Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika a.kowal

Odnotowano 25 pozycji dodanych przez a.kowal (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 22-październik 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1839338 Mieszkanie dla młodych

Napisano przez a.kowal w 12 sierpień 2014 - 19:21 w Nieruchomości

Trzeba na okrągło sprawdzać oferty mieszkań.

Zwłaszcza mieszkania dla młodych. Deweloperzy z Warszawy ale też z innych miejscowości często obnizają lub coś zmieniają w ofertach sprzedać mieszkania szybciej :) 

#1838607 Wrocław - w której dzielnicy są tanie mieszkania?

Napisano przez a.kowal w 08 sierpień 2014 - 17:09 w Nieruchomości

Wrocław jest tak pięknym miastem, że mógłbym w nim mieszkać, w każdej dzielnicy :)

Byle było blisko do przystanku :)

Deweloperów jest tak dużo, że jest w czym przebierać, a inwestycji jeszcze więcej!

#1837229 Najlepszy deweloper z Poznania - to...

Napisano przez a.kowal w 03 sierpień 2014 - 15:30 w Rynek nieruchomości

Moze warto zapytać, która inwestycja jest najlepsza :)

W poznaniu wielu buduje: Ataner, SGI, PBG Erigo, Family House, Pryzma, RED.

Każdy ma swoją wizję budownictwa, każdy swoje rabaty i dodatki.

To wszystko zalezy czego szukasz.

Jeśli chcesz to możesz jeszcze zerknąć tutaj i poszperać o deweloperach w poznaniu: http://www.dopoznani.../deweloper.html

#1837228 Oknoplast czy Drutex? Które okno wybrać?

Napisano przez a.kowal w 03 sierpień 2014 - 15:26 w Budowa i remont

Jedna i druga firma to solidne wykonanie!

Teraz tylko trzeba się zastanowić nad ceną, możliwością montażu itp.

My w swoim nowym "M" wrzuciliśmy oknoplast na parterze, jednak na poddaszu wylądowały Drutexu z racji tego, ze lepiej nam pasowały.

#1837227 Czy warto korzystać z porównywarek kredytowych?

Napisano przez a.kowal w 03 sierpień 2014 - 15:22 w Finanse

Czy używać? ja mam mieszane uczucia.

Człowiek porównuje, potem idzie do banku, a tam się okazuje zupełnie co innego.

Często też nie są one na bieżąco aktualizowane i np. długo szukałem porównywarek z rządowym programem Mieszkanie dla Młodych i w końcu podzwoniłem po bankach itp. itd.

Lepiej iść moim zdaniem do instytucji kredytujących i tam się dowiedzieć

lub skorzystać z doradców finansowych.

#1833174 Pierwsza praca, a urlop

Napisano przez a.kowal w 20 lipiec 2014 - 21:51 w Urlopy

Witam,

mój syn rozpoczął nową pracę - to jego pierwsza umowa o pracę.

Wiemy, że za każdy przepracowany miesiąc otrzymuje 2 dni wolnego, a jak to jest z urlopem na żądanie?

Czy tez już nabył takie prawo?

Pozdrawiam

#1833173 Budować dom czy kupić mieszkanie?

Napisano przez a.kowal w 20 lipiec 2014 - 21:48 w Nieruchomości

No widzę, że wielu z Was ma podobne zdanie co ja :)

Lepiej nowe mieszkanie niż walka z budową domu.

Na to jednak trzeba mieć więcej pieniędzy.

#1833171 Wrocław - w której dzielnicy są tanie mieszkania?

Napisano przez a.kowal w 20 lipiec 2014 - 21:47 w Nieruchomości

A nie możecie skorzystać z MdM? Może akurat coś w tym by się znalazło dla Was? 

Trochę tych mieszkań jest, pewnie trochę jeszcze przybędzie. 

#1831370 Najlepsza dzielnica w Poznaniu

Napisano przez a.kowal w 13 lipiec 2014 - 16:49 w Rynek nieruchomości

No to już pytanie czego potrzebujesz?

Ciszy i spokoju? to zapewni mocno budująca się dzielnica Naramowice jednak jest troszkę dalej od centrum jednak ja nie narzekam bo nie ma na co :) i tak dojazd do centrum zajmuje tylko 15 minut. 

Blisko centrum buduje chyba Ataner i coś jeszcze przy ul Małe Garbary - blisko centrum tylko już głośniej.

