Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Rozwód z orzekaniem o winie


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 2 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 21 maj 2019 - 01:24

To z pewnością przykre, że po iluś tam latach małżeństwa okazuje się ze osoba z którą miałaś spędzić resztę życia jednak nie jest tą osobą. :/ No ale najgorsze jest to jak rozstajemy się w złych okolicznościach. Ja na szczęście nie miałam aż tak złego rozwodu, ale chyba dzięki kancelarii adwokackiej Wojas Pawlak, którzy tak fajnie wszystkim się zajęli.

Napisano 15 sierpień 2017 - 14:58

Z kolei nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog względnie do artykułów moich na Tymże Portalu.

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny


Napisano 09 sierpień 2017 - 16:11

Mój rozwód miał bardzo burzliwy przebieg, nie mogliśmy się dogadać z byłym mężem. On chciał, aby sąd orzekł, że wyłączna wina za rozpad naszego małżeństwa leży po mojej stronie, a wcale tak nie było. Bezsilność już nie dawała mi spokoju, dlatego udałam się do Detektyw Skrzypek z Wrocławia i dzięki jej pomocy, wina za rozpad małżeństwa spadła na mojego męża. Dawno nie spotkałam się z tak profesjonalnym podejściem do człowieka jak w biurze Pani Detektyw.

Napisano 24 kwiecień 2017 - 13:12

W kwestii rozwodu z orzekaniem o winie warto zwrócić uwagę na stanowisko SN wyrażone w wyroku z 10 listopada 1999 r., (sygn. akt I CKN 233/98), że w razie zawinień, których dopuściły się obie strony, nie można ich kompensować i dzielić winy na mniejszą i większą ani jej stopniować. Oboje małżonkowie zostają wówczas uznani za współwinnych bez względu na to, który z nich bardziej zawinił.

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:20

kto ponosi koszty procesu, jeżeli wina leży wyłącznie po stronie jednego małżonka?

Admin Prawo

Napisano 18 kwiecień 2017 - 13:20

Orzekając rozwód sąd orzeka także, czy i który z małżonków ponosi winę za rozkład pożycia. Tym samym, sąd w wyroku rozwodowym może wskazać, czy któryś z małżonków ponosi wyłączną winę za rozkład pożycia małżeńskiego, bądź też może ustalić, że winę ponosi każdy z małżonków.

Powrót do artykułu: Rozwód z orzekaniem o winie

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)