniemu, które jest po prostu zdaniem rodziców jest niedojrzałe aby wychodzić ze środowiska przedszkolnego. Czy zgodnie z nowym Prawem oświatowym takie odroczenie jest możliwe tylko u dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności?

Admin Samorząd

Napisano 11 październik 2018 - 07:43

Roczne przygotowanie przedszkolne musi odbyć dziecko 6 letnie. Kwestia rocznego przygotowania przedszkolnego uregulowana została w ustawie Prawo oświatowe. Ustawa ma się zmienić po raz kolejny 1 września 2019 r. Czy zmiany dotyczą również rocznego przygotowania przedszkolnego? Jakie obowiązki mają rodzice? Czy obowiązek można odroczyć?

Powrót do artykułu: Roczne przygotowanie przedszkolne 2019 r.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)