Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Prawa lokatora w prywatnej kamienicy.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 18 listopad 2019 - 15:58

Witam. Mieszkam w prywatnej kamienicy, umowę najmu podpisałam z jednym właścicielem. W ostatnim czasie okazało się, że jest jeszcze kilku współwłaścicieli i jeden z nich ma długi i pokazał się komornik. Większość lokatorów dostała awizo od komornika. Żaden z sąsiadów na razie nie odebrał poczty. Mam pytanie, czy w związku z długami współwłaściciela grozi nam eksmisja, bądź jakieś inne konsekwencje?

Napisano 06 marzec 2019 - 09:14

Ludzie, ogarnięcie się, co za durne pytania zadajecie.
Co ci da odpowiedź tutaj co?

Napisano 06 marzec 2019 - 07:38

Właściciel prywatnej kamienicy odmówił mi wystawienia dokumentu na dofinansowanie do komornego nadmieniam że nie zalegam z komornym k ,ale że syn mieszka w tej samej kamienicy i nie płaci komornego to mi nie wystawi dokumentu czy właścicielem jest na prawie proszę o odpowiedz po za tym do tej pory wystawiał mi na dofinansowanie a teraz mnie szantażuje że jak nie zapłacę zaległości za syna to mi nie wystawi dokumentu.

Napisano 06 marzec 2019 - 07:13

Właściciel prywatnej kamienicy odmówił mi wystawienia dokumentu na dofinansowanie do komornego nadmieniam że nie zalegam z komornik ,ale że syn mieszka w tej samej kamienicy i nie płaci komornego to mi nie wystawi dokumentu czy właścicielem jest na prawie proszę o odpowiedz

Napisano 13 luty 2019 - 08:43

dzień dobry, prosze pomóżcie mi piszę skargę na komisariat na sąsiadów, którzy celowo psują i niszczą wspólne mienie i miejsca do wspólnego użytku, to drzwi wejściowe do klatki schodowej już rozbita i podzielona jest uchwyt, ściana odparł i odpada tynk od uderzeń drzwiami o ścianę, pierwsze drzwi już nie zamyka się i w konsekwencji lokal na pierwszym piętrze w kiepskim stan, deszcz, śnieg, wiatr śmieci, to na progu mieszkania na pierwszym piętrze , muszę napisać w skardze uzasadnione podstawy, czyli co konkretnie zgodnie z prawem, naruszają sąsiedzi , artykuły ustawy o rozmyślne zniszczenie majątku wspólnego która prowadzi do zniszczenia budynku, które to artykuły zgodnie z prawem?

Napisano 12 luty 2019 - 18:41

Witam od 1974r mieszkam w kamienicy z decyzja wlasnie sprzedano kamienice i wlasciciel wypowiedzial mi umowe. Czy moze to zrobic i jaki okres wypowiedzenia?

Napisano 22 listopad 2018 - 19:40

Skoro dokonałaś modernizacji mieszkania za zgodą właściciela to trzeba było z nim pisemnie uzgodnić zasady wszelakich rozliczeń. Zrobiłaś to? Pewnie nie, skoro piszesz. Moim zdaniem ciężko będzie wyciągnąć cokolwiek od właściciela, bo pewnie Ci powie, że to Twoja inwestycja.


Napisano 22 listopad 2018 - 19:30

Witam. Za zgodą właściciela kamienicy w której wynajmuję mieszkanie już od 32 lat, w 2016 roku zlikwidowałam piece kaflowe i założyłam ogrzewanie gazowe na własny koszt. Skorzystałam z dotacji Wydziału Ochrony Środowiska w programie "Kawka". Dotacja wyniosła 5.000 zł a całość inwestycji - 14.000 zł. Czyli z mojej kieszeni poszło 9.000 zł.

Teraz popsuł mi się piec gazowy dwufunkcyjny. Naprawa to koszt 900 zł.

Czy właściciel kamienicy powinien pokryć koszt naprawy tego pieca?

Dzięki tej przeprowadzonej przeze mnie modernizacji (obowiązek likwidacji pieców kaflowych) właściciel nie będzie  musiał ponosić kosztów przestawiania pieców kaflowych,czy też zakładania ogrzewania ekologicznego w wynajmowanym przeze mnie lokalu.

Czy w takim razie ma obowiązek pokrywania przynajmniej kosztów napraw pieca grzewczego?

Na marginesie dodam, że poniosłam także całkowity koszt wymiany okien i drzwi wejściowych do mieszkania.

Na tę inwestycję nie otrzymałam od właściciela ani złotówki a trzeba było to zrobić aby nie ulatniało się ciepło z mieszkania. Okna nie były wymieniane od ponad trzydziestu lat, więc nie trudno sobie wyobrazić jak były spróchniałe i nieszczelne. Podobnie drzwi wejściowe. Zrobione były z łat obitych płytą pilśniową. Wystarczyło dobrze kopnąć, aby zrobić w nich dziurę.


Napisano 07 maj 2017 - 18:08

Dziekuje, czynsz oplacamy na biezaco, zadnych zaleglosci.

Napisano 07 maj 2017 - 10:34

Mieszkam w prywatnej kamienicy 61 lat. Przedtem ojciec otrzymal przydzial z kwaterunku 1956roku. W tym roku tata umarl ktory byl najemca, a ja z rodzina mieszkam tutaj cale zycie i jestesmy tez zameldowani. Otrzymalam miesiac temu wymowienie z mieszkania i nie mamy srodkow finansowych zeby cos kupic. Prosze o pomoc??? Weronika

Właściciel ma prawo nie podpisać z Tobą umowy najmu, ale też nie ma prawa wyrzucić Cię z rodziną na bruk. Musi Ci zapewnić inne mieszkanie. Oczywiście, rozumiem, że mieszkasz i normalnie opłacasz czynsz bez żadnych zaległości.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)