Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zawartość użytkownika heela

Odnotowano 6 pozycji dodanych przez heela (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 17-wrzesień 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1911550 zaległości dla ZUS

Napisano przez heela w 07 lipiec 2015 - 13:56 w Rachunkowość budżetowa

Kwota odsetek niestety jest za duża bym mogła sama ją pokryć. Rozumiem, że tak czy inaczej muszę te składki teraz opłacić w całości , a nie tylko część pracodawcy i resztę kiedy zleceniobiorca wpłaci..Głupia sytuacja..bo jakby nie zrobić to i tak będzie żle....opłacę odsetki - dyscyplina...! nie opłacę  będą zaległości z tyt. składek i też dyscyplina...;-(

#1911526 zaległości dla ZUS

Napisano przez heela w 07 lipiec 2015 - 12:53 w Rachunkowość budżetowa

Bardzo proszę o pomoc.

Zus przysłał nam wezwanie do zapłaty zaległych składek na ubezpieczenie społeczne wraz z odsetkami. Pracownik zatrudniony był na umowę zlecenie, złożył oświadczenie że otrzymuje minimalne wynagrodzenie w związku z tym została mu naliczona tylko składka zdrowotna. Okazuje się , że błędnie. Co teraz powinnam zrobić? Czy mogę zapłacić z wydatków te zaległe składki z odsetkami? /nie będzie to naruszenie dyscypliny, jak zapłacę odsetki i składki pracownika?/ a później czekać na ich zwrot od byłego pracownika. Jeżeli jednak on ich nie zwróci dochodzić od niego należności na drodze sądowej. Jakie Wy byście to rozwiązały??

#1904211 ZFŚS A ŚWIADCZENIA DLA EMERYTÓW

Napisano przez heela w 26 maj 2015 - 11:27 w Rachunkowość budżetowa

Mam pytanie co zrobić w sytuacji kiedy emerytowana nauczycielka po śmierci męża przeszła na jego emeryturę wojskową? Czy odpis naliczać jak na emerytowanego nauczyciela przyjmując dochód z emerytury wypłacanej przez MSWiA czy nie naliczać wogóle skoro emeryturę wypłaca MSWiA??

#1902942 ZFŚS bilety do kina

Napisano przez heela w 19 maj 2015 - 11:17 w Rachunkowość budżetowa

Dziękuję za odpowiedź :-) dobrze się utwierdzić że jest ok.

#1902936 ZFŚS bilety do kina

Napisano przez heela w 19 maj 2015 - 10:54 w Rachunkowość budżetowa

Tak tez jest przyjęte, że część dostają a część dopłacaja...tylko słyszałam, ze w niektórych jednostkach wogóle nikt nic nie dopłaca, więc jak to jest możliwe?? Przecież nie mogę dać dofinansowania więcej niż 50 zł na osobę. Chciałam wiedzieć jak to jest u Was praktykowane??

#1902927 ZFŚS bilety do kina

Napisano przez heela w 19 maj 2015 - 10:31 w Rachunkowość budżetowa

Prosze o pomoc w sprawie ZFŚS. Jednostka zakupiła bilety do kina. Jest faktura na 1250 zł tj 25 osób po 50  zł bilet. w mysl zasady że ma byc to świadczenie socjalne i nie może byc po równo, żeby nie było trzeba naliczać i odprowadzać składek ZUS dofinansowanie poróżniono wg kryterium dochodowości..jeden pracownik otrzymał 45 zł dofinansowania..inny np 47 zł róznice do 50 zł pracownik wpłacił na konto ZFŚS i została opłacona faktura. Czy to jest poprawne rozwiązanie? Czy faktura może być w całości opłacona z ZFŚS tak żeby pracownicy nic nie dopłacali??? jak to jest u Was??