Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Terminy wypłaty zasiłków


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 29 lipiec 2019 - 08:40

Witam, ja niestety do dnia dzisiejszego nie otrzymałam pieniędzy. Syn przyszedł na świat 10 czerwca. Dokumenty złożyłam u pracodawcy 26 czerwca. Otrzymałam telefon z kadr 3 lipca, że nie posiadają takowych. Maila z dokumentami odbiłam raz jeszcze - to otrzymałam telefon, że ktoś nie dopilnował. W piątek zaś usłyszałam (bo w dalszym ciągu nie dostałam wynagrodzenia za czerwiec), że pracodawca mi to wszystko wyrówna i może mi wszystko wypłacić nawet ostatniego dnia urlopu...

Napisano 25 lipiec 2019 - 14:12

Witam, ile czasu ma zus na ponowne nadanie zasiłku, który nie został odebrany z poczty i wrócił do zusu?

Napisano 04 czerwiec 2019 - 07:19

czy pracodawca na pewno bez opoźnienia wpłacał za Pania składke jesli np.tego nie zrobił mogli Pania wyrzucic z ubezpieczenia i wtedy obowiązkowy okres 90dni jest przerwany i bedzie trzeba dopłacić skladki.

 

Bosz, co ty za głupoty wypisujesz.


Napisano 04 czerwiec 2019 - 02:42

[quote name="Gość" post="2135499" timestamp="1547547551"]Takich mądrali jak TY to chyba siali, gówno jesz gówno wiesz

Napisano 03 maj 2019 - 17:15

Za każdym razem kiedy dostaje Pani zwolnienie od lekarza {pomimo ,że idzie ono bezposrednio do ZUS z komputera lekarza}pracodawca musi złożyc dokument Z4 lub jeśli jest Pani pracodawca musi Pani to zrobic sama nawet w ZUS lub na profilu .Mialam ten sam przypadek ze od grudnia nie dostalam pieniedzy ale po zlozeniu wniosku w kwietniu wszystko mi zwrocili.Prosze sie upewnić ze ten wniosek był złożony ,albo czy pracodawca na pewno bez opoźnienia wpłacał za Pania składke jesli np.tego nie zrobił mogli Pania wyrzucic z ubezpieczenia i wtedy obowiązkowy okres 90dni jest przerwany i bedzie trzeba dopłacić skladki.Powodzenia

Napisano 30 kwiecień 2019 - 07:35

No i co oczekujesz po tym wpisie? Co mamy zrzutkę zrobić? Chyba jest jakiś ojciec dziecka?
Idź do ZUS i dowiedz się skąd brak wypłaty.
Jakiś powód być musi, może to było oszustwo to twoje zatrudnienie?
Trzeba wiedzieć, czy ZUS wstrzymał i opóźnia, czy może zakwestionował i nie wypłaci.

Napisano 30 kwiecień 2019 - 07:19

Witam, jestemze kobietą w ciąży, za 3 tygodnie urodzi mi sie dziecko, a od grudnia ZUS pozostawia mnie bez środków do życia. Wszystkie dokumenty złożyłam w terminie, jednak od momentu przejścia na zwolnienie, zasilek został mi wstrzymany, pomimo tego, ze pracodawca odprowadzał składki w terminie, pracowałam na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Już kilkoro moich znajomych potracilo pieniadze nawet po kilka tysięcy, bo ZUS nie wypłacił tego co powinien. Mi za moment urodzi sie dziecko, a ja przez to, ze ZUS szuka pretekstu do niewyplacenia mi należności nie mam nawet jak przygotować dziecku wyprawki do szpitala.

Napisano 12 luty 2019 - 07:54

A CO BYKA OBCHODZI JAK SIĘ KROWA CIELI. ZUS MUSI UZBIERAĆ ŻEBY DAĆ CHOROBOWE ? A PŁATNIKOWI TO KASA LEŻY NA KUPIE I NIE MOŻE SIĘ SPUŻNIĆ ANI GODZINY .? OGARNIJ CO PISZESZ ehhh .

Napisano 31 styczeń 2019 - 13:48

Tyle, że na zasiłkach ZUS ma deficyt, więc żeby je wypłacać to musi te złotówki od dłużników ściągać. Kumasz, że w ZUS to najpierw muszą zebrać składki, żeby mogli wypłacić świadczenia.

Napisano 15 styczeń 2019 - 11:19

 jak ktoś jest winien złotówkę ZUSowi to upominają się raz dwa a jak ktoś czeka na zasiłek chorobowy (powinien być miesiąc temu i dalej nie ma) to ZUS ma to gdzieś

 


Tyle, że na zasiłkach ZUS ma deficyt, więc żeby je wypłacać to musi te złotówki od dłużników ściągać. Kumasz, że w ZUS to najpierw muszą zebrać składki, żeby mogli wypłacić świadczenia.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)