Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Nowe zasady kserowania dowodów osobistych


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 5 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 28 listopad 2019 - 17:23

Przecież to jest stawianie spraw do góry nogami. Nie da się chronić danych z dokumentów bo to jest kompletnie bez sensu. One są potrzebne tym wszystkim bankom, wypożyczalniom, ekantorom, ubezpieczycielom, wynajmom pojazdów itp. i zawsze się znajdzie nieuczciwy pracownik. Skrajną głupotą jest udzielanie pożyczek na podstawie tylko tych danych i podmiot który udziela pozyczki bez osobistego stawiennictwa kredytobiorcy i okazania dokumentu zgodnego (+xero) sam ryzykuje. Prawo ma chronić teraz ryzykantów a narażać na straty miliony uczciwych włąścicieli dowodów os

Napisano 16 lipiec 2019 - 11:23

Nieprawda. Banki będą mogły wtedy kserować dowody na podstawie art. 34, kiedy zajda przesłanki z artykułu 35 ustawy. W innym przypadku zastosowanie ma art. 36 ustawy o tzw. praniu brudnych pieniędzy. Radcowie banków już kombinują, żeby prawo omijać. Ale klient musi być świadomy i odmawiać dawania dowodu do kserowania, bo nikt inny jak banki to grupy przestępcze, bardzo mocno trzymające się w Polsce. Nadanie uprawnień bankom do nadawania profilu zaufanego to nic innego jak ustawienie lisa przy kurniku.

Napisano 15 lipiec 2019 - 19:52

Szkoda, że autor nie przeczytał ustawy ze zrozumieniem. Nie ma tam zakazu kopiowania... a tworzenie repliki.

Napisano 13 lipiec 2019 - 16:49

UWAGA MATEUSZ CEGLAK

Admin Prawo

Napisano 13 lipiec 2019 - 16:49

12 lipca 2019 r. weszły w życie nowe zasady dotyczące kserowania i innych form archiwizacji dokumentów publicznych, w tym dowodów osobistych, paszportów czy praw jazdy. Za złamanie przepisów ustawy grożą kary, nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

Powrót do artykułu: Nowe zasady kserowania dowodów osobistych

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)