Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Odszkodowanie i służebność przesyłu za inię 110 kV !!!


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

AdwokatSzcz.

Napisano 10 grudzień 2018 - 23:46

Proszę o telefon: 601 409 260


Napisano 10 grudzień 2018 - 23:28

Witam !!!
Potrzebuję porady, lub osoby która zajmie się moja sprawą a mianowicie ...
Posiadam w małej miejscowości 3,34 ha ziemi rolnej w obrębie miasta. Kupiłem ją kiedyś dla zainwestowania kapitału z ew zamiarem podziału w przyszłości na działeczki budowlane. Działka jest pięknie położona na wzgórzu, z dojazdem asfaltowym, z pięknym widokiem. Oczywiście przez jakiś czas uprawiałem ją tylko rolniczo, a przekwalifikowanie pod budowę odłożyłem na "kiedyś tam". W zeszłym roku niespodziewanie odezwali się do mnie panowie z biura projektowego firmy ENEA, że chcą na mojej działce postawić słup, a nad nią przeprowadzić wspomnianą w tytule linię wysokiego napięcia 110 kV, oczywiście zapłacą odszkodowanie za słup i służebność przesyłu. Podpisałem iż wyrażam zgodę za wypłatą odszkodowania, które będzie ustalane w późniejszym terminie i czekam teraz na negocjatora z ENEI. Teraz nie mam pojęcie ile można za takie odszkodowanie uzyskać (linia będzie biegła ok 200 m nad moja działką) obecnie jest to działka rolna, ale z dużym potencjałem aczkolwiek na dzień dzisiejszy budowlana nie jest a to chyba drastycznie zmniejszyłoby odszkodowanie dla mnie, a jak inia już powstanie, a np za x-lat będą to działki budowlane to wiadomo to co pod linią to już będzie moja strata (załóżmy odszkodowanie przez ENEA wypłacone i maja to w d... ale za rolną a nie budowlaną czyli pewnie dużo niższe). Poszukuje kogoś kto miał ostatnio taką sytuację i chciałbym dowiedzie się ile ew mogę żądać, aby się nie zrobić w .... Ew może ktoś chciałby poprowadzić moją sprawę (woj zachodniopomorskie). Wartość ziemi rolnej w tej okolicy 17-18 tyś/ha, budowlana w tym miasteczku 40-100 zł/m2. Pozdrawiam


wiori

Napisano 10 grudzień 2018 - 21:52

Moja bliska znajoma miała podobny problem i wiem że w temacie pomogli jej oni http://snkancelaria.pl/Co do kancelarii to moim zdaniem lepiej korzystać z sprawdzonych i pewnych miejsc. 


Karola48

Napisano 19 czerwiec 2018 - 13:53

Wydaje mi się, że temat wart odświeżenia. Sama miałam niedawno podobną sytuację. Znalazłam pomoc w https://www.norekwsp...ncelaria-poznan Także zostawiam namiar i odświeżam temat. 


Napisano 27 kwiecień 2011 - 17:41

Obecnie istotnym problemem jest to ,ze ZE wystepują o zasiedzenie słuzebności GRUNTOWEJ( nie przesyłu)na rzecz Skarbu Państwa.Sądy zasądzają zasiedzenie np. na 1991 roku przyjmując złą wierę i mamy pozamiatane.
Ciekawi mnie czy mozna by zastosowac taką wiadomosc w tej sytuacji:

http://www.rp.pl/artykul/65622.html

http://www.eporady24...a,4,60,490.html
a moze ta wiadomosc sie przyda?

Skarb Państwa jeszcze nie zasiedział bezprawnie zabranych nieruchomości

Państwo może zasiedzieć cudzą nieruchomość, także jeśli w jej posiadanie wszedł wykonując władztwo publiczne. Stanie się to jednak najwcześniej dopiero w 2019 r. Tak uznali sędziowie Izby Cywilnej w uchwale z 26 października 2007 r., która jest odpowiedzią na pytanie prawne rzecznika praw obywatelskich. Stwierdza się w niej, że także władanie uzyskane w ramach sprawowania władztwa publicznego może być posiadaniem samoistnym prowadzącym do zasiedzenia. Jednocześnie sędziowie zastrzegają, powołując się na art. 121 pkt 4 w związku z art. 175 k.c., że zasiedzenie nie biegło, jeśli właściciel nie mógł skutecznie dochodzić wydania mu nieruchomości (sygn. III CZP 30/07).

Rzeczpospolita, Prawo Co Dnia 2007.10.29 (str. 3
i jeszcze taki kwiatek----

http://www.ns2.kroto... przesyłowe.pdf

Napisano 26 kwiecień 2011 - 13:28

służę pomocą, proszę o kontakt na maila mba3@vp.pl

Napisano 16 marzec 2011 - 14:38

http://firma.wieszja...tanowienia.html
Tu jest przydatny link.Swoją drogą wystarczy wpisać w google hasło -służebność przesyłu i jest co czytać.

Napisano 13 marzec 2011 - 21:50

Teraz doczytałam ,że ma tam być zlokalizowanych kilka linii.To i tak niczego nie zmienia ,bo każda z nich musi mieć swój korytarz.Czym ich więcej w planie tym więcej kasy bedziesz mogła wyciągnąć.
Napisałaś tu ,że każdy powinien być swoim prawnikiem.Coś w tym jest,ja sama przesiedziałam nie jedną noc w necie żeby wiedzieć co słychać w prawie związanym z tym tematem.Chciałam wiedzieć czy jest wogóle szansa się za to brać.Profesjonalnego prawnika wzięłam jak okazało sie ,że prawo jest bardziej przychylne i jak stwierdziłam ,że sama nie dam rady.W sumie to cieszyłam się ,że te skomplikowane sprawy ktoś ze mnie zdjął.

Napisano 13 marzec 2011 - 21:26

NICZEGO NIE ZMIENIA.Korytarz w terenie zabudowanym to teren prostopadły do linii i strefa ochronna po prawej i lewej stonie od rzutu linii. .Rzeczoznawca sądowy jednak udowodnił ,ze strefa ochronna to tez teren zniszczony gdzie nie mozna niczego wybudowac.U mnie takiego terenu jest prawie hektar.W terenie rolnym nie ma strefy ochronnej,ale niezaprzeczalnie chodzi o to ,ze mozliwość zasadzenia drzew pod takimi liniami jest zabroniona.Chodzi o to ,ze oni musza miec niczym nie skrępowany dostęp do terenu w razie awarii.Wystarczy udac sie do najblizszego lasu gdzie przebiega linia i sprawdzisz ile zostanie Ci wylączone.Oni i tak się będą bronić,co najwyzej powiedza ,ze tyle a tyle nie wolno a tyle to juz pod uprawę możesz.Jak nie napiszesz pism do urzędu i elektrowni to dalej nie będziesz nic wiedzieć.
Ja tez mam linię najwyzszych napięc na swoim terenie ze spłupem gigantem.

Napisano 11 marzec 2011 - 15:51

jak sama zauważasz, przepisy mówią o "korytarzu". U mnie pod tą inwestycję zaplanowana jest całośc gruntu- 5 ha w postaci pasa na którym mają iść linie wysokiego- czy to nie zmienia sytuacji? w tym układzie całość gruntu jest dla mnie beużyteczna.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)