Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Odpowiadanie w temacie: ustalenie ojcostwa przez ojca


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

elka2002

Napisano 16 czerwiec 2018 - 21:41

Faktycznie testy na ojcostwo są dobrym rozwiązaniem. Sama nie widzę innego wyjścia z tej sytuacji. Tutaj https://zdrowegeny.p...alenie-ojcostwa można je wykonać anonimowo. Jest to dobre rozwiązanie, bo to zależy od nas co zrobimy z wynikiem. Tylko my będziemy go znali. 


Celownik

Napisano 01 lipiec 2015 - 13:27

analiza dna - to jedyne, co mogę pani polecić


Napisano 25 styczeń 2015 - 13:52

Jeśli matka dziecka wystąpi do sądu o uznanie ojcostwa i okaże się po badaniach, że ojcem jest Pani narzeczony, wtedy on płaci za badania, jeśli nie jest ojcem, za badanie zapłaci matka dziecka. Jeśli natomiast on sam wystąpi do sądu o badanie DNA, wtedy musi sam za nie zapłacić. Zapłaconych matce pieniędzy już nie odzyskacie, gdyż Pani narzeczony płacił je dobrowolnie.

W USC matka podała dla dziecka swoje nazwisko i  męskie imię i tak mogła, jest to dozwolone. Nie podała przecież nazwiska Pani narzeczonego, więc wszystko jest zgodne z prawem.


sasanka

Napisano 24 styczeń 2015 - 23:46

Witam,
Moj problem dotyczy ustalenia ojcostwa, a dokladniej:
Moj narzeczony kilka lat temu spotykal sie z dziewczyna. Po jakims czasie on zaszla w ciaze. Po urodzeniu dziecka, w USC jako matke podala siebie, natomiast jako ojca podala imie mojego narzeczonego oraz swoje nazwisko (teoretycznie on nie mogl miec dziecka na siebie, co bylo ich wspolna decyzja).
Stad pierwsze pytanie: czy kazdy w usc moze sobie podac kogokolwiek? Praktycznie taka osoba nie istnieje, nie potwierdzila ojcostwa przed kierownikiem USc, wiec jakim cudem jest wpisana w akcie urodzenia dziecka?
Moj narzeczony spotyka sie z dzieckiem i placi alimenty, mimo ze nie jest wpisany jako ojciec, nie ma obowiazku, lecz sie poczuwa do odpowiedzialnosci.
Od jakiegos czasu zastanawiam sie czemu matka dziecka nie chce uregulowac spraw prawnie.Nie mamy juz zadnych przeciwskazan do tego. Podejrzewamy, ze moj narzeczony nie jest biologicznym ojcem.
Jak to wyglada od strony prawnej. Co ona musiala by teraz zrobic zeby wpisac go jako ojca? zaznaczam, ze bez badan DNA nie uzna on dziecka. Jezeli sad nakazalby badania to kto za nie placi? Jezeli my bysmy chcieli to uregulowac, to wystarczy zlozyc wniosek o ustalenie ojcostwa? Kto w tej sytuacji placi za badania?
I moje ostatnie pytanie. Jezeli by sie okazalo, ze to nie jest jego dziecko, to czy jest szansa na odzyskanie od niej zaplaconych alimentow? Mam wszystkie potwierdzenia.
Nie chodzi mi o pieniadze, ale jak on nie pracowal to ja placilam, a jak sie spoznilam chociazby jeden dzien to byly awantury.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)