Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika Sylwia

Odnotowano 4 pozycji dodanych przez Sylwia (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 23-wrzesień 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#88836 pracodawca wypłacił zasiłek chorobowy i macierzyński zamiast ZUS-co teraz?

Napisano przez Sylwia w 02 kwiecień 2012 - 06:12 w Zatrudnianie i zwalnianie

do konca sierpnia 2011roku nasza firma zatrudniała ok 70osób na etacie, od 1 wrzesnia do dnia dzisiejszego liczba etatów zmalała do ok 13stu.Teraz w marcu pracownica urodziła dziecko, była na zwolnieniu od początku ciąży, zasiłek chorobowy jak i macierzyński wypłacał jej pracodawca.Dowiedziałąm się jednak że w przypadku gdy na dzień 30listopada ubiegłego roku do ub. zgłoszonych było mniej niż 21 osób zasiłki te powinien wypłacać ZUS.Co mam w takim przypadku zrobić? muszę złoyżc korekty od stycznia, kazać pracownicy zwrócić wynagrodzenie i przekazać dokumentację do ZUS? wydaje mi się to aż niemożliwe (zwłaszcza zwracanie wynagrodzenia) Czy nie można tego jakoś obejść i nadal wypłacać pracownicy macierzyńskiego? Oczywiście wszystko w granicach rpawa? proszę o pomoc nie wiem co robić...

#88771 kiedy pracodawca wypłaca macierzyński

Napisano przez Sylwia w 01 kwiecień 2012 - 12:38 w Zatrudnianie i zwalnianie

do konca sierpnia 2011roku nasza firma zatrudniała ok 70osób na etacie, od 1 wrzesnia do dnia dzisiejszego liczba etatów zmalała do ok 13stu.Teraz w marcu pracownica urodziła dziecko, była na zwolnieniu od początku ciąży, zasiłek chorobowy jak i macierzyński wypłacał jej pracodawca.Dowiedziałąm się jednak że w przypadku gdy na dzień 30listopada ubiegłego roku do ub. zgłoszonych było mniej niż 21 osób zasiłki te powinien wypłacać ZUS.Co mam w takim przypadku zrobić? muszę złoyżc korekty od stycznia, kazać pracownicy zwrócić wynagrodzenie i przekazać dokumentację do ZUS? wydaje mi się to aż niemożliwe (zwłaszcza zwracanie wynagrodzenia) Czy nie można tego jakoś obejść i nadal wypłacać pracownicy macierzyńskiego? Oczywiście wszystko w granicach rpawa? proszę o pomoc nie wiem co robić...

#86167 podpisał umowe zlecenie i sie nie wiecej nie zjawił

Napisano przez Sylwia w 21 marzec 2012 - 11:37 w Zatrudnianie i zwalnianie

no tak chciałam zrobic ale on ma juz podpisana umowe, nie wiem jak w razie czego udowodnic ze nie podjał zlecenia...boje sie sytuacji ze sobie kiedys przypomni wroci z umowa i bedzie nam wciskał ze pracował..i bedzie zadał wypowiedzenia....

#86164 podpisał umowe zlecenie i sie nie wiecej nie zjawił

Napisano przez Sylwia w 21 marzec 2012 - 11:31 w Zatrudnianie i zwalnianie

prosze o pomoc, zawarlismy z jednym panem umowę zlecenia... umowę pan podpisał, został zgłoszony do zus.. po czym się nie zjawił w pracy... odebrał telefon i odpowiedział że jednak nie chce z nami pracowac... co ja mam w takiej sytuacji zrobic, z jakim kodem i kiedy wyr. go z zus co z ustalonym na umowie wynagrodzeniem?? nie posiadam zadnej rezygnacji zadnego wypowiedzenia... pierwszy raz jako kadrowa znalazłam się w takiej sytuacji.