Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Mandat na drodze wewnętrznej


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 7 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 19 wrzesień 2019 - 15:23

a co w sytuacji kiedy to policja blokuje drogę wewnętrzną bo pozostawili samochód na sygnałach świetlnych i poszli na interwencję choć były miejsca obok na parkingu na przeciw klatki w której była interwencja

Napisano 06 listopad 2018 - 08:40

Zły to może być pies, a postój może być ew. nieprawidłowy. A tak na marginesie - co to jest parkowanie ?

Napisano 09 styczeń 2018 - 10:47

Panie Alien to Pan się myli. Droga wewnętrzna to droga wewnętrzna (znak D-46). Jeśli dodatkowo zamontowany byłby znak D-52 strefa ruchu to wtedy na takiej drodze obowiązują przepisy jak na drodze publicznej. A tak to policjant może Ci tylko skoczyć.

Napisano 24 luty 2017 - 23:38

Ma rację, ty się mylisz. Przepisy RD nie obowiązują na drogach wewn., tylko jak sam podałeś w strefach ruchu, zamieszkania i drogach publicznych.


Napisano 23 luty 2016 - 17:14

ale autor namieszał:

Prawo o ruchu drogowym określa:
1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;

czyli tutaj nie ma wymiennej drogi wewnętrznej którą określa ustawa o drogach publicznych

na drogach wewnętrznych policja nadal tylko interweniuje w razie:
1) koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.

znajomość art. 2 PRD jest podstawą do pisania takich artykułów

 

Tu się mylisz bo "Art. 1. 1. Ustawa określa: 1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;" oznacza to że każda droga wewnętrzna bez różnicy kto jest zarządcą podlega ustawie. Warunkiem jest uzgodnienie projektu organizacji ruchu z zarządcą drogi wyższej klasy. Czyli np spółdzielnie mieszkaniowe muszą uzgodnić projekt organizacji ruchu z właściwym zarządem dróg lub starostą.

Wielokrotnie występują sytuacje w miastach gdzie droga wydawałoby się publiczna ma status drogi wewnętrznej w zarządzie właściwego zarządu dróg. I na tych drogach obowiązują przepisy ruchu drogowego, które mogą być egzekwowane przez Policje lub SM, bez różnicy czy właścicielem trenu jest spółdzielnia, market, stacja benzynowa czy gmina.

Inną sprawą jest, że miejsca np dla osób niepełnosprawnych muszą być w pełni oznakowane pionowo i poziomo zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r.w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach.

 


Napisano 07 luty 2014 - 13:22

ale autor namieszał:

Prawo o ruchu drogowym określa:
1) zasady ruchu na drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu;

czyli tutaj nie ma wymiennej drogi wewnętrznej którą określa ustawa o drogach publicznych

na drogach wewnętrznych policja nadal tylko interweniuje w razie:
1) koniecznym dla uniknięcia zagrożenia bezpieczeństwa osób;
2) wynikającym ze znaków i sygnałów drogowych.

znajomość art. 2 PRD jest podstawą do pisania takich artykułów

Napisano 15 styczeń 2014 - 13:12

Autor tekstu chyba nie zna przepisów prawa. Jaki przepis mówi, że zgodę na ustawienie znaków "strefa ruchu" trzeba uzyskać od wojewody??

Napisano 11 październik 2011 - 12:33

Parking osiedlowy.
Dlaczego Straż Miejska nie chce interweniować?
Na naszym osiedlu parkują osoby mieszkające w budynku komunalnym i zajmują nam miejsce.Jest tablica parking dla mieszkańców osiedla WSM.Mają miejsce pod swoim domem.Nie możemy sobie poradzić.

Admin Prawo

Napisano 11 październik 2011 - 12:33



Komentarz do artykułu: Mandat na drodze wewnętrznej

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)