Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika yellowmarine

Odnotowano 31 pozycji dodanych przez yellowmarine (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 28-październik 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1956232 Jaki prezent dla kierowcy kupić? Prezenty dla kierowców

Napisano przez yellowmarine w 29 luty 2016 - 19:57 w Pozostałe (off topic)

Dla faceta odpowiednim prezentem jest zawsze dobry alkohol :) Tym bardziej, dla kierowcy, który po tygodniu jazdy może się wreszcie napić, niech to nie będzie coś zwyczajnego. Na przykład burbon Wild Turkey zamknie się w dobrej cenie a jest naprawdę dobry.

#1954165 Dziewczyna prezent

Napisano przez yellowmarine w 21 luty 2016 - 11:59 w Pozostałe (off topic)

A ja bym zrobił inaczej :D Zabrał ją na pyszną kolację, gdzie jedzenie jest świetne w smakui koniecznie w wyglądzie, zrobił nam piękne zdjęcie (albo i 10 dla pewności)... i tydzień później bym to dał jej w ramie takiej :D W Warszawie takim miejscem może być Paul (koniecznie tarty z owocami na deser), nie wiem jak w twojej okolicy.

#1954125 Renault Thalia II: jak wymienić żarówki w panelu regulacji nawiewem

Napisano przez yellowmarine w 20 luty 2016 - 23:20 w Komentarze artykułów

Ja zwracał bym przede wszystkim uwagę na to na jaką żarówkę wymieniamy. Niemarkowe lub podróbki mogą uszkodzić reflektor, nie mówiąc o tym, że przepalają się szybciej. Dodatkowo - powinno się wymieniać obie na raz.

Osram daje możliwośc sprawdzenia czy żarówki są oryginalne na ich stronie.

#1953272 Czy warto kupić samochód po taksówce?

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 14:20 w Komentarze artykułów

taksówkarza nie stać na ciągłe remonty, dlatego najczęściej kupuje części ze średniej lub górnej półki cenowej (wymiana nie jest tania, a jak się stoi to się nie zarabia), oczywiście są wyjątki wiem z autopsji smile.png

Mimo wszystko ja bym wolał auto mniej eksploatowane.

#1953271 Jaki zegarek dla brata na 18 urodziny ?

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 14:19 w Pozostałe (off topic)

A jakie lubi?

#1953269 Skup auta w Warszawie?

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 14:15 w Pozostałe (off topic)

Ja polecam skup aut z Poznania :www.skupautpoznan.entro.pl ,szybko udało mi się sprzedać samochód i za dobre bejmy

Tylko prosił o Warszawę

#1953268 Dziewczyna prezent

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 14:14 w Pozostałe (off topic)

Fajny prezent :)

#1953267 Jaki kredyt na nowe auto

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 14:12 w Premiery, nowe auta

Ja kupując samochód wziąłem kredyt w Idea Banku, na działalność gospodarczą. Ostatecznie wyszedłem na tym tak, że wszystkie odsetki zostały mi odliczone od podatku. Ważne, że brałem to po kilku miesiącach prowadzenia działalności.

#1953264 Czy TESLA jest rentowna?

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 14:08 w Komentarze artykułów

Przede wszystkim w pl byłby problem z ładowaniem tego cuda.

#1953263 Kredyt w Tax Care

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 14:04 w Różne tematy

20 lutego 2015 złożyłem wniosek o 'ratunkowy', szybki kredyt. Szybko też podsunęli mi do podpisania czternasto stronicową umowę na prowadzenie księgowości 'bo to uwirygodnia' starającego się. 14 stron! tak na kolanie! Byłem zdeterminowany bo chodziło o środki na podatek. Podpisałem. I szybko to jeszcze dostałem fakturę za tą obsługę! I tutaj kończą się kontakty z Tax Care. Pomimo moich kilku prób kontaktu telefonicznie, mailowo i osobiście los kredytu nie jest nikomu - w tym i mnie - znany. Żadnej odpowiedzi!

