Skocz do zawartości


Odpowiadanie w temacie: Import, export a wymiana walut


Opcje wiadomości

Zarejestruj się na forum!

Dzięki rejestracji nikt nie użyje Twojego nicka.
Rejestracja zajmuje tylko chwilę!

Logowanie » Rejestracja


  • PODAJ SŁOWNIE wynik: 4 + 9 =

    wraz z polskimi znakami jeśli takie występują.
  lub Anuluj


Podsumowanie tematu

Travis

Napisano dziś, 09:33

Musisz próbować. Szansa zawsze jest, próbować nie zaszkodzi, a zawsze można zaoszczędzić. Zresztą zwykła wymiana na Cinkciarzu też jest opłacalna, więc i tak oszczędzasz :)


Napisano wczoraj, 08:04

Aha, no do tej pory korzystałam na Cinkciarzu z zwykłej formy wymiany waluty z przeznaczeniem na ratę kredytu (jestem frankowiczem), ale ostatnio znalazłam te transakcje i mnie to zaciekawiło. A jest szansa by w ten sposób wymienić po choc lepszym kursie niż ogólnie w kantorach, bo Frank z reguły jest po niekorzystnym kursie i nawet 3 grosze taniej się opłaca.


Travis

Napisano 20 czerwiec 2018 - 10:14

Lucjanka - korzystałem z transakcji społecznościowych na Cinkciarzu i mogę Ci powiedzieć, jak to działa. Po prostu ustalasz kurs, jaki Cię interesuje dla danej waluty i czekasz. Jeżeli inny użytkownik ustawi taki sam kurs, to transakcja wymiany zostanie automatycznie zrealizowana. Szansa na dobry kurs zależy od tego, czy ktoś po takiej cenie będzie chciał sprzedać walutę, więc proponuję ustalać rozsądny kurs. Inaczej nie znajdziesz chętnego :)


Napisano 19 czerwiec 2018 - 10:23

A czy ktoś z Was korzystał może z transakcji społecznościowej na Cinkciarzu? I moze podpowiedzieć na czym to polega? Bo niby z tego co rozumiem to wymiana jest między urzytkownikami kantoru po ustalonym kursie. Jest w tej formie szansa na to, żeby mieć dobry kurs?


Napisano 18 czerwiec 2018 - 21:23

Najszybsza wymiana, bo natychmiastowa jest na Pluskantor. Sprawdziłem to wielokrotnie - nigdy nie zawiedli. Ale poza szybkością przewalutowania ważne dla mnie jest też bezpieczeństwo, a akurat ten kantor, ma szyfrowanie połączenie, tak jak w bankowości elektronicznej.


Napisano 13 czerwiec 2018 - 16:35

No wiadomo, że wymiana w kantorze internetowym ma być szybka. Przecież po to się z nich korzysta żeby zaoszczędzić czas. Jak coś trwa za długo to przecież może się okazać, że szybciej wymienimy stacjonarnie i jeszcze udamy się do banku, żeby wpłacić na konto czy coś. Ja na Cinkciarzu na liście przelewów natychmiastowych mam swój bank i przelew też jest natychmiast na koncie i można walutą zarządzać.


Napisano 07 czerwiec 2018 - 22:06

M.in. własnie po to są według mnie e-kantory, aby nam przyspieszyć i ułatwić przewalutowanie pieniędzy. Do takich gdzie trwa to za długo nie wracam. Najlepiej wymienia mi się przez Pluskantor.pl bo zawsze od ręki, kliknięcie znaczy przewalutowanie i tyle.  W moment otrzymuję powiadomienie i mogę zarządzać walutą, np. wysłać przelew.


Napisano 23 maj 2018 - 10:57

polecam serdecznie Nordiqa.com świetne kursy i bardzo szybki przebieg transakcji


mgzeta

Napisano 18 maj 2018 - 09:44

Ja z Cinkciarza korzystam, ale głównie wymieniam franki przez transakcje społecznościowe (https://cinkciarz.pl...spolecznosciowe), bo mogę kupić walutę w dobrej cenie. Ponieważ jest mi potrzebna do spłaty raty za hipotekę to cena ma największe znaczenie. 


Napisano 18 maj 2018 - 00:03

Ja wymieniam waluty głównie internetowo, jako że jest mi tak wygodniej i bezpieczniej. Giełdawalut ma dobre kursy teraz, chyba najlepsze z wszystkich kantorów. No i mają tanie przelewy zagraniczne, co dla mnie ważne.

Jak na razie zrealizowałam na gieldawalut.com 3 przewalutowania, wszystkie ze zniżką na prowizję aż 80%, co do kosztów przelewów zbytnio się na tym nie rozeznaję, tzn. w jakiej opcji wysyłam, ale na szczęście przez infolinię wszystkiego się dowiedziałam, transfer w EUR kosztował mnie 5 zł, a to się zwraca swobodnie i z nawiązką dzięki korzystnym kursom jak kupuję walutę.


Podgląd całego tematu (otwiera nowe okno)