Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Sprawa o alimenty krok po kroku


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 8 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 29 kwiecień 2019 - 07:31

Pan Cejrowski to podroznik a nie adwokat wiec nie spamuj tutaj reklamami.

Napisano 26 marzec 2019 - 23:24

Porąbało ciebie???
To pytanie sprzed 7 lat, jebło cię czy wychlałeś za dużo?

Napisano 26 marzec 2019 - 20:40

mam zasądzone alimenty na syna do tej pory płaciłem regularnie ale od maja 2012 syn zamieszkał ze mną . złożyłem wniosek do sądu o alimenty na syna i mam pytanie
do internautów czy dopóki nie odbędzie się rozprawa w sądzie o alimenty od matki dziecka pomimo że mieszka u mnie to mam dalej płacic matce alimenty z góry dziękuje za odpowiedz

Nie jestem prawnikiem ale z doświadczenia wiem, że z całym tym "prawniczym światkiem" trzeba jak ... i do tego dmuchać na zimne ... ja bym pismem poleconym powiadomił matkę dziecka, że obecnie do czasu rozstrzygnięcia sądu oczekuje od niej zwrotu wpłacanych rat alimentacyjnych i poinformował o naliczaniu odsetek ( od daty wezwania ) następnie złozył do sądu pozew o alimenty w imieniu dziecka ( ty jako pełnomocnik ustawowy ) z zabezpieczeniem. tzn że do czasu zakończenia postępowania sąd powinen wyznaczyć alimenty które powinna Ci płacić matka dziecka do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia.( od daty zamieszkania z Tobą dziecka). W pozwie o alimenty wraz z zabezpieczeniem wnosił bym, o odstapienie od alimentów które ty płacisz z powodu ustania powodu ... ;-) ... natomiast placiłbym obecnie ... chyba ze masz "normalną" byłą a nie wsciekłą, głupią "pipę" z jaką ja się uzeram od pięciu lat ...


Napisano 26 marzec 2019 - 19:10

To nie są przyjemne sprawy, ale życie układa się różnie i ja też musiałam stanąć przed wyborem adwokata do takiej sprawy. Na szczęście miałam dobrego adwokata, pana Cejrowskiego, który zajął się wszystkim, i udało się sprawę poprowadzić tak, jak sobie tego życzyłam.

Napisano 26 listopad 2017 - 11:59

A co jeśli matka jest bezrobotna, jest 3 dzieci a mąż ma działalność gosp. i zarobki są prawdopodobnie ruchome w granicy 5000 zł. miesięcznie? Jaka może być kwota, którą dostanie najniższą?

Przeczytaj odpowiedź w poście powyżej, zanim zadasz bzdurne pytanie.

Napisano 25 listopad 2017 - 22:33

A co jeśli matka jest bezrobotna, jest 3 dzieci a mąż ma działalność gosp. i zarobki są prawdopodobnie ruchome w granicy 5000 zł. miesięcznie? Jaka może być kwota, którą dostanie najniższą?

Napisano 03 marzec 2017 - 10:46

znajoma chce zalozyc sprawe o alimenty dla ojca dziecka, a pytanie jest moje o jaka kwote alimentow moze liczyc przy zarobkach 2000zl brutto ?

 

Alimentów nie przyznaje się w oparciu o zarobki rodziców, a bierze się pod uwagę uzasadnione potrzeby dziecka, jego wiek, stan zdrowia, a także możliwości zarobkowe rodziców. Tak więc znajoma musi przedstawić kosztorys, ile miesięcznie wydaje na dziecko, ile do tego może sama dołożyć z własnych zarobków i wtedy sama podaje kwotę, którą sąd zasądza w takiej wysokości lub ją zmniejsza.
 


Napisano 02 marzec 2017 - 18:54

znajoma chce zalozyc sprawe o alimenty dla ojca dziecka, a pytanie jest moje o jaka kwote alimentow moze liczyc przy zarobkach 2000zl brutto ?

Napisano 11 wrzesień 2016 - 17:14

mam proszbe jestem w angli a rostalismy sie z moja partnerka z ktora mamy 2 dzieci prosze powiedzcie mi jak wyglada sprawa tok dprawy czy musze miec adwokata jak mam sie przygotowac na sprawe alimentacyjna i prawa do widzen mam dwie sprawy ?

Po co Ci adwokat na sprawie o alimenty? Jeśli już koniecznie chcesz go mieć, to bierz, niech mówi za Ciebie. Nie wiem jakie przygotowania do sprawy masz na myśli? Sąd przeważnie zasądza alimenty w takiej wysokości, jakie są Twoje możliwości zarobkowe.


Napisano 11 wrzesień 2016 - 17:10

po rozwodzie ojciec mojego dziecka przestał się nim interesowac, ale zasądzone alimenty płaci. dodatkowo zdeklarował sie w trakcie rozprawy rozwodowej pomagać finansowo w kupowaniu pomocy szkolnych czy ubrań. Obecnie ex-mąż ma 1.100 na rekę, ale dowiedziałam się pokątnie, że dorabia na czarno. Pytanie- czy mogę wnieść o podwyższenie alimentów, skoro znam jego miejsce pracy na czarno? jak to wówczas udowodnić?

Pracy na czarno nie udowodnisz. No chyba, że masz na to jakiś sposób, ale nas o to nie pytaj.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)