Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika yokasta

Odnotowano 2 pozycji dodanych przez yokasta (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 27-styczeń 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1920555 Urlop na poratowanie zdrowia a ciąża

Napisano przez yokasta w 02 wrzesień 2015 - 14:35 w Urlopy

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Też miałam wątpliwości co do mojej pensji od 1 września skoro podpisałam ograniczenie. Dlatego nie poszłam na urlop od września tylko od czerwca-wtedy jeszcze miałam pełny etat.Zatem wymóg formalny był spełniony. Tak to rozumowałam. Jeśli chodzi o godziny po moim powrocie to na pewno będą, bo w szkole uczy jeszcze dwóch innych nauczycieli mojego przedmiotu. Tylko pytanie czy dyrektor ma obowiązek dać mi jak wrócę cały etat, a nie dać innemu nauczycielowi ?? (wszyscy mamy umowy na czas nieokreślony). Jest jeszcze szansa, że kolega w końcu odejdzie na emeryturę i sprawa się sama rozwiąże:)Ale powiedział, że ma jeszcze 5 lat na odejście, więc możliwe, że jeszcze posiedzi:)

#1920421 Urlop na poratowanie zdrowia a ciąża

Napisano przez yokasta w 01 wrzesień 2015 - 17:28 w Urlopy

Witam.

Jestem nauczycielem z 9 letnim stażem pracy. Od 3 miesięcy, czyli od 1 czerwca przebywam na urlopie na poratowanie zdrowia. Właśnie okazało się, że jestem w ciąży. Przed pojściem na urlop podpisałam dokument mówiący o ograniczeniu etatu (co najmniej pół) na rok szkolny 2015/2016. Planuję do porodu przebywać dalej na tym urlopie i z chwilą urodzenia dziecka automatycznie przejść na ulop macierzyński. Czy po powrocie z macierzyńskiego muszę mieć zapewniony cały etat czy pół? (ograniczenie podpisałam tylko na rok). Z góry dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam,Aneta