Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Szkoła nie może zabronić używania telefonu komórkowego


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 09 listopad 2019 - 18:35

" Szkoła powinna tylko ograniczyć korzystanie z telefonów, np. podczas lekcji " Podczas lekcji OGRANICZYĆ ? ?? Chyba autorka jest lekko ograniczona Lekcja nie jest od pogaduch ani esemesowania Pozwólcie im jeszcze zapalić SPORADYCZNIE :)

Napisano 09 listopad 2019 - 17:50

A u mnie można używać 😀

Napisano 12 kwiecień 2019 - 23:23

ja mam zakaz nawet na przerwach

Napisano 12 kwiecień 2019 - 23:21

ja mam zakaz używania telefonu w szkole (a to miasto)

Napisano 25 luty 2019 - 20:38

Taki całkowity zakaz używania telefonów komórkowych w szkole od dnia 26.02.2019 wprowadziła w Szkoła Podstawowa im Kai Miereckiej w Nakle Śląskim.

Napisano 24 styczeń 2019 - 07:22

ale ja hce órzywaci telefonó!1!1!1!1

Napisano 11 grudzień 2018 - 14:23

W szkole mojej córki jest całkowity zakaz korzystania z telefonów. Można tylko skorzystać w sekretariacie lub w obecności nauczyciela. A gdzie prawo do prywatności?? Dlaczego moja córka w obecności nauczyciela lub sekretarki ma mi się zwierzać z tego, że ją boli brzuch, bo ma miesiączkę, lub poruszać inne sprawy rodzinne?! A co na to RODO?

KasiaGł

Napisano 19 listopad 2018 - 17:02

Taki całkowity zakaz to może nie jest konieczny, jednak zasady powinny być jasno określone, żeby nie było niedomówień i pretensji z żadnej strony. Jest to nawet opisane w profesjonalnym portalu oświatowym: https://www.portalos...ajec-i-dyzurow/uregulowania-dotyczace-telefonow-komorkowych-w-statucie-czy-programie-wychowawczoprofilaktycznym-15827.html


Napisano 29 październik 2018 - 18:09

Zbyszko sklej pape kapciu taki zakaz powinien byc tylko dla UCZNIOW w szkole podstawowej osobiscie taki mialam. W gimnazjach i liceach cos takiego nie powinno miec miejsca poniewaz uczniowie moga juz zdecydowac czy np nie moga wytrzymac w szkoke z powodu choroby badz naglej sytuacji. W sp powinna byc integracja wiec zakaz.

 Trochę kultury wypowiedzi by się przydało. Nie widzę owodu, dla którego uczeń ma mieć w szkole telefon. Jesli potrzebuje zadzwonic do rodziców, może skorzystać z telefonu w sekretariacie albo telefonu nauczyciela [tak, chętnie pozwalałam na to swoim uczniom]. W moje szkole głosowali rodzice i 92% było za całkowitym zakazem przynoszenia telefonów.


Napisano 28 październik 2018 - 21:16

W szkołach może nie do końca najlepszym pomysłem jest zakaz używania telefonów ale na pewno ograniczenie ich używania. Dzieci powinny mieć możliwość bawienia się na placach zabaw podczas przerw lub na boisku grać w piłkę, a nie koncentrować się na grach w telefonie, wirtualny świat często odbiera im pewność siebie pokazując mało realny świat. wiecej o pewnosci siebie mówi nowa kampania Dove.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)