Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika Narzędziownia

Odnotowano 4 pozycji dodanych przez Narzędziownia (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 19-wrzesień 19 )


Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1868911 Program do inwentaryzacji

Napisano przez Narzędziownia w 21 grudzień 2014 - 13:45 w Zawody i programy księgowe

Skanowanie kodów kreskowych zapewni albo zwykły skaner, albo  przenośne urządzenie zwane kolektorem danych. Ostatnio bardzo to wszystko potaniało i staje się powoli sprzętem codziennego użytku, takim samym narzędziem jak np. kalkulator.

 

Z programów polecam Program Magazynowy i na kolektor danych Mobilny Magazynier PWSK, który zrobi i inwentaryzację i wszystkie dokumenty magazynowe. Link   http://www.pwsk.pl/program-magazynowy/.

 

Uważam, że trzeba zainwestować trochę czasu i pieniędzy, aby uwolnić się od robionej w zeszycikach ewidencji papierowej, która zawsze jest nie kompletna i nic z niej nie wynika.  Poświęcając czas na wdrożenie ewidencji opartej na kody kreskowe pcha zawsze firmę na kolejny poziom w obsłudze klienta i rentowność. 

 

pozdrawiam Jacek
#1868909 Dokumenty tradycyjne a elektroniczne podczas procesu inwentaryzacji

Napisano przez Narzędziownia w 21 grudzień 2014 - 13:34 w Komentarze artykułów

Kody kreskowe (skaner, drukarka, etykiety, kolektor danych) są dzisiaj tak tanie, że  aż grzech z nich nie korzystać.   Jeżdżę dużo po firmach i widzę ten trend stopniowego, ale ciągłego pozbywania się ewidencji papierowej, zakup programów magazynowych, programów do inwentaryzacji lub prób (nie zawsze udanych) ogarnięcia wszystkiego w Excelu. 
 
Program do inwentaryzacji polecam Szybka Inwentaryzacja  http://www.szybkainwentaryzacja.pl/   , a jako program magazynowy prosty w obsłudze  http://www.pwsk.pl/p...am-magazynowy/ , który ma już w sobie moduł inwentaryzacyjny i pełną obsługę magazynu kodem kreskowym.  Wydruk etykiet, lokalizacje, dedykowany program Mobilny Magazynier pod kolektor danych i wiele innych.#1867021 inwentaryzacja

Napisano przez Narzędziownia w 12 grudzień 2014 - 20:51 w Różne tematy

Witam,

 

Dobrze jest prowadzić inwentaryzację komputerowo,  przez co nie trzeba szukać dróg na skróty,  tylko wpisuje się cały majątek  jak leci, z odpowiednim podziałem na grupy, rodzaje i miejsca użytkowania. 

 

Koniecznie trzeba się zaopatrzyć w etykiety inwentaryzacyjne zadrukowane kodem kreskowym, foliowe, nie papierowe, aby starczyły na lata. Dostępne w zestawie z programem do inwentaryzacji, oraz czytnikiem kodów kreskowych lub kolektorem danych np.  takim jak w przykładowym zestawie  http://www.pwsk.pl/i...inwentaryzator/.  Sprzęt i programy są tanie, a czasu nam zawsze brakuje.

 

Pozdrawiam Jacek
#1866755 inwentaryzacja za pomocą arkuszy wypełnionych komputerowo

Napisano przez Narzędziownia w 11 grudzień 2014 - 21:36 w Rachunkowość budżetowa

Jeszcze w wielu miejscach pokutują stwierdzenia, że do czegoś potrzebny jest specjalny formularz, druk, podpis, pieczątka.  Komputery to wszystko zmieniły, teraz nawet już faktury można przysyłać  w formie PDF, a nie podpisanych faksów.

 

Tak samo jest z inwentaryzacją. Dziś to już raczej rzadkość ręczne wypełnianie formularzy. Jak napisał przedmówca – komputer staje się nowym, podstawowym narzędziem.   Łatwo odszukać środek trwały po numerze inwentarzowym, fragmencie nazwy, dopisać brakujący. 

 

Dzisiaj spis z natury każdy chce robić nie tylko komputerem, ale kolektorem danych ze skanerem kodów kreskowych.   Też spis z natury, ale jakże inny.  I nawet dokładniejszy niż ten papierowy. A o ile szybciej i przyjemniej.   Polecam każdemu program Szybka Inwentaryzacja właśnie z kolektorem danych.   Kody kreskowe dużo zmieniają w tym żmudnym obowiązku.

 

Pozdrawiam  Jacek, PWSK