Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Gdzie najtaniej ubezpieczenie OC AC ?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

PauninaL4

Napisano 10 grudzień 2019 - 15:58

Wybierając ubezpieczenie nie warto kierować się wyłącznie ceną. Bezpiecznie jest także pomyśleć o pełnym pakiecie ubezpieczenia.Na pewno warto rozważyć dołączenie NNW do ubezpieczenia samochodu, bo dzięki niemu ubezpieczyciel wypłaci kierowcy i pasażerom odszkodowanie, gdy ucierpią w wypadku komunikacyjnym w Polsce i za granicą. Podobnie jest z assistance, które zapewnia przede wszystkim pomoc w momencie nieplanowanego unieruchomienia auta (np. holowanie lub pomoc w „odpaleniu” silnika, gdy rozładuje się akumulator). Co do AC – ta polisa nie jest obowiązkowa, ale zdecydowanie warto zastanowić się nad jej zakupem. AC pozwala na naprawę tych uszkodzeń auta, które powstały z winy jego właściciela (np. zniszczony przedni błotnik w wyniku „parkowania” na znaku drogowym) lub zostały spowodowane przez niezależne czynniki, takie jak warunki atmosferyczne (m.in. silny wiatr, obfite opady deszczu) czy atak wandali. Polisa AC umożliwia również otrzymanie rekompensaty w przypadku kradzieży samochodu. Warto wspomnieć, że assistance w razie wypadku dodajemy w Compensie gratis do ubezpieczenia AC. 

Dobrze napisane ale niestety większość osób kieruje się wyłącznie ceną! i to nie tylko w ubezpieczeniach ale we wszystkim. Ja jestem zdania że nic za darmo nie jest i jeśli chce się mieć coś solidnego a w przypadku ubezpieczenia poczucie bezpieczeństwa trzeba zapłacić.


dante80

Napisano 10 grudzień 2019 - 14:20

A czy jest sens zakupu ubezpieczenia OC w innym towarzystwie, a AC w jeszcze innym? Pytam, bo tak mi wychodzi, że będzie najkorzystniej niż zakup wszystkiego w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym.

 

Jeżeli tak wynikałoby z rachunku ekonomicznego, to lepiej kupić rozdzielnie niż razem. Przecież ubezpieczenie OC to zupełnie inna kwestia niż ubezpieczenie AC. W przypadku OC, to z tej polisy finansowana jest szkoda popełniona na kimś. W przypadku AC to z tego finansowana jest szkoda której ofiarą stał się właściciel samochodu.

Nie mniej, warto w tym celu korzystać z porównywarek ubezpieczeniowych np takich jak Superpolisa.


pawelszabla

Napisano 10 grudzień 2019 - 13:05

Ja korzystałem ostatnio ze strony kalkulator-oc-ac.auto.pl/ i można było wygodnie porównać różne firmy i cos sensownego łatwiej wybrać bo w jednym miejscu dostaniesz informacje o różnych firmach, które proponują ubezpieczenia. To najwygodniejsze rozwiązanie i najszybciej znajdziesz tanie ubezpieczenie.


bummer

Napisano 10 grudzień 2019 - 09:15

A czy jest sens zakupu ubezpieczenia OC w innym towarzystwie, a AC w jeszcze innym? Pytam, bo tak mi wychodzi, że będzie najkorzystniej niż zakup wszystkiego w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym.


Napisano 27 sierpień 2019 - 23:34

Ja mogę polecić stronę www.wyliczenie.pl 

Mi wyliczyli najtaniej.


mamarek44

Napisano 29 lipiec 2019 - 09:43

Nie wiem czy najtaniej ale z tego co czytam w tym artykule http://www.bielsko.b...innymi-miastamito OC w Bielsko-Białej jest rzeczywiście całkiem korzystne cenowo. Zresztą teraz ceny za OC mają spadać, więc pewnie towarzystwa ubezpieczeniowe będą sie prześcigać w coraz to ciekawszych ofertach


Ewa1979

Napisano 02 lipiec 2019 - 13:21

Bardzo dobrze składki OC wychodzą w tym roku w Warcie. Generalnie, wszędzie jest taniej, choć niestety nie dla każdego. Polecam sprawdzić u agenta Warty na stronie https://warta-ubezpieczenia.pl/


pomocna

Napisano 29 maj 2019 - 21:26

Tu jest poręczny kalkulator OC https://porownywarka.../kalkulator-oc/ korzystałam i polecam. Dość szybko można znaleźć sporo ofert, nawet do 70% zaoszczędzić w ten sposób. Do tego macie informacje o ubezpieczeniach, dużo więcej się można dowiedzieć jak u agenta. I to wszystko za darmo. 


pawelszabla

Napisano 22 maj 2019 - 08:23

Ja również polecam stronkę https://najtaniejuagenta.pl znalazłem tam w miarę tanie ubezpieczenie


Napisano 14 maj 2019 - 14:48

To jest fakt, że co firma to inne składki. Sam się mocno zdziwiłem jak zmieniałem w zeszłym roku firmę. Sądziłem, że będę płacił porównywalnie a jestem kilka setek do przodu. Lepszą ofertę znalazłem przez porównywarkę na najtaniejuagenta.pl. U nich masz wyliczane w stawki w wielu miejscach, nie ma szans, żeby jakąś tanią ofertę pominąć itp.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)