Naciągacze ubrani w chwytliwy szyld. Trzymajcie się z dala od tej firmy. A już na pewno księgowości nie powierzajcie takim naciągaczom.

Opisany przypadek dotyczy oddziału w Bielsku Białej.

To co było na tej umowie? 

Jeżeli masz umowę idziesz do oddziału, powołujesz się na nią i tyle. 

#1953262 Mazda: CX-5 - opinie kierowców

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:55 w Mazda

Również byłem i moją uwagę szczególnie przyciągnął facelifting - za równo na zewnątyrz, jak i w środku. Metalowe akcenty i skóa najwyższej jakości robią wrażenie.

#1953260 Ford: Focus - opinie kierowców

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:49 w Ford

Mam auto pięcioletnie, jestem zadowolony, bo auto jest ekonomiczne, ciągle dobrze się trzyma. W tym roku załapałem się na opcję przeglądu dla aut 4 letnich i starszych, gdzie za 279 zł oprócz przeglądu jest np. wymiana filtra ioleju. Także ford dobrze dba o klientów.

#1953255 Jaka pomoc drogowa w Warszawie

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:30 w Pozostałe (off topic)

Nie wiem czy chciał bym zamawiać do Warszawy lawetę z Żabiej Woli :)

Ja mam Ford One Call i nie interesuje się, gdzie w Polsce co mi lub żonie stanie się z autem, bo i tak wszędzie dojadą :)

#1953254 Do Warszawy na weekend?

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:26 w Pozostałe (off topic)

Jak najbardziej :) Akurat robi się ładnie, więc możesz zobaczyć łazienki, starówkę, nowy świat, centrum. Jeżeli jechał byś z rodziną lub dziewczyną możesz skoczyć na śniadanie-obiad do Paul'a, w Warszawie prawie napewno pójdziecie do złotych tarasów, a to 2 minuty drogi piechotą. Bardzo fajne miejsce gdzie możesz zjeść francuskie jedzenie od świeżo wypiekanego pieczywa po bardzo dobre obiady i desery.

#1953253 Przyciemnianie szyb. Jaką folią i jaką metodą?

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:23 w Car audio, gadżety, tuning

samemu możesz to zrobić jeśli masz cierpliwość i dobą folię która nie rysuje się już podczas zakładania smile.png

Z tym, że mały błąd może nas wtedy kosztować nową folię ;)

#1953251 Auto hold w volkswagenach?

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:21 w Car audio, gadżety, tuning

Przeczytałem "Alko hol w volkswagenach" :).

"Auto Hold po odpięciu pasa bezpieczeństwa, wyłączeniu zapłonu i otwarciu drzwi kierowcy, automatycznie uruchamia hamulec postojowy. Funkcja dla tłustych leniwych amerykanów. " - bardzo ładnie określone :)

#1953245 Pomoc drogowa Zgorzelec

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:08 w Auto w podróży

Ładne miasteczko :) Nie wiem jaką marką jeździsz kolego, ja poruszam się fordem i korzystam z Ford One Call. Dojeżdżają wszędzie i pomagają praktycznie ze wszystkim. Wziąłem to ze względu na żonę, która regularnie pożycza samochód na wyjazd do spa przez pół Polski :)

#1953244 jak wymieniać zarówki?

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:03 w Eksploatacja

Najlepiej wymieniać parami. Jeżeli będziesz się trzymał producenta, którego miałeś zamontowanego fabrycznie pradopodobnie zostaniesz przy Osram.

#1953241 Jakie żarówki wybrać? H7 i H4. Philips Bluevision - opinie

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 13:00 w Eksploatacja

jeśli kupi się żarówkę Osram, czyli znanego producenta nie sądzę by zniszczył klosz, czy tam odbłyśnik. Raczej potrafią tego dogokonać dziwne modyfikacje lamp domowymi sposobami.

Generalnie zniszczenie klosza jak to nazwałeś dzieje się albo przez kiepską jakość żarówki (czyli tani zamiennik, lub podróbka), lub przed dotknięcie żarówki palcami (wtedy może mała ilość tłuszczu zostać na żarówce, która z czasem się nagrzewa i osmala od środka reflektor).

