Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Studnia na działce – budowa i formalności


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 3 + 5 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

mancity

Napisano 01 maj 2020 - 11:38

Z okolic Krakowa polecam firmę https://naterm.pl/, słyszałem o nich tylko dobre opinie. To świetni fachowcy którzy znają się na rzeczy. Wystarczy spojrzeć na studnie w ich wykonaniu, oprócz odwiertu zajmą się również wyposażeniem studni oraz innymi technicznymi sprawami. Warto powierzać kopanie studni firmą z okolicy, dużo mniej jest je wstanie zaskoczyć podczas wykonywania odwiertu.


michal71

Napisano 24 kwiecień 2020 - 12:47

Przy budowie własnego ujęcia wody na działce w formie studni głębinowej warto mieć ją wykonaną profesjonalnie. Tak właśnie obsłużono nas w firmie Hydroodwierty w Bielsku-Białej https://www.hydroodwiert.pl/. Głębokość naszej studni głębinowej wyniosła 36 metrów więc w tym przypadku wymagany był projekt robót geologicznych, zezwolenia wodno-prawne, operat, pompowania pomiarowe oraz badanie wody, firma załatwiła za nasz wszelkie formalności.


Napisano 20 luty 2020 - 06:29

A ja szczerze odradzam firmę Hydro-Drill. W sierpniu byliśmy umówieni na wiercenie studni we wrześniu na początku dostałam telefon ze maja awarię i najdalej będą w połowie października. Ponieważ zrezygnowałam z innych firm które miały dłuższe terminy cierpliwie czekałam aż ktoś z hydro-drill się odezwie. No i po potwierdzeniu na początku października że dalej czekam na nich zaczęło się. Telefon co tydzień do nich i cały czas potwierdzanie, już za tydzień najdalej za dwa zrobimy wam studnie. Dwa tygodnie przed świętami pan stwierdził że w poniedziałek wchodzą do nas. Dobrze ze nie wypowiedziałam obecnej umowy najmu bo zostałaby w domu bez wody. Od 16 grudnia zero kontaktu, nie odbiera telefonu, nie odpisuje na smsy. Podczas całej budowy z różnymi firmami wspólpracowałam, ale z tak beznadziejnym i nieodpowiedzialnym  człowiekiem nigdy się nie spotkałam.


Bartek299

Napisano 25 kwiecień 2019 - 11:46

Tak jak Tomek wspominał wyżej warto zwrócić się do firmy https://www.ggsproje.../hydrogeologia/ po wszelkie potrzebne badania. Zajmują się tym od lat, więc profesjonalizm i jakość to zupełny gwarant. Swoją drogą sam jestem w szoku, że aż tyle formalności trzeba załatwiać. 


hydrodrill

Napisano 15 kwiecień 2019 - 14:42

Zdecydowanie polecam firmę Hydro-Drill jeśli chodzi o wiercenie studni głębinowych.

Sprawdź https://www.studniepolskie.pl/


pletteri

Napisano 18 marzec 2019 - 13:30

My mamy studnie głębinowe to super rozwiązanie

Zerknijcie na firmę https://www.drillpol.com/

To specjaliści w budowie znają się na rzeczy 


Tomek43

Napisano 08 marzec 2019 - 15:57

Nie jestem pewien czy firma https://www.ggsproje...ty-geologiczne/ nie zajmuje się odwiertami pod pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Coś mi się wydaje tak. Wszelkie szczegóły mają na stronie, a swoja droga tez nie sadzilem ze trzeba sie tyle nameczyc z formanosciami zeby studnie miec ;)


aronr

Napisano 18 czerwiec 2018 - 18:30

No i to jest prawda, jeżeli studnia jest na własne potrzeby a zużycie nie przekracza z tego co pamiętam 5m3 na osobę/mc (proszę mnie poprawić jeżeli się mylę, bo mogłem nie zapamiętać dokładnie) to nie ma potrzeby nigdzie tego zgłaszać. I sam temu nie dowierzałem, bo jak mi fachowcy przywieźli te wiertnice na działkę to zacząłem mieć możliwości, no ale jak pokazałem urzędnikowi, który się ze mnie zaczął śmiać kiedy do niego przyszedłem te maszyny na http://staltechnika.pl/pl/ potwierdził, że można ich używać bez pozwoleń to nie mam już żadnych wątpliwości. 


Napisano 12 luty 2018 - 10:42

tak sobie czytam ten tekst i zastanawiam się,skąd autor wziął treść cytowanego przepisu - art. 29 ust. 2 pkt 10 pr. bud., bo w roku 2013 i tak jest nadal w roku 2018 przepis mówi tylko o "wykonaniu OBUDOWY ujęć wód podziemnych". Studnie wiercone czy to do zwykłego korzystania czy też nie wymagają pozwolenia na budowę.

Napisano 16 sierpień 2017 - 08:36

Nasza firma wykonuje odwierty pod pompy ciepła oraz studnie głębinowe. Głównym przedmiotem działalności naszej firmy jest wiercenie studni głębinowych do użytku domowego jak i przemysłowego, wykonywanie odwiertów pionowych dla dolnych źródeł pomp ciepła. www.studnie-instalacje.pl

Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)