Bloki tez są na Podolanach koło mojej siłowni - strzeszyńska.

Zapewne znajdziesz też coś Piątkowie - kiedyś na os. Zwycięstwa coś tam było i chyba na os. Batorego :)

Powodzenia w szukaniu!

#1831368 Najtańsze kawalerki w Warszawie

Napisano przez a.kowal w 13 lipiec 2014 - 16:45 w Rynek nieruchomości

Wyrosło tych portali dużo ostatnio.

Ja stawiałem na kontakt z deweloperem, opinie na forach i sprawdzone wyszukiwarki gdzie mogłem porównać oferty z całego miasta. 

Ja używałem - allegro i dopoznania.pl

#1831367 Jak szukać mieszkania w Internecie?

Napisano przez a.kowal w 13 lipiec 2014 - 16:42 w Rynek nieruchomości

Wyrosło tego teraz mega dużo

Jedno za drugim

Ja szukałem ale już w sprawdzonych jak: dopoznania.pl czy allegro.

Stawiam na pewność i solidność sprawdzonego źródła.

#1829529 Gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu?

Napisano przez a.kowal w 05 lipiec 2014 - 20:44 w Nieruchomości

Ostatnio byłem u znajomych w Poznaniu na osiedlu/ulicy Naramowice. No było 500 metrów od tej ulicy, która wydawała się mocno zatłoczona. Przeszliśmy te 500 metrów - cisza, spokój. Znajomi kupil mieszkanie u dewelopera Gant ale z tego co mówili już słabo im idzie. Mieszkanie bardzo ładne no i przede wszystkim cisza, spokój, dużo terenów zielonych. Myślę teraz, ze miejsce to bardzo fajne do zamieszkania!

#1829527 Budować dom czy kupić mieszkanie?

Napisano przez a.kowal w 05 lipiec 2014 - 20:41 w Nieruchomości

Ile ludzi tyle opinii :)

Mozna tylko lekko się podeprzeć tymi opiniami ale i tak na końcu decyzja należy do nas - nowy dom czy nowe mieszkanie :)

Mozemy podpowiadać i tak decyzja na końcu, będzie decyzją indywidualną każdego kupującego. 

#1829526 Wrocław - w której dzielnicy są tanie mieszkania?

Napisano przez a.kowal w 05 lipiec 2014 - 20:38 w Nieruchomości

Moim zdaniem wszędzie we Wrocławiu można coś znaleźć na własną kieszeń. Chodzi mi o cenę na własną kieszeń.

Zarówno w samym Wrocławiu jak i pobliskich miejscowościach, które co raz częściej przyminają dzielnice Wrocławia. 

Za parę lat będzie to jedna wielka metropolia! 

#1804538 Budować dom czy kupić mieszkanie?

Napisano przez a.kowal w 15 czerwiec 2014 - 19:28 w Nieruchomości

Zależy ile masz pieniedzy albo możliwość kredytowa. W okolicach Gorzowa są atrakcyjne ceny i domow i mieszkań. Porównaj sobie ceny http://www.radzinski...l/3,oferta.html i sam zdecyduj.

Jak masz dużo pieniędzy to też masz wybór : dom gotowy, budowa domu lub po drugiej stronie apartament, szeregowiec czy nowe mieszkanie. Nadal wybór jest szeroki można kupić piękny apartament w cenie domu i nie musisz się martwić o zarządzanie wokół domu. Chyba, że Twoim głównym marzeniem jest ogród i własna przestrzen to dom wskazany. 

#1799854 Wynajem mieszkania na imprezę

Napisano przez a.kowal w 23 maj 2014 - 22:48 w Rynek nieruchomości

W Sopocie, na ul. wakacyjnej można wynajać takie apartamenty :) I Wam powiem dobrze wspominam zabawę tam.

Wynajeliśmy na sylwestra z grupą znajomych. Dwa pokoje, aneks kuchenny. 

Było wszystko co potrzeba. Ładnie, czysto i nie za droga jeśli rozłożyło się to na wiele osób.

Szkoda, że deweloperzy nie robią taki bloków imprezowych. Nowe mieszkania na dobrą imprezę. Myślę, że chętnych by nie brakowało. 

#1799853 Mieszkanie dewelopersie

Napisano przez a.kowal w 23 maj 2014 - 22:44 w Dom i prawo

Co do grzejników to wszystko zalezy od woli dewelopera czy może i czy chce jeszcze to zrobic. U mnie było już tak, że grzejniki wisiały i poprosiłem o zdemontowanie jednego. Niestety dużo papierologii było no ale się w końcu udało i w kuchni nie mam grzejnika.

