Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Odszkodowanie za operacje chirurgiczną.


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 6 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 23 wrzesień 2020 - 20:41

Witam.

 

Mąż miał operację wszczepienia stymulatora serca. Czy przy polisie grupowej / do 3 osób/  Plus należy się odszkodowanie za zabieg?

Ile wg. prawa mamy czasu na zgłoszenie ?

 


Napisano 24 luty 2017 - 08:17

witam

Moja córka w wieku 13 lat przeszła dwie artroskopie kolana było to  w 2013 roku. Wtedy  nie składałam wniosku o wypłacenie odszkodowania za zabieg, ponieważ nie wiedziałam że jest taka możliwość czy teraz jeszcze mogłabym złożyć taki wniosek?


Ekspert PZU

Napisano 12 maj 2015 - 11:53

Witam  mam ubezpieczenie tupu P Plus w PZU  miałem wymiane rozrusznika na Kardiostymulator Effecta DR zgłosiłem to jako leczenie specjalistyczne-wszczepienie kardistymulatora Koszt odszkodowania to 3500 ale PZU zaliczzyło to do operacji CHirurgicznych III stopnia i wypłaciło sume 400zł   Czy  PZU poprawnie oceniło zgłoszenie? czy mam sie odwołac od decyzji?

Wysokość świadczenia zależy od rodzaju i zakresu Twojego ubezpieczenia. Każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie biorąc również pod uwagę dokumentację medyczną z procesu leczenia. Jeżeli nie zgadzasz się z wydaną decyzją, możesz się od niej odwołać wysyłając do nas pismo. Osoba, która będzie zajmowała się Twoją sprawą jeszcze raz ją przeanalizuje, uwzględniając wysłany przez Ciebie dokument. Odpowiedź uzyskasz w ciągu maksymalnie 30 dni.

Pozdrawiam
Ekspert PZU


Napisano 11 maj 2015 - 07:05

Witam  mam ubezpieczenie tupu P Plus w PZU  miałem wymiane rozrusznika na Kardiostymulator Effecta DR zgłosiłem to jako leczenie specjalistyczne-wszczepienie kardistymulatora Koszt odszkodowania to 3500 ale PZU zaliczzyło to do operacji CHirurgicznych III stopnia i wypłaciło sume 400zł   Czy  PZU poprawnie oceniło zgłoszenie? czy mam sie odwołac od decyzji?


Napisano 04 kwiecień 2013 - 10:36

i warto to płacic za marne 1500zł powinno się dostac conajmiej z 10 tys

Napisano 03 kwiecień 2013 - 16:22

Różnicę ocenia lekarz na podstawie dokumentacji medycznej, którą dostarcza Ubezpieczony. W przypadku jednoczesnego przeprowadzenia różnych operacji, które PZU zalicza do różnych grup - wypłaca się jedno świadczenie - najwyższe. W związku z tym, iż Pana wątpliwości dotyczą aspektów ściśle medycznych - proponuje omówić to z lekarzem prowadzącym (okazać wykaz PZU oraz decyzję). Pozdrawiam.

Napisano 25 marzec 2013 - 22:12

witam
w lutym br miałem wszczepiony stymulator serca dwujamowy Effecta DR . firma ubezpieczeniowa PZU zaliczyła to do III grupy zabiegów chirurgicznych jako wprowadzenie stałego rozrusznika serca przez żyły ,II gr jest to wszczepienie systemu wspomagania serca a I gr to inny stały sposób stymulacji serca.
każda z grup to inny procent odszkodowania ,ja nie znalazłem różnic.Czy jest sens z odwołaniem od decyzji ubezpieczyciela

Napisano 22 sierpień 2012 - 13:32

W przypadku dodatkowego Ubezpieczenia na wypadek operacji chirurgicznych mamy do czynienia z ubezpieczeniem dobrowolnym, którego zasadą jest duża dobrowolność zapisów - z zastrzeżeniem przestrzegania prawa. PZU wprowadziło zapis odstępu pomiędzy zabiegami 60 dni. Moim zdaniem - biorąc pod uwagę przypadki, które znam - odwołania w takich sytuacjach nic nie dają. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

Napisano 22 lipiec 2012 - 10:03

Bardzo proszę o odpowiedź w podobnej sytuacji - odmowa z uwagi na 60 dniowy okres. Miałam wykonany endoskopowy zabieg nacięcia zwieracza Oddiego, z uwagi na możliwość utraty zdrowia a nawet życia po niecałym miesiącu usunięto mi pęcherzyk żółciowy. W normalnych sytuacjach termin zabiegu wyznaczany jest za ok.6m-cy. Czy warto się odwoływać do PZU- przecież za 6mcy zapłaciliby, a w sytuacji zagrożenia zdrowi i życia- nie chcą.

Napisano 20 lipiec 2012 - 17:48

Dostałam właśnie taką odpowiedż z PZU że musi być 60 dni różnicy między operacjami. Wcześniej jednak nikt o niczym takim nie wspominał. Dla mnie to jest śmieszne bo wygląda to tak że mimo złego stanu zdrowia miałam kardiochirurgowi powiedzieć aby odczekał 60 dni. Wypłacono mi 1.500 zł (chyba za te dwie operacje). Ubezpieczona jestem na kwotę 6000,-. Proszę o podpowiedż jak to wygląda z Pani punku widzenia. Czy ma sens dochodzenia roszczeń na drodze sądowej? Pozdrawiam serdecznie.

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)