Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika Wiśnia

Odnotowano 36 pozycji dodanych przez Wiśnia (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 17-październik 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#918708 Podejrzenie choroby zawodowej - procedura

Napisano przez Wiśnia w 08 lipiec 2013 - 12:56 w BHP

Dzień dobry,

chciałabym zapytać jaka jest procedura, gdy jest podejrzenie choroby zawodowej? Kto i gdzie je zgłasza? Jakie obowiązki ma w takiej sytuacji pracodawca?

Aby określone schorzenie mogło być uznane za chorobę zawodową, muszą być spełnione łącznie dwie przesłanki:

[*]rozpoznane schorzenie musi odpowiadać chorobie ujętej w wykazie chorób zawodowych - spełniona przesłanka w tym przypadku
    [*]a nadto musi być spowodowane czynnikami szkodliwymi dla zdrowia występującymi w środowisku pracy osoby zainteresowanej lub w związku z jej wykonywaniem - zwanymi narażeniem zawodowym. - spełniona przesłanka w tym przypadku
    [/list]

#916900 Znaczny stopień niepełnosprawności - urlop

Napisano przez Wiśnia w 28 czerwiec 2013 - 11:37 w Urlopy

Pracownik mający znaczny stopień niepełnosprawności pracuje na połowę etatu pierwszy rok w pewnym zakładzie pracy. W sumie ma 5 lat stażu urlopowego. Jaki urlop mu przysługuje? Ile dni urlopu może wykorzystać w tym roku?

#912648 urlop rodzicielski a zwolnienie

Napisano przez Wiśnia w 20 czerwiec 2013 - 14:51 w Uprawnienia rodzicielskie

Czy osobę przebywającą na urlopie rodzicielskim chroni się w sposób szczególny? Można ją zwolnić?

#911497 Tata na urlopie wychowawczym

Napisano przez Wiśnia w 18 czerwiec 2013 - 07:41 w Uprawnienia rodzicielskie

Czy tata może być na urlopie wychowawczym w trakcie, gdy mama korzysta z urlopu macierzyńskiego?

#910218 podróże służbowe 2013

Napisano przez Wiśnia w 12 czerwiec 2013 - 13:58 w ZUS i Płace

podejrzewam, że tak...

#910211 Wyliczenie okresu stażu pracy

Napisano przez Wiśnia w 12 czerwiec 2013 - 13:48 w Zatrudnianie i zwalnianie

Do czego jeszcze niezbędne jest wyliczenie okresu staż pracy? Ja jak na razie pracuję na umowę zlecenie, a pracodawca zaproponował mi w zamian za to wyższe wynagrodzenie. Chciałabym się dowiedzieć co tracę przez to, że nie wlicza mi się ten czas pracy do stażu pracy...

#910208 Jak zatrudnić nianię ?

Napisano przez Wiśnia w 12 czerwiec 2013 - 13:33 w Zatrudnianie i zwalnianie

a jak drugie dziecko ma 4 latka to już nie można zawrzeć takiej umowy?

#910157 Jak zatrudnić nianię ?

Napisano przez Wiśnia w 12 czerwiec 2013 - 11:33 w Zatrudnianie i zwalnianie

Jak zatrudnić nianię? Jaką umowę zawrzeć z nianią? Czy może to być zlecenie? Czy musi to być umowa o pracę?

#910156 Zakres obowiązków niani

Napisano przez Wiśnia w 12 czerwiec 2013 - 11:32 w Obowiązki pracodawcy i pracownika

Czy ktoś z Was posiada zakres obowiązków niani?

#909054 Tygodniowa norma czasu pracy

Napisano przez Wiśnia w 06 czerwiec 2013 - 13:09 w Czas pracy

Tygodniowa norma czasu pracy zgodnie z kodeksem pracy wynosi to 40 godzin w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy. 1.To znaczy, że zawsze w danym tygodniu pracownik może pracować maksymalnie 40 godzin? 2. Czy w porządku będzie, gdy pracownica pracuje w poniedziałek i wtorek po 4 h a w środę, czwartek po 12 h i w piatek 8? Skoro dobowa norma czasu pracy wynosi 8 h...

