Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika Zuza33

Odnotowano 9 pozycji dodanych przez Zuza33 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 21-styczeń 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#2124854 zasiłek po ustaniu zatrudnienia a zwolnienie od innego lekarza

Napisano przez Zuza33 w 06 listopad 2018 - 14:18 w ZUS i prawo pracy

Witam, sytuacja następująca - osoba przebywająca na L4, kończy się umowa o pracę (była na czas określony). Rozumiem, że jeśli niezdolność jest min 30 dni to wypłatę zasiłku przejmuje ZUS, ale jeśli zwolnienie będzie od innego lekarza to czy nie spowoduje to utraty prawa do zasiłku? Czy jeśli będzie kontynuacja bez przerwy to bez względu na symbol choroby i lekarza wystawiającego zasiłek będzie cały czas należny przez 182 dni?

#2114004 Rozwiązanie umowy

Napisano przez Zuza33 w 21 sierpień 2018 - 06:39 w Zatrudnianie i zwalnianie

Czyli nie pisze oświadczenia o powrocie do pracy a tylko wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem z dniem.... I tyle? Reszta w gestii pracodawcy?

#2113977 Rozwiązanie umowy

Napisano przez Zuza33 w 20 sierpień 2018 - 21:27 w Zatrudnianie i zwalnianie

Jestem aktualnie na urlopie rodzicielskim. Zależy mi na jak najszybszym rozwiązaniu umowy o pracę (podobno mogę to zrobić nie tracąc zasiłku rodzicielskiego - proszę o potwierdzenie). Umowę mam na czas nieokreślony. Niestety pracodawca nie odbiera ode mnie telefonu więc muszę mu wysłać pismo. I tu moje pytanie - jakie?
Rozumiem, że w pierwszej kolejności oświadczenie o powrocie do pracy. Ze np z dniem 23.08 zgłaszam powrót do pracy. Drugie to porozumienie o rozwiązaniu, ale czy mogę z tą samą data?
Czy np 23.08 wracam - (i muszę się stawić?), a najwcześniej 24.08 mogę rozwiązać?

#2100239 Skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Napisano przez Zuza33 w 08 maj 2018 - 18:15 w ZUS i prawo pracy

Super! Naprawdę bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Nawet nie rozważalam tak optymistycznej wersji, ale cieszę się. A idąc za ciosem mojego przypadku mam jeszcze następujące pytanie: czy po rozwiązaniu umowy gdy, jak rozumiem, nie będę już na urlopie rodzicielskim ale będę mieć nadal zasiłek, będę mogła się zarejestrować jako osoba bezrobotna (chciałabym wystąpić do UP o dofinansowanie na rozpoczęcie działalności). Czy wówczas stracilabym ten zasiłek?

#2100169 Skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Napisano przez Zuza33 w 08 maj 2018 - 08:55 w ZUS i prawo pracy

To byłoby super gdyby dało się tak zrobić żeby rozwiązać umowę i mieć dalej zasiłek. Rozumiem, że jeśli pracodawca nie zgodzi się na ekwiwalent za urlop wypoczynkowy to taka opcja nie przejdzie? A jeśli rozwiąże za wypowiedzeniem to ekwiwalent jest dla niego jedyna opcja? A nie będzie mnie mógł wysłać na urlop w okresie wypowiedzenia?

#2100108 Skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Napisano przez Zuza33 w 07 maj 2018 - 17:41 w ZUS i prawo pracy

I żeby była jasność. Nie zależy mi na zakończeniu urlopu rodzicielskiego wręcz przeciwnie. Po prostu muszę rozwiązać umowę o pracę i myślałam że skoro urlop rodzicielski wynika ze stosunku pracy to po jego zakończeniu automatycznie kończy się też urlop.

#2100106 Skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Napisano przez Zuza33 w 07 maj 2018 - 16:40 w ZUS i prawo pracy

"Nie możesz zrezygnować z rodzicielskiego i pójść na wypoczynkowy przed rozwiązaniem umowy"?? Przyznam, że nie do końca rozumiem i nie wiem jaki zatem powinnam przybrać tok postępowania.
Powiem tak - zawnioskowalam o cały urlop bo nie wiedziałam ile będę na nim przebywać a sugerowalam się tym jak pisałam, że będę mogła go skrócić a i tak wyjdę na to samo. Obecnie zastanawiam się co zrobić z tego względu, że od września zakładam działalność gospodarczą do której założenia wymagane jest aby nie pozostawać w stosunku pracy. Dlatego muszę rozwiązać umowę, ale chciałabym jak najwięcej jeszcze skorzystać ze świadczeń jakie mam. Co do wypoczynkowego - podejrzewam że pracodawca jeśli będę chciała rozwiązać umowę nie zgodzi się na wypłatę ekwiwalentu tylko będzie kazał mi "iść" na urlop.

#2100041 Skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Napisano przez Zuza33 w 07 maj 2018 - 10:51 w ZUS i prawo pracy

Przy składaniu wniosku złożyłam oświadczenie że drugi rodzic nie będzie korzystał z urlopu rodzicielskiego (taki miałam formularz) więc ta opcja nie wchodzi w grę. A zwrot chodzi mi o to, że gdybym brała tylko macierzyński miałabym płatne 100% a gdy wzięłam też całość rodzicielskiego to mam od początku płatne 80% i miałabym płatne tyle do końca. Gdzieś kiedyś czytałam że jeśli nie wybiorę rodzicielskiego do końca a o nie wnioskowalam to ZUS zwraca te niewykorzystana cześć bo wtedy przez ten faktycznie odbyły okres urlopu powinnam dostawać więcej. Pomieszalam?
No i najważniejsze: naprawdę mogę rozwiązać umowę czyli być najpierw na urlopie wypoczynkowym a potem bezrobotna i przebywać dalej na urlopie rodzicielskim?

#2100026 Skrócenie urlopu rodzicielskiego.

Napisano przez Zuza33 w 07 maj 2018 - 08:28 w ZUS i prawo pracy

Do 23.03. miałam urlop macierzyński a od 24.03 do 16.11 mam przyznany urlop rodzicielski. Wniosek na całość (max macierzyński i max rodzicielski) złożyłam tuż po porodzie. Obecnie musze zakończyć stosunek pracy a co za tym idzie muszę wcześniej skończyć ten urlop. Czy mogę złożyć wniosek w dowolnym momencie? I czy powinno się to odbyć w ten sposób, że zgłaszam pracodawcy chęć powrotu do pracy on zapewne wtedy udziela mi zaległego urlopu wypoczynkowego a po jego wykorzystaniu piszemy rozwiązanie za porozumieniem? Czy ZUS jakoś zwróci mi ta nadpłatę zasiłku który dostałabym gdybym wykorzystała urlop rodzicielski do końca? Bardzo proszę o pomoc.