Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika m-g85

Odnotowano 1 pozycji dodanych przez m-g85 (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 18-październik 18 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1886127 powrót do pracy w trakcie macierzynskiego

Napisano przez m-g85 w 01 marzec 2015 - 12:17 w ZUS i prawo pracy

Witam
proszę o poradę związaną z propozycją mojego pracodawcy...

do końca czerwca 2015 jestem na macierzyńskim(rocznym). Umowa o pracę na czas określony konczy mi się na koniec marca 2015(czyli w trakcie macierzyńskiego) 
Pracodawca chce abym wróciła do pracy  w kwietniu(wyraziłam wstępną zgodę). Zaproponował mi aby mój powrót wyglądał następująco:

Od kwietnia do końca czerwca umowa zlecenie, czyli tak jakby przez ten okres mojego dalszego macierzynskiego.- Pani z kadr powiedziała, że inaczej nie można zrobić(przeskoczyć procedur) i muszę iść na tą umowę zlecenie, ale dzięki temu nie będę stratna zasiłku macierzynskiego, gdyż będę miała płacony_nie wiem czy dobrze zrozumiałam, czyli że będzie mi płacił za wypracowane godziny plus zasiłek macierzyński-tak zrozumiałam, 

Po tch 3 miesiącach dadzą mi umowe o pracę

Czy rzeczywiście nie mogę złożyć wniosku o przerwanie rocznego urlopu macierzyńskiego i wrócić do pracy w kwietniu już na umowę o pracę(czyli przedłuzenie kończącej się w marcu)?

Czy to co zaproponował mi pracodawca jest w porządku i czy nie wykorzysta jakiś "kruczków" prawnych przeciwko mnie

dziękuję za odpowiedź