To, co kolega wyżej wrzucił, to to strona Osram, marki, której ja używam, polecili mi w Warsztacie, a że inne rzeczy robią dobrze to się trzymam. Dlatego nawiązując dopierwotnego pytania - ja bym wziął Night Breaker, sam na nich jeżdżę + przeciwmgielne i jest różnica.

#1953238 Mazda CX-5 facelifting: spore zmiany

Napisano przez yellowmarine w 17 luty 2016 - 12:52 w Komentarze artykułów

Oczywiście, na stronie możesz wybrać model, najbliższe miejsce. Lub umówić się telefoniczniej.

Link do strony, gdzie możesz się umówić poniżej.

https://www.mazda.pl...&s3banner=brand

#1951742 Konto prywatne a działalność gospodarcza

Napisano przez yellowmarine w 10 luty 2016 - 06:43 w Finanse

Możesz to zrobić, natomiast w razie kontroli, jeżeli masz na jednym rachunku transakcej firmowe i prywatne mogą się o nie dopytywać. Dlaetgo lepiej mieć dwa osobne rachunki. Ja mam konto prywatne in firmowe w Idea Banku, możesz sprawdzić bo prywatne jest bez opłat, a do firmowego oferują serwis Idea Cloud (uwaga, migracja trwa około 2 mc). Natomiast ogólnie rozwojowy bank i wprowadzają dużo innowacyjnych rozwiązań dla klienta i dobrze wypadają w kredytach/lokatach.

#1951740 dobre biuro rachunkowe Warszawa

Napisano przez yellowmarine w 10 luty 2016 - 06:07 w Różne tematy

W Warszawie cenowo dobrze wypada Tax Care, ma 7 oddziałów w centrum i na pradze. Cenę możesz sprawdzić na stronie głównej Tax Care. Dają możliwość prowadzenia księgowości online co jest dużym uproszczeniem, bo nie stoisz w korkach dostarczając dokumenty. Księgowość prowadzona jest solidnie, raz zdarzyła mi się korekta, natomiast wszystko zostało załatwione bez zawracania mi głowy. W ciągu 2 lat raz zmieniano mi księgową, natomiast poziom usług został utrzymanty.

#1938552 Jakie biuro rachunkowe polecacie? - Warszawa

Napisano przez yellowmarine w 05 grudzień 2015 - 23:35 w Biuro rachunkowe

Mi na Warszawskie warunki wychodzi ponad 100 zł taniej. U księgowej wcześniej było to 250 / msc, w Tax Care płacę 149 miesięcznie.

Szczerze nie wiem co w wystąpieniu błędu, na ile jest to odpowiedzialność księgowego na ile Twoja. Na pewno mają taką samą odpowiedzialność jak moja poprzednia ksiegowa.

Każdy błąd i tak jest do odkręcenia. Podejrzewam, że jakieś ubezpieczenie na ewentualny błąd ksiegowego prędzej ma takie biuro jak Tax Care, które na to stać a nie małe biuro księgowe.

#1938550 Jaki kredyt hipoteczny dla firmy

Napisano przez yellowmarine w 05 grudzień 2015 - 23:05 w Finanse

Po sprawdzeniu na szybko - w zakłądce dla firm kolumna hipoteczne jest największa, masz kredyty zabezpieczone, niezabezpieczone, inwestycyjne, na nieruchomość komercyjną, dla mikro-przedsiębiorstw, z uproszczoną procedurą oraz dla deweloperów.

Także w tym przypadku najlepiej było by się chyba udać do placówki, bo opróćz tego, że jest dużo wariantów prawdopodobnie będą też oferty różnych banków. Ja hipoteki nie mam więc w szczegółach się nie wypowiem :)

#1933976 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko?

Napisano przez yellowmarine w 12 listopad 2015 - 15:34 w Komentarze artykułów

Żart, dużo więcej kradną z podatków co miesiąc....