Co do wyliczeń to może liczą jeszcze miejsce komina wentylacyjnego. Czasem tak bywa. Wtedy ogołem jest 58m2, natomiast użytkowego jest mniej. 

#948597 Mieszkanie w Poznaniu - które dzielnice są tanie

Napisano przez a.kowal w 05 listopad 2013 - 16:18 w Nieruchomości

Skoro będziesz tu pracować to może warto poszukać czegoś w pobliżu miejsca pracy? Ja ostatnio kupiłem  nowe mieszkanie od dewelopera JW construction, do pracy dwa kroki, współpraca z deweloperem bez większych problemów.

#948594 Wrocław - w której dzielnicy są tanie mieszkania?

Napisano przez a.kowal w 05 listopad 2013 - 16:13 w Nieruchomości

A na Psie Pole sprawdzałeś? Ceny nowych mieszkań na Osiedlu Cynamonowym zaczynają się już od 3500zł..

#948593 Gdzie kupić mieszkanie w Poznaniu?

Napisano przez a.kowal w 05 listopad 2013 - 16:08 w Nieruchomości

Zależy czego szukasz, jeśli chodzi o rynek pierwotny, to polecam sprawdzić oferty dewelopera family house, jeśli nic nie znajdziesz, to warto udać się na targi. Można wtedy ze spokojem porozmawiać z deweloperami, podpytać, a czasem nawet, zgarnąć niezły rabat.

#940423 Kupno mieszkania - negocjowanie ceny

Napisano przez a.kowal w 03 październik 2013 - 22:43 w Nieruchomości

Ja ostatnio korzystałem z opcji negocjacji ceny na dopoznania.pl - formularz kontaktowy z deweloperem bezpośrednio na stronie, można zaproponować swoją cenę za dany lokal 

#935334 Jak sprawdzić dewelopera?

Napisano przez a.kowal w 13 wrzesień 2013 - 13:54 w Nieruchomości

Najlepiej poczytać o nim trochę na forach i w sieci, ale wiadomo, że nie ma co przesadnie brać sobie do serca tych opinii. Mi jednak dzięki temu udało się uniknąć katastrofy i zakupu nowego mieszkania na osiedlu, które prawdopodobnie przeznaczone będzie do rozbiórki ze względu na naruszenie planu zagospodarowania.

#935060 Grupowe zakupy mieszkań

Napisano przez a.kowal w 12 wrzesień 2013 - 18:48 w Nieruchomości

Nigdy się z tym nie spotkałem, no bo jak? Może grupowy w sensie, że np. we dwie rodziny kupujecie nowy dom od dewelopera na pół (bliźniak)? Nie mogę sobie jakoś wyobrazić grupowego kupowania nowych mieszkań

#934011 staż

Napisano przez a.kowal w 09 wrzesień 2013 - 15:09 w Różne tematy

Mój znajomy też to przerabiał. Warto chyba spróbować, bo wiadomo, w dzisiejszych czasach trudno znaleźć pracę. Ja znalazłem po studiach bez problemu, ale tylko dlatego, że przez całe 5 lat robiłem dodatkowe, niekoniecznie i nie zawsze opłacalne zlecenia, dzięki czemu nikt nie mógł zarzucić mi braku doświadczenia po tym czasie. Powinni o tym mówić już w liceum, podkreślać, że ważne jest dziś doświadczenie i posiadane umiejętności, a nie 10000 posiadanych papierków i ukończonych fakultetów...

#931216 Metody sterowania zapasami

Napisano przez a.kowal w 28 sierpień 2013 - 20:53 w Firmy logistyczne

Pisząc esej o metodach sterowania zapasami koniecznie musisz wspomnieć o metodzie ABC jak i metodzie XYZ. reguła. Krótko mówiąc analiza ABC  pozwala na ustalenie wśród setek pozycji zapasów tych wymagających szczególnej troski z uwagi na ich ważność i wartość np. stanowią 20% asortymentu, a aż 80% sprzedaży. Natomiast reguła XYZ jest uzupełnieniem metody ABC. Grupa X to materiały na które jest regularne zapotrzebowanie, Y zapotrzebowanie sezonowe i Z nieregularne zapotrzebowanie.