Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Jaka księgowość dla małej firmy?


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 6 + 7 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 14 sierpień 2018 - 10:14

A nie boisz się, że jeśli totalnie nie znasz się na prowadzeniu księgowości możesz narobić bałaganu w dokumentach? Ja nie odważyłbym zająć się tym samodzielnie, bo przepisy zmieniają się tak szybko, że ciężko jest to samemu ogarnąć. Ja zleciłem księgowość i kadry mojej firmy do Gwarantu w Bielsku Białej i to oni kompleksowo się tym zajmują, a ja mam przynajmniej spokojną głowę. 


forted

Napisano 25 lipiec 2018 - 13:14

Aż mnie dziw bierze, że nikt tutaj nawet słówkiem nie wspomni o https://www.tmf-group.com/pl-pl/ . Gdybym teraz w tej chwili potrzebowałbym okołoksięgowych usług, to chyba bym się w pierwszej kolejności do nich właśnie zwrócił. I „okołoksięgowe” rozumiem tu, jak chyba można się domyślić, szeroko – księgowość, podatki, sekretariat korporacyjny, kadry, płace… Wszystkim tym mogą się zająć poprzez swoich ekspertów. To duża firma, która miała swoje początku w Holandii, ale dziś mają biura w 83 krajach. Nie mają problemu z tym, że ich klient jest małą firmą – oferują swoje usługi tak właśnie mniejszym biznesom, jak i takim typowym, wielkim korpo. Do tego branża jest nieistotna. To, co jest szczególnie fajne to fakt, że pomimo tego globalnego zasięgu bardzo starają o to, by ich usługi były ściśle dopasowane do Twojej lokalizacji – więc biorą pod uwagę np. przepisy krajowe, a nie „jadą z automatu” jakimś uogólnionym stylem. Widać więc, że im zależy.


Marcin86Masakra

Napisano 11 lipiec 2018 - 16:47

Księgowość i Wirtualne Biuro

 

Ja bym polecał połączenie dwóch elementów naraz dla małej firmy. Czyli księgowości i wirtualnego biura. Dlaczego to jest opłacalne. Ponieważ macie za każdym razem pewność że otrzymane dokumenty zostaną przeprocesowane w odpowiedni sposób przez księgowego. Dla przykładu otrzymane faktury w wirtualnym biurze są natychmiast odbierane przez podmiot zajmujący się ich procesowanie a w wypadku wątpliwości natychmiast podejmowane są działania mające na celu rozwianie nieścisłości.

 

Wirtualne biuro jest zwłaszcza dobre dla początkujących przedsiębiorców ponieważ pozwala na ograniczenie kosztów w początkowym okresie działania. Pozwala także na uzyskanie dostępu do ekskluzywnego adresu w centrum miasta.

 

Koszty rozkładają się wtedy bardziej korzystnie i umożliwiają na uzyskanie przewagi.

Koniecznie musicie sprawdzić Wirtualne Biuro w Poznaniu - Clockwork. Pamiętajcie, że nie musicie mieszkać w danym mieście aby wynająć wirtualne biuro w drugim.


Napisano 22 czerwiec 2018 - 08:03

Moim zdaniem M&M Księgi Rachunkowe z Warszawy to najlepsze biuro księgowe. Korzystam z nich od początku i jestem bardzo zadowolony z ich usług. Można także u nich wynająć wirtualne biuro, z czego być może skorzystam z niedalekiej przyszłości.


marikaa

Napisano 19 czerwiec 2018 - 13:35

ja prowadze jednoosobową działalność gospodarczą i korzystam od początku w zasadzie z pomocy biura doradztwa podatkowego Kasprzyk i Niziołek. Pomagali mi w zakadaniu firmy a teraz zajmują się kompleksowo księgowością. Jak zatrudnię pracowników ( planuję w najbliższym czasie ) to skorzystam też z pomocy ich doradcy do spraw personalnych. 


Tymoteusz1

Napisano 06 czerwiec 2018 - 12:59

Ja na pewno bym się nie porywał na samodzielne prowadzenie księgowości, jednak lepiej oddać to w ręce profesjonalistów i mieć spokojną głowę o kwestie prawne. A tak z ciekawości zapytam, jakie działalności prowadzicie? Bo ja, co prawda wiele lat przepracowałem na etacie, jednak chciałbym docelowo rozwijać coś własnego. Może słyszeliście o tym, jak zarabiać w domu, albo mieliście styczność projektami tego typu https://projektmilio...arabiac-w-domu/? Z tego, co widzę wygląda to solidnie i naprawdę sensownie, jeśli chodzi o zarobienie dobrych pieniędzy, co o tym sądzicie? 


mleszczak

Napisano 16 kwiecień 2018 - 13:14

Najlepszym wyborem jest biuro rachunkowe, ja współpracuję z http://superksiegi.pl/z Wrocławia i jestem zadowolona, współpraca przebiega fajnie a zatrudniają sympatyczne księgowe. Także polecam.

aronr

Napisano 18 marzec 2018 - 22:54

Jeśli zastanawiasz się nad tym, czy zająć się księgowością samodzielnie, czy też powierzyć to zadanie biurze rachunkowemu, to uważam, że najrozsądniej będzie zająć się nią samemu. Można przy tym skorzystać z programów oferowanych przez https://wfirma.pl/które dodatkowo ją uproszczą (wykupując abonament można liczyć na fachową pomoc księgowych).


mleszczak

Napisano 21 listopad 2017 - 21:41

Niebawem odbędzie się wręczenie nagród EKOMERSY 2017. Z tego co udało mi się zauważyć na https://2017.ekomersy.pl/voting/61312 na wFIRMĘ swój głos oddała już prawie 300 osób. Jaki jest morał? Klienci, którzy zdecydowali się na skorzystanie z usług wFIRMY są zadowoleni ze współpracy z nią - myślę więc, że zainteresować się powinieneś w szczególności oprogramowaniem dostarczanym przez nią.


zimbol

Napisano 02 listopad 2017 - 23:44

obecnie nie trzeba już nawet wynajmować prywatnych księgowych, gdyż wystarczy korzystanie z programów typu infakt - opis programu, oraz jak go używać na stronie - http://www.pracawsie...gowosc-infakt/


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)