Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Komu przysługują tzw. "wczasy pod gruszą"


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 18 czerwiec 2019 - 09:53

pracuje w szkole i obecnie przebywam na zasiłku rehabilitacyjnym .Czy należą mi się wczasy pod gruszą

koleżanka

Napisano 05 maj 2017 - 19:03

A dlaczego miałyby się nie należeć, spełniasz warunki określone w regulaminie Funduszu Socjalnego ?


Napisano 05 maj 2017 - 16:26

Witam gdy jestem na wypowiedzeniu oczywiście ja się zwalniam biorę urlop czy należą mi się wczasy pod grusza

Napisano 01 maj 2017 - 14:43

pikolo, 500+ przysługuje większości dzieciatym rodzicom, nawet tym dobrze zarabiającym, bo nie ma kryteriów od drugiego dziecka wzwyż. więc twoim zdaniem oni wszyscy to matacze i bezrobotni?  jestes niemyślący osioł. to nie oni sobie to wymyslili, tylko ci , na ktorych głosowałeś. lub nie. ośle.


Napisano 29 kwiecień 2017 - 08:52

Z 500+ korzystają głównie patologie lub matacze. Dlaczego korzystają z niego osoby nie pracujące lub posiadające własną działalność i odprowadzające niskie składki ?

Pytaj tych, co uchwalili i zatwierdzili taką ustawę.


Napisano 29 kwiecień 2017 - 08:49

Z 500+ korzystają głównie patologie lub matacze. Dlaczego korzystają z niego osoby nie pracujące lub posiadające własną działalność i odprowadzające niskie składki ?

koleżanka

Napisano 18 lipiec 2016 - 19:59

poproś w firmie o regulamin Funduszu Socjalnego i poczytaj o jakie świadczenia macie prawo się starać


Napisano 18 lipiec 2016 - 18:42

Ja pracuję w biedronce i wczasów pod gruszą nie mam mamy tylko bony 200 zl we wrześniu tzw non po wakacyjny czy mam się też należy dodam iż u nas też jest fundusz socjalny

Napisano 17 lipiec 2016 - 23:10

Przecież to logiczne - więcej zarabiasz- więcej Masz pieniędzy na wakacje. Pomagają tym,którzy są biedni. Słusznie. 500+ jest dla ludzi którzy mimo wszystko zdecydowali się na dzieci. Mam znajomą która ma 3 dzieci i bezrobotnego męża. I to nie jest żadna patologia. Łatwo nam uogolniac ale pomyślmy zanim wszystkich wsadzimy do jednego koszyka. A nasz obecny rząd nareszcie nie mataczy, nie kradnie i próbuje zrobić coś dla społeczeństwa.

Napisano 29 czerwiec 2016 - 21:13

No więc tak jak napisałem w drugiej części. Dlaczego tzw. urlopówkę pracodawca przyznaje bądź nie na podstawie dochodów na członka rodziny. Czym ja jako bezdzietny pracujący (żona też pracująca) różnie się od kogoś kto ma dzieci albo kogoś kto ma na utrzymaniu niepracującą żonę. Chyba nasz wysiłek jest taki sam. A może ja mam na utrzymaniu chorą babcie, mame czy ojca. Czy ja jeżeli zarobiłem więcej od innego pracownika tej samej firmy wyrabiając nadgodziny słusznie zostaje ukarany brakiem dopłaty do wczasów? A z zaglądaniem do kieszeni chodzi mi o to że ja muszę co roku wypełnić deklaracje ile zarobiłem w danym roku ile zarobiła moja żona a na koniec ktoś mi mówi: Sorry ale zarobiłeś za dużo i w tym roku nic nie dostaniesz. Moje emocje biorą się z obserwacji tego co się dzieje wokół mnie. Szczególnie teraz kiedy wszedł ten idiotyczny program 500+ nagradzający ludzi którzy bez jakiegokolwiek zastanowienia trzepią dzieci na potęgę ani myśląc o podjęciu pracy....

Wszystko to co napisałeś na temat dopłaty do wczasów z funduszu socjalnego nie jest regulowane ogólnopolskimi przepisami, a przepisami ustalonymi w Twoim zakładowym regulaminie świadczeń socjalnych. Jesteś pracownikiem, więc masz prawo wystąpić do dyrekcji zakładu, rady pracowniczej ( jeśli taka istnieje w zakładzie) o poprawki w regulaminie. W każdym zakładzie są odmienne formy przyznawania takich świadczeń, w zależności, jakimi środkami dysponuje zakład. W zakładzie w którym ja pracuję, jest podobny rozdział środków i też np. ja jestem pokrzywdzona, ale niewiele mogę z tym zrobić, bo wiadomo, że preferuje się rodziny z dużą ilością dzieci i te mają najwięcej do powiedzenia. A co do 500+ to pretensje możesz mieć jedynie do partii rządzącej. Co się wybrało, to się ma, niestety.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)