3. A gdy przekroczy się 40 godzin tygodniowo to będą to nadgodziny?

4. Co to znaczy "przeciętnie pięciodniowy tydzień pracy"?

#878010 Zasady udzielania urlopu zdrowotnego

Napisano przez Wiśnia w 29 maj 2013 - 14:13 w Urlopy

Urlop zdrowotny, zwany również urlopem dla poratowania zdrowia, został przyznany przez ustawodawcę tylko niektórym pracownikom (grupom zawodowym). Są nimi m. in. nauczyciele, sędziowie, prokuratorzy, policjanci, strażacy lub górnicy.Jakie są zasady udzielania urlopu zdrowotnego?

#878008 Wypłata ekwiwalentu za urlop

Napisano przez Wiśnia w 29 maj 2013 - 14:10 w Urlopy

Witam,pracownik był zatrudniony od 20.05.2013 do 27.05.2013. Zwolniono go dyscyplinarnie. Czy przysługuje mu ekwiwalent za urlop ? To nie pierwsza jego praca.

#376310 Prawo do diety

Napisano przez Wiśnia w 22 maj 2013 - 14:27 w ZUS i Płace

Jak powinno wyglądać takie oświadczenie? Czy ma Pani wzór? Czy wystarczy data, miejsce, tytuł - oświadczenie- oraz jedno zdanie - oświadczam, że koszty podróży służbowej wynoszą..... oraz podpis? Jeśli nie pamiętam dokładnie kwoty, mogę napisać w przybliżeniu?

#376307 Do kiedy trzeba wydać świadectwo pracy

Napisano przez Wiśnia w 22 maj 2013 - 14:25 w Zatrudnianie i zwalnianie

dziękuję, a gdyby nie było umowy zlecenia tylko miesiąc przerwy też nie mógłby wystawić jednego zbiorczego świadectwa pracy? jaka jest dopuszczalna przerwa między poszczególnymi umowami?

pytałam o kuriera, gdyż w ustawie jest napisane:

Jeżeli wydanie świadectwa pracy pracownikowi albo osobie przez niego upoważnionej w terminie wynikającym z § 1a oraz z art. 97 § 12 i 13 Kodeksu pracy nie jest możliwe, pracodawca, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia upływu tego terminu, przesyła świadectwo pracy pracownikowi lub tej osobie za pośrednictwem poczty albo doręcza je w inny sposób.

#376303 telepraca

Napisano przez Wiśnia w 22 maj 2013 - 14:15 w Zatrudnianie i zwalnianie

Ogólne informacje o telepracy i jej ustalaniu znajdziesz tutaj:http://kadry.infor.pl/kadry/inne_formy_zatrudnienia/telepraca/artykuly/672260,praca_zdalna_zatrudnienie_w_formie_telepracy.html

#376301 Do kiedy trzeba wydać świadectwo pracy

Napisano przez Wiśnia w 22 maj 2013 - 14:09 w Zatrudnianie i zwalnianie

Do kiedy trzeba wydać świadectwo pracy?Jeżeli pracownik pozostaje w zatrudnieniu u tego samego pracodawcy na podstawie umowy o pracę na okres próbny, umowy o pracę na czas określony lub umowy o pracę na czas wykonania określonej pracy, pracodawca jest obowiązany wydać pracownikowi świadectwo pracy obejmujące zakończone okresy zatrudnienia na podstawie takich umów, zawartych w okresie 24 miesięcy, poczynając od zawarcia pierwszej z tych umów. Czy dotyczy to również sytuacji, gdy umowy te separuje umowa zlecenia?Pracownik był zatrudniony od czerwca 2011 r. do końca sierpnia 2011 r. na umowę o pracę na okres próbny. Następnie bezpośrednio po tej umowie podpisano umowę na czas określony -1 rok. Później miesiąc pracował na podstawie umowy zlecenie (do końca listopada 2012 r.). Potem znowu został zatrudniony na podstawie umowy na czas określony- 1 rok. Czy pracodawca mógł wystawić zbiorcze świadectwo pracy za cały ten okres? Czy powinien zrobić to po każdej umowie?Drugie pytanie, czy pracodawca może przesłać świadectwo pracy do pracownika kurierem?

