Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika ula77

Odnotowano 6 pozycji dodanych przez ula77 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 22-październik 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1947409 Wypowiedzenie umowy

Napisano przez ula77 w 22 styczeń 2016 - 15:39 w Prawo cywilne

Nie chcę zwrotu wpłat. Wpłacałam raty, bo uczęszczałam na zajęcia. Teraz nie chcodzę i nie chce płacić. Sytuacja dotyczyła tego czy rozmowy e-mail z zapytaniem ofertowym i przedstawieniem oferty, a następnie potwierdzeniem wpłat mogą być dowodem na to, że umowa jest ważna mimo, że nie jest podpisana. Istnieją przypadki kiedy umowa nie musi być sporządzana na piśmie, wystarczy ustna umowa.

A terminy były podane, nie czytasz uważnie to co jest napisane. 

#1947403 Wypowiedzenie umowy

Napisano przez ula77 w 22 styczeń 2016 - 15:21 w Prawo cywilne

Nie studiowałam prawa, dlatego pytam. Miałam nadzieję, że wypowiadają się tu osoby, które mają pojęcie w tym temacie i chcą pomóc tym, którzy się nie znają.

Dzięki

#1947398 Wypowiedzenie umowy

Napisano przez ula77 w 22 styczeń 2016 - 15:13 w Prawo cywilne

Tylko czy jak napiszę, że rezygnuję z kursu to nie będzie oznaczało, że skoro rezygnuję to znaczy, że umowa była zawarta mimo, że nie podpisałam jej?

#1947394 Wypowiedzenie umowy

Napisano przez ula77 w 22 styczeń 2016 - 14:50 w Prawo cywilne

W ofercie było tylko napisane ile zajęć po ile minut, kiedy się kończy kurs, jaka jest kwota kursu i do kiedy należy wpłacać kolejne raty kursu.

Kurs zaczął się 3 listopada, 5 listopada zapłąciłam pierwszą ratę, 10 grudnia drugą ratę a ostatni raz na zajęciach byłam 15 grudnia. Z moich obliczeń wynika, że obie raty pokrywają koszty wszystkich zajęć, które odbyły się w okresie od rozpoczęcia kursu do końca grudnia. Szkoła wysłała maila, żebym zapłaciła styczniową ratę kursu, ale ja nie byłam na żadnych zajęciach, które były w styczniu. 

#1947366 Wypowiedzenie umowy

Napisano przez ula77 w 22 styczeń 2016 - 13:54 w Prawo cywilne

Nie podpisałam umowy. Rozmowa była tylko przez e-mail. Wysłano mi pierwszą ofertę, na którą odpisałam że nie jestem zadowolona ale zapłaciłam zaliczkę bo to była gwarancja miejsca. Cały czas trwały zapisy więc ofera mogła sie zmienić jeszcze i tak się stało. Jakieś dwa tygodnie potem rozpoczęły się zajęcia i dostałam nową ofertę korzystniejszą. zapłaciłam drugą ratę i wysłałam e-mailem potwierdzenie zapłaty.

#1947354 Wypowiedzenie umowy

Napisano przez ula77 w 22 styczeń 2016 - 13:27 w Prawo cywilne

Witam, mam pytanie. Zaczęłam uczęszczać na kurs jezyka angielskiego, zapłaciłam dwie pierwsze raty, ale nie chciałam dalej kontynuować nauki i przestałam chodzić na zajęcia. Nie powiadomiłam o tym szkoły. Nie podpisałam umowy ze szkołą, a teraz szkoła domaga się zapłacenia kolejnej raty. Jak wybrnąć z tej sytuacji?