Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Co się wlicza do minimalnego wynagrodzenia


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 8 + 3 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

coli

Napisano 19 styczeń 2020 - 11:48

 

Płaca zasadnicza 1890zl brutto + dopłata wyrównawcza do minimalnego wynagrodzenia = 2600bruto .

Udaj sie do PIP


ZosiaA

Napisano 19 styczeń 2020 - 07:35

Cały wywód wykrzyczany (wielkie litery) jest w jakim celu?
Wszystko wiadomo w zakresie płacy minimalnej, dodatek stażowy nii jest wliczany do minimalnego.
Minimalne to 2.600 + dodatek stażowy.
Zdrowie nie ma z tym nic wspólnego.

Napisano 18 styczeń 2020 - 23:09

JAK WIADOMO ZAWSZE NAJBIEDNIEJSZA GRUPA SPOLECZNA DOSTAJE NAJMNIEJ W POLSCE ZA ICH CIEZKA PRACE Z ICH PODATKOW BAWI SIE CALA ELITKA ICH ZDROWIEM I ZYCIEM SPYCHAJAC NA DNO BEZ ZABEZPIECZENIA ZDROWOTNEGO BEZ OPIEKI OBECNIE NIEWIADOMO JAK PRACODAWCA BEDZIE WYLICZAL ZAROBKI DO MINIMALNEJ PLACY KRAJOWEJ W POLSCE KTORE I TAK SA MIZERNE BY EGZYSTOWAC INDYWIDUALNIE CZY PRACODAWCA WLICZY STAZ PRCY PRACOWNIKOM DO ZAROBKOW CZY ZNOW POMINIE BY KOSZTEM TAKICH PRACOWNIKOW OSIAGNAC SWOJE CELE CZLOWIEK W POLSCE KIEDY STAJE SIE CHORY JEST ZBYTECZNY

Napisano 14 styczeń 2020 - 20:23

Dostałam dziś nowa umowę o prace na cały etat. Płaca zasadnicza 1890zl brutto + dopłata wyrównawcza do minimalnego wynagrodzenia = 2600bruto . Nie mam stażowego bo nie przepracowałam 5 lat . Pytanie czy ta dopłata jest stałym składnikiem do wynagrodzenia .?

ZosiaA

Napisano 13 grudzień 2019 - 05:35

Skoro podstawa to najniższa krajowa (i zakładam, że podpisałeś taką umowę dobrowolnie) a Tobie "DOLICZAJĄ DO" najniższego wynagrodzenia to gdzie problem i oszustwo? Chyba, że miałeś na myśli "WLICZAJĄ DO" najniższego wynagrodzenia?


10 lat od postu czekać, żeby wrzucić wypociny....

Napisano 13 grudzień 2019 - 00:46

Jedno mnie zastanawia od jakiegoś czasu. Że ludzie z umiejętnościami, wiedzą i zaangażowaniem nie mają problemu z najniższą krajową...i najczęściej za takie pieniądze nie pracują...może mają świadomość, że w pracy się nie "dostaje" pieniędzy tylko zarabia???

Takie przemyślenia i obserwacje;)


Napisano 13 grudzień 2019 - 00:42

Pracuje w firmie ochroniarskie w grupie interwencyjnej praca przewaznie w godzinach nocnych i te godziny nocne doliczaja mi do najniższego wynagrodzenia bo tak ustalił sobie zarząd czyli smiało mogę ich nazwać złodziejami okradajacymi najbiedniejszych Co tam ustawy co tam sejm co tam senat Zlodziej zrobia i to co bedą chcieli Do d**y z takimi ustawami i ludźmi ktorzy powinni nadzorować ich wykonywanie Oni biorą 10 najniższych krajowych więc co im tam zwykli ludzie ktorzy na nich pracuja Niech milczą i się cieszą ze maja prace

Skoro podstawa to najniższa krajowa (i zakładam, że podpisałeś taką umowę dobrowolnie) a Tobie "DOLICZAJĄ DO" najniższego wynagrodzenia to gdzie problem i oszustwo? Chyba, że miałeś na myśli "WLICZAJĄ DO" najniższego wynagrodzenia?


Napisano 12 grudzień 2019 - 16:35

Wliczanie PREMII do PŁACY MINIMALNEJ jest niezgodne z przepisami o "Równym traktowaniu w zatrudnieniu" (mniej wiecej - jaka praca taka płaca).

Analizując hipotetyczne przypadki zatrudnienia różnych pracowników, dojdziemy do tego wniosku logicznie.

Jak mój zakład przestał tego przestrzegać, to zniknął "papier" przy podpisywaniu umowy dotyczący równego traktowania w zatrudnieniu.

 

Ciekawostka - jak podpisywałem umowe z drugą firmą to nie dali mi regulaminu pracy, gdzie była możliwaść wprowadzenia równoważnego czasu pracy (12h/6dni).

 

pozdrawiam,

Andrzej Obremski


Napisano 06 kwiecień 2019 - 13:35

Może tak być, jeśli nie osiągasz minimalnego to jest dopłata.

Napisano 06 kwiecień 2019 - 13:31

Mój pracodawca wypłaca mi wynagrodzenie za prace na umówię o prace takie składniki tj. Płace zasadnicza + dodatek stażowy + premie + dopłatę wyrównawcza do minimalnej krajowej . Pytanie moje jest takie czy dopłata wyrównawcza może być składnikiem stałym w minimalnej krajowej? Czy tak ma być bo dyrektor twierdzi ze tak

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)