#376291 Prawo do diety

Napisano przez Wiśnia w 22 maj 2013 - 13:47 w ZUS i Płace

Podróż służbowa odbyła się na terenie kraju. Przejazdy odbywały się pociągiem. Gdy pracownik nie może znaleźć biletu, nie ma żadnych możliwości otrzymania zwrotu kosztów przejazdu?

#177024 Dress code

Napisano przez Wiśnia w 14 maj 2013 - 12:02 w Zarządzanie personelem

hmm.. to zależy od wymagań pracodawcy.W moim miejscu pracy nie ma żadnych pisemnych regulacji w zakresie dress code. Niemniej NA PEWNO nie ubiorę bluzki bez rękawków. muszą być. choćby tzw. "daszki". Żadnych ramiączek ani wąskich ani szerokich.Spódnica do kolana. Rajstopy można odpuścić.Buty - nie sandały, ale odkryte palce mogą być zazwyczaj to taka dziurka na czubku stopy i widać dwa palce :-)Szorty oczywiście odpadają- zarówno u kobiet jak i mężczyzn.Bluzki nie mogą być zbytnio prześwitujące.

wymienione zasady wydają się być rozsądne. Co do mojego miejsca pracy zauważyłam dziewczyny w szortach, spódnicach krótszych niż do kolan, bluzeczkach na ramiączkach i lekko przeźroczystych. Chyba nikt im uwagi nie zwrócił. Dlatego te zasady ubioru zależą od miejsca pracy. Ale z drugiej strony to, że ktoś nosi nie oznacza, że tak można :( Według mnie powinniśmy zawsze dopasowywać się do sytuacji ubiorem. Lepiej nie narażać się niepotrzebne nieprzyjemności.

#177022 Dress code

Napisano przez Wiśnia w 14 maj 2013 - 11:58 w Zarządzanie personelem

ale myślę, że to zależy od miejsca pracy. Może być biuro, w którym bardzo mocno przestrzega się zasad jak obowiązkowe rajstopy i zakryte palce, a są biura, gdzie można sobie pozwolić na więcej swobody.

#177020 Dress code

Napisano przez Wiśnia w 14 maj 2013 - 11:56 w Zarządzanie personelem

może się krępuje? Ja jak przyszłam do pracy też się nad tym zastanawiałam i nie zapytałam :( poobserwowałam jak ubierają się inni i starałam się dopasować :)

#177019 Urlop bezpłatny i wynagrodzenie

Napisano przez Wiśnia w 14 maj 2013 - 11:55 w Urlopy

Dzień dobry- mam pytanie.

Zatrudnienie na cały etat (1600 brutto). Od 1 maja 2013 r. do 15 maja 2013 r. jest na urlopie bezpłatnym. Jak obliczyć wynagrodzenie za czas pracy?

#176849 osoba współpracująca

Napisano przez Wiśnia w 13 maj 2013 - 14:27 w Zatrudnianie i zwalnianie

Kim jest osoba współpracująca? Czy jest gdzieś zawarta definicja tego pojęcia?

#176461 urlop szkoleniowy

Napisano przez Wiśnia w 10 maj 2013 - 09:18 w Urlopy

Czy pracownikowi, który sam sobie wyszukał bezpłatne szkolenie (15 dni szkolenia) przysługuje urlop szkoleniowy?

#175828 podróż służbowa szkolenie

Napisano przez Wiśnia w 07 maj 2013 - 11:35 w ZUS i Płace

Jak traktujecie szkolenie? jako podróż służbową? Czy zawsze czy tylko wówczas gdy jest to związane z wyjazdem poza miasto?

#175656 przejęcie pracowników - czy wystawiać świadectwo pracy?

Napisano przez Wiśnia w 06 maj 2013 - 13:51 w Zatrudnianie i zwalnianie

W zakładzie pracy dochodzi do przejęcia pracowników przez innego pracodawcę. Czy dotychczasowy pracodawca musi wystawić świadectwo pracy?