Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika forumka

Odnotowano 10 pozycji dodanych przez forumka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 28-styczeń 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1796908 Jak się pisze?

Napisano przez forumka w 12 maj 2014 - 08:16 w Różne tematy

Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać, dlatego zwracam się na łamach tego forum o pomoc,otóż 

Zastanawiam się jak się pisze poprawnie po polsku nazwy niemieckie, np.  przy nazwie własnej IC Bus napisze np. Rozkład jazdy IC Busa, czy może lepiej rozkład jazdy autobusa IC Bus, czy może trzecia wersja rozkład jazdy busa IC? Jak byście to napisali? Piszę takie małe wypracowanie i natknęłam sie na ten problem. Dzięki za pomoc! Do usłyszenia. 

#1076373 Dobry stolarz w okolicach Krakowa?

Napisano przez forumka w 16 kwiecień 2014 - 17:00 w Firmy, produkty i usługi

Najlepiej jest zasięgnąć języka na temat danego fachowca,aby potem nie żałować swoich decyzji,a stolarzy w Polsce chyba jest pod dostatkiem,a jeszcze jak ma odpowiednio wyposażony w maszyny i urządzenia - to tylko z takim zawiązywać umowę.

#990701 igrzyska w soczi

Napisano przez forumka w 21 luty 2014 - 11:15 w Różne tematy

Prawdę mówiąc zaskoczyli nas i to pozytywnie, ale szkoda bo skoczkowie już wyjechali. Ale medale są. Dołączona grafika Zresztą dużo zawodników opuściło Soczi ze względu na wojnę jaka toczy się na Ukrainie, ale bardzo mi się spodobała postawa tych którzy zrezygnowali z pobytu na igrzyskach,skoro niezbyt daleko giną ludzie na bezsensownej wojnie.

#932553 ustawa śmieciowa niezgodna z Konstytucją

Napisano przez forumka w 03 wrzesień 2013 - 09:55 w Środowisko

Może nie w lasach,ale już dzisiaj media pokazują ile śmieci,worków - niektórych porozrywanych - leży obok kontenerów, bo nie ma kto tychże śmieci zebrać, przetargi jeszcze nie roztrzygnięte. To jest chore. Tylko czekać, aż się zagnieżdżą szczury, o które nie jest trudno.W niektórych miastach worki z plastykami, szkłem czy makulaturą zawalają całe chodniki przed budynkami jednorodzinnymi, których ciągle przybywa - to się w głowie nie mieści, co Oni tam wyżej nawymyślali.Oni najpierw postanowili, a teraz zaczynają główkować co i jak zrobić,aby to miało ręce i nogi.

#923931 Bilans otwarcia

Napisano przez forumka w 29 lipiec 2013 - 11:44 w Różne tematy

Twój sarkazm jest całkowicie zbędny, też pracowałam w księgowości ("prowadziłam" środku trwałe przedsiębiorstwa) jeśli chodzi o ścisłość,ale widzę, że nie mamy o czym mówić, bo... nie warto być grzecznym w stosunku do innych.Ani tym bardziej być pomocnym.  Sorki... też musiałam.

#921962 Bilans otwarcia

Napisano przez forumka w 22 lipiec 2013 - 16:09 w Różne tematy

Ale chyba jednak źle tego nie robię?. Coś niecoś też liznęłam księgowości, tylko,że w tej chwili może są inne przepisy.

#917509 ustawa śmieciowa niezgodna z Konstytucją

Napisano przez forumka w 02 lipiec 2013 - 09:49 w Środowisko

Hmmm... Ustawy, Zarządzenia swoje, a mieszkańcy niestety swoje. Ile było hałasu o podrzucanych, śmieciach i różnych odpadach do lasów? i co? na krzyku się skończyło, a jak śmieci zalegały w naszych lasach,tak dalej zalegają. Gdyby były jakieś kary,ale gdzie tam.Podobnie i ze segregacją śmieciową.

Niektórzy uczciwie segregują, a inni wyrzucają całe worki do przy przystankowych koszy.

#917504 Bilans otwarcia

Napisano przez forumka w 02 lipiec 2013 - 09:43 w Różne tematy

Ale czy inwentaryzację nie przeprowadza się właśnie przeważnie na koniec każdego roku? i potem robi się B.Z,a na początek roku wiadomo B.O.  I B.O. ma się równać B.Z.?. mam ciotkę księgową i ciągle o tym opowiada.',chyba,że ja coś pokręciłam?.

#375576 Bilans otwarcia

Napisano przez forumka w 21 maj 2013 - 10:04 w Różne tematy

Zawsze księgowość zamykamy na koniec roku bilansem zamknięcia, i na początek roku robimy bilans otwarcia. Dlatego też B.O. musi być taki sam jak B.Z. Jeśli na koniec roku na B.Z. było 5.000,- na początek roku na B.O. musi też być 5.000,- Strony Wn i Ma zmieniają się dopiero w ciągu każdego miesiąca, podczas zakupu na stan czy wydatków ze stanu.To tak łopatologocznie wytłumaczyłam. ;)Pa.

#375572 urlop dla poratowania zdrowia

Napisano przez forumka w 21 maj 2013 - 09:56 w Oświata

nowakadrowa - a tak na zdrowy rozum, w wakacje nauczyciel nie pracuje,więc pewnie dlatego każdy ma zwolnienie lekarskie tylko do końca roku szkolnego, (30.06) a nie do końca wakacji w sierpniu. ;)Moja kuzynka nauczycielka miała wypadek samochodowy (trepanacja czaszki) i także dostała zwolnienie lekarskie tylko do końca czerwca. Po wakacjach wraca już do pracy o ile wszystko będzie okey.