Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Wymiana walut online – dla kogo?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 1 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 08 listopad 2018 - 17:39

Jak dla mnie ideałem okazał sie Pluskantor. Zalezało mi na sprawnosci, szybkości transakcji i oszczednościach na wymianach , ten sie sprawdza. Pewnik


kolorowazelka

Napisano 29 październik 2018 - 08:36

Na czym polega ta wymiana?


wilkstepowy

Napisano 26 październik 2018 - 20:16

Dokładnie tak, a rzecz logiczna że skoro kurs jest atrakcyjny to oszczędza każdy- a że mniej lub więcej to inna sprawa, po prostu adekwatnie do kwoty przewalutowania. Najlepsze wydają mi się przy tym takie kantory internetowe, które nie pobierają prowizji- np. Pluskantor.pl. 


Napisano 14 wrzesień 2018 - 13:51

Skoro każdy możne sobie w kantorze internetowym założyć konto to znaczy, że to usługa dla każdego- prosta sprawa. W końcu nawet jak się jakimiś niedużymi kwotami obraca to też ważne jest aby nie przepłacać, no a jak chodzi o duże pieniądze to oszczędność tym większa. Z doświadczenia to wiem, bo zaczynałem współpracę z Amronet od bardzo detalicznych przewalutowań. Ten czas gdy wymieniałem niezbyt często i nie dużo przekonał mnie też bardzo co do rzetelności tego kantoru i dlatego jak w ubiegłym roku założyłem firmę dalej wymieniam w tym samym kantorze:)


Napisano 28 lipiec 2018 - 21:59

W ogóle nie oplaca się kupować waluty na mieście, chyba że koniecznie zależy komuś aby mieć gotówkę w ręku na już- ale wiadomo wyjdzie drożej niż e kantorze internetowym. Ja i drobne przewalutowania realizuję online na Gieldawalut.com, choć oczywiście przy tych wyższych  oszczędność jest większa. Chodzi  po prostu o czas, szkoda mi go na chodzenie do placówki. Internetowa wymiana praktycznie wcale go nie zajmuje, minuta i jest.


patiks

Napisano 09 lipiec 2018 - 06:16

Waluteo - spread poniżej grosza, sensownie działający system, niska cena waluty - to naprawdę wygodne. Ogólnie radzę odpuścić wymianę na mieście większych kwot. Raz, że duże ryzyko chodzenia z taką gotówką, a dwa - duża strata, bo jednak online dobry spread i niska cena waluty.


Napisano 29 czerwiec 2018 - 21:57

Pewnie, kiedy ja zaczynałam wymieniać walutę w Internecie były to dość drobne kwoty i nie częściej niż raz na 2-3 miesiące, teraz podróże służbowe wymagają ode mnie tego żebym kupowała częściej, zwłaszcza EUR nadal trzymam się tego samego e-kantoru- Amronet, ponieważ od początku bardzo sprawnie wszystko szło i tanio. A dużym formom bezwzględnie się taki sposób wymiany przyda, mogą oszczędzać z tysiącach jeśli realizują wysokie transakcje.


Napisano 26 czerwiec 2018 - 18:55

Tytułowe pytanie trochę mnie dziwi, bo przecież każdy kto potrzebuje wymiany waluty może ją zrealizować przez Internet i każdemu to się będzie opłacało. Tak dla przykładu, ja kupuję przez pluskantor.pl EUR na biznesowe potrzeby tj. gdy muszę regulować należności w walucie dostawcom, a mój brat jedynie gdy gdzieś wyjeżdża lub robi zakupy w sklepach zagranicznych online, Moje przewalutowania są częste, jego sporadyczne jednak obydwaj oszczędzamy kupując po korzystniejszym kursie niż w stacjonarnym kantorze.


Napisano 29 marzec 2018 - 00:30

Niby się mówi że większość klientów internetowych kantorów to firmy, a ja myślę że nie tylko.  W końcu każdy szuka teraz oszczędności i rozwiązań które są adekwatne do naszych potrzeb we współczesnym świecie. Sam zresztą korzystam z przewalutowań na Gieldawalut.com, pracuję u naszych zachodnich sąsiadów i dzięki e-platformie mogę przewalutować bardzo tanio zarobione pieniądze oraz darmowym przelewem wysłać PLN na polski rachunek.


Napisano 06 marzec 2018 - 23:34

Dla kogo? Dla świadomego klienta, tak to najprościej ująć. Jak wiemy jaki jest średni kurs rynkowy, nie będziemy przecież chcieli w tradycyjnym kantorze przepłacać. Ja mam do wyboru minimum 20 gr. spreadu kontra w pluskantor.pl 2 grosze, to jest oczywistym na jaką formę przewalutowania się zdecyduję


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)