Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Import, export a wymiana walut


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 1 + 2 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Napisano 17 lipiec 2018 - 21:46

Dobrze rokuje Pluskantor.pl. Mnie przekonał brakiem kosztu prowizji, a w ciągu dalszej współpracy też sprawnością przelewów za granicę w EUR.


Napisano 07 lipiec 2018 - 10:36

 dobrykanator.pl lub Nordiqa.com


Napisano 06 lipiec 2018 - 22:10

Kalkulator walut na stronie kantoru jest bardzo przydatny i miarodajny bynajmniej jeśli wezmę pod uwagę kantor Amronet, który co kilka sekund aktualizuje kursy. Przy przewalutowaniu 400 zł na franki oszczędność sięga nawet 5,54 CHF.  Idealna oferta dla osób spłacających kredyt w tejże walucie.


mgzeta

Napisano 23 czerwiec 2018 - 12:52

Ja na Cinkciarzu właśnie sprawdziłam przez kalkulator walutowy i pokazało mi, że w porównaniu do kursu w bankach franka na Cinkciarzu przy wymianie 400 zł zyskuje nawet 4.19 CHF, czyli przy kredycie to spora kasa. 


Napisano 23 czerwiec 2018 - 00:13

W końcu posiadanie konta w e-kantorze nic nie kosztuje, więc pewnie że warto się zapoznać z taką opcją zakupu CHF, na pewno nic nie stracisz a możesz tylko zyskać. Jak ostatnio EUR kupowałem na Gieldawalut.com zerknąłem też na kurs CHF, w porównaniu do przeciętnego bankowego masz 20 groszy taniej na jednostce niż w banku.


Travis

Napisano 22 czerwiec 2018 - 09:33

Musisz próbować. Szansa zawsze jest, próbować nie zaszkodzi, a zawsze można zaoszczędzić. Zresztą zwykła wymiana na Cinkciarzu też jest opłacalna, więc i tak oszczędzasz :)


Napisano 21 czerwiec 2018 - 08:04

Aha, no do tej pory korzystałam na Cinkciarzu z zwykłej formy wymiany waluty z przeznaczeniem na ratę kredytu (jestem frankowiczem), ale ostatnio znalazłam te transakcje i mnie to zaciekawiło. A jest szansa by w ten sposób wymienić po choc lepszym kursie niż ogólnie w kantorach, bo Frank z reguły jest po niekorzystnym kursie i nawet 3 grosze taniej się opłaca.


Travis

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:14

Lucjanka - korzystałem z transakcji społecznościowych na Cinkciarzu i mogę Ci powiedzieć, jak to działa. Po prostu ustalasz kurs, jaki Cię interesuje dla danej waluty i czekasz. Jeżeli inny użytkownik ustawi taki sam kurs, to transakcja wymiany zostanie automatycznie zrealizowana. Szansa na dobry kurs zależy od tego, czy ktoś po takiej cenie będzie chciał sprzedać walutę, więc proponuję ustalać rozsądny kurs. Inaczej nie znajdziesz chętnego :)


Napisano 19 czerwiec 2018 - 10:23

A czy ktoś z Was korzystał może z transakcji społecznościowej na Cinkciarzu? I moze podpowiedzieć na czym to polega? Bo niby z tego co rozumiem to wymiana jest między urzytkownikami kantoru po ustalonym kursie. Jest w tej formie szansa na to, żeby mieć dobry kurs?


Napisano 18 czerwiec 2018 - 21:23

Najszybsza wymiana, bo natychmiastowa jest na Pluskantor. Sprawdziłem to wielokrotnie - nigdy nie zawiedli. Ale poza szybkością przewalutowania ważne dla mnie jest też bezpieczeństwo, a akurat ten kantor, ma szyfrowanie połączenie, tak jak w bankowości elektronicznej.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)