Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Płaca minimalna z 2250 zł w 2019 r. do 4000 zł w 2024 r.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 9 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

mmusk

Napisano 04 luty 2020 - 12:06

Przecież podwyższenie płacy minimalnej tylko źle wpłynie na rynek towarów i usług, wcale nie przekładając się na wzrost majątku pracownika! Poza tym na podstawie stawki płacy minimalnej są obliczane liczne opłaty i stawki! To spora rewolucja, na której nikt nie wyjdzie dobrze... Przykłady w mojej branży trasportowej macie tutaj https://www.flotman....rzedsiebiorcow/


Napisano 21 wrzesień 2019 - 18:27

odp do :Gość, 2019-09-11 7:15 Lud klaszcze na myśl o zarobkach na poziomie 4 tysięcy Ale nie bierze wielu konsekwencji wprowadzenie tej zmiany Bo po co ? Bo teraz coś dostaną ... dostaną więcej ...a więcej ... oznacz przecież lepie...? A realia - realiami Scenariuszy jest sporo i mniej optymistycznych jak sama myśl o wydawaniu przyszłej wypłaty A co mi powiesz drogi przyjacielu na temat podatków które wynoszą 60-80% twoich zarobków Co mi powiesz o wzroście inflacji w przypadku wprowadzania tak wysokiej płacy minimalnej Jeżeli inflacja wystąpi ( a wystąpi na pewno ) to jak wpłynie na oszczędności zgromadzone przez miliony polaków które trzymają je w banku czy w "skarpecie " odkładając na lepsze jutro ? A co będzie jeżeli twój pracodawca stwierdzi że jesteś nie rentowny i ci podziękuje to dalej będziesz się cieszył że płaca minimalna to 4 tys Wiele by pisać Mała rada do ciebie przyjacielu co robisz u tych " wyzyskiwaczy " Może lepiej zmienić prace ? Jeżeli nie masz gdzie To może podwyższ swoje kwalifikacje ? A jeżeli ci się nie chce tego robić lub się boisz zmian Rób tam gdzie jesteś i nie narzekaj tylko się ciesz że masz pracę

Napisano 11 wrzesień 2019 - 08:12

ludzie tego do końca nie rozumieją. Myślą że bogaty to pewnie stać, bogatego będzie zawsze stać i on sobie nie pogorszy ale za to zwolni kilku pracowników zwiekszy ceny i ten najbiedniejszy zapłaci 2x za podstawowe produkty tak że 500 + braknie to się zdziwią hehehe no coź ludzie zamiast pomyśleć zadowolą się byle czym a potem marudzą że to władza zła że kryzys itp a to przecież wszystko zależy od ludzi kogo wybierasz tego masz

Napisano 11 wrzesień 2019 - 06:45

Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych na bieżąco rząd okrada, żeby wydać na inne cele, ciekawe skąd wezmą pieniądze dla tych, którzy stracą pracę w wyniku kiełbasy wyborczej.

 

 

 

Ale to jest pomysł - wyższe płace podniosą inflację, zdewaluują gwarantowane świadczenia i te wszystkie 500+ będą miały wartość dzisiejszej 100.


Napisano 11 wrzesień 2019 - 06:15

Płaca podstawa 4000 zł na rok 2020 w koncu na poziomie koniec z bogaceniem się tzw. pracodawców co płacą głodówki w zamian za wyzysk. Co niektórym cwaniaczkom się skończy złota żyła kasy za free i będą musieli sami zakasac rękawy albo do domu lub do roboty u innego pracodawcy. Niestety niektórych nie będzie stać na wypłacanie takiej stawki pracownikom i skończy się dobrą passa na wyzysk.

 


Skończy się, ale zatrudnianie najmniej wydajnych pracowników - niepełnosprawnych, 50+ itd. U mnie już robi się przegląd, kogo nie będziemy mogli już utrzymywać przy wzroście do 2600, bo po prostu na siebie nie zarobią, trzeba będzie wyśrubować normy dla wszystkich, żeby interes się opłacał, mało tego zapowiadane podwyżki będą musiały skutkować podniesieniem cen, bo na samej wydajności nie jesteśmy w stanie zarobić na wypłatę tak wyśrubowanych wynagrodzeń.

Bogaty na tym nie straci - dostaną po d... najmniej zaradni.


Napisano 11 wrzesień 2019 - 00:21

Płaca podstawa 4000 zł na rok 2020 w koncu na poziomie koniec z bogaceniem się tzw. pracodawców co płacą głodówki w zamian za wyzysk. Co niektórym cwaniaczkom się skończy złota żyła kasy za free i będą musieli sami zakasac rękawy albo do domu lub do roboty u innego pracodawcy. Niestety niektórych nie będzie stać na wypłacanie takiej stawki pracownikom i skończy się dobrą passa na wyzysk.

Napisano 10 wrzesień 2019 - 17:29

@Gość minimalna wzrośnie, ale wzrosną koszty życia. Możesz sobie zarabiać 4000 zl minimalnej, ale za chleb zapłacisz 15 zł, za masło 20 zł, a za zwykłe trampki 500 zł. W efekcie będziesz zarabiał więcej, ale będzie stać cię na mniej.

Napisano 10 wrzesień 2019 - 15:43

I bardzo dobrze że wzrasta pensja minimalna, ciekawy jestem czy Prof. Gomułka by za***rdalał za minimalną pensję, ja z chęcią wezmę jego, wtedy zobaczymy jak będzie marzył o wyższych zarobkach.

Admin Prawo

Napisano 10 wrzesień 2019 - 15:43

Płaca minimalna ma wzrosnąć z poziomu 2250 zł brutto w 2019 r. na aż 4000 zł w 2024 r. O konsekwencjach takiej podwyżki opowiada główny ekonomista BCC Stanisław Gomułka.

Powrót do artykułu: Płaca minimalna z 2250 zł w 2019 r. do 4000 zł w 2024 r.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)