Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika T'riss

Odnotowano 3 pozycji dodanych przez T'riss (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 15-grudzień 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#959374 FGŚP - dwie listy płac w miesiącu

Napisano przez T'riss w 15 listopad 2013 - 18:09 w ZUS i Płace

Pierwszy raz. Choć pierwszy raz zdarzyło się też, że szefostwo zażyczyło sobie premię na osobnej liście - stąd wątpliwości. Dziękuję Wam za odpowiedzi. Skontaktuję się z serwisem :)

#955655 FGŚP - dwie listy płac w miesiącu

Napisano przez T'riss w 14 listopad 2013 - 18:10 w ZUS i Płace

Sprawdzałam :) Wszyscy są poniżej progu zwolnienia. Poza tym program liczy poprawnie składki społeczne, poprawnie składkę zdrowotną i FP. Zaliczka na podatek również jest ok. Nie rozumiem tylko braku FGŚP :(NO bo czy ja źle rozumuję:

pierwsza lista płac 15.11 oznaczona jako wypłata premii. Odliczone składki społeczne. Naliczony podatek (bez ulgi podatkowej i kosztów uzyskania). FP jest bo premia sama sobie już jest na poziomie najniższej krajowej a co dopiero w sumowaniu z drugą wypłatą. druga lista 30.11 oznaczona jako wypłata wynagrodzenia pracownikom etatowym. Składki, podatek, FP, ulga podatkowa odliczona w całości, koszty odliczone w całości.

I od obu, moim zdaniem, powinno naliczyć FGŚP. Prawda? :(

#952467 FGŚP - dwie listy płac w miesiącu

Napisano przez T'riss w 13 listopad 2013 - 11:40 w ZUS i Płace

Witam,

nie znalazłam w wyszukiwarce takiego tematu, a dopiero zaczynam pracę z płacami, więc wybaczcie naiwne pytanie.

Nie jestem pewna czy dobrze naliczam składki na FGŚP. Firma w listopadzie będzie miała dwie listy płac: etatową z wypłatą ostatniego dnia miesiąca oraz premiową z wypłatą 15 listopada. Ponieważ ulga podatkowa i koszty uzyskania mogą być rozliczane raz w miesiącu przyjęłam taktykę mojej poprzedniczki na tym stanowisku i od listy premiowej nie odliczam ich, za to obie pozycje uwzględniane są w całości na liście etatowej. Z tym program, na którym pracuję nie ma problemów. Za to burzy się, kiedy próbuję naliczyć składki na FGŚP od każdej z tych wypłat. Wydaje mi się, że powinnam mimo wszystko je naliczyć.... czy źle rozumuję?

Jak do tej pory uznawałam, ze komputer ma prawo być mądrzejszy ode mnie, ale staram się ciągle uczyć... i zaczynam nabierać pewnych wątpliwości co do inteligencji tej maszyny Dołączona grafika

pozdrawiam!

Kasia