Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zawartość użytkownika m.karczewski

Odnotowano 3 pozycji dodanych przez m.karczewski (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 22-wrzesień 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#150358 Zakupy grupowe

Napisano przez m.karczewski w 20 styczeń 2013 - 12:13 w PIT i PKPiR

Witam ponownie.Rachunki i zestawienia ok. Nie mniej jednak co zrobić jeżeli dostaje wynagrodzenie za 100 kuponów a przyjdzie powiedzmy 90. Jak zaksięgować tę różnice, która zaistniała ? Nie jestem księgowym więc pewne rzeczy są dla mnie niewiadomą. Dowiedziałem się o Zobowiązaniach przeterminowanych i czystym dochodzie jednak nadal nie wiem jak to ujmować w KPiR.

#147735 Jak rozliczyć sprzedaż przez Groupon

Napisano przez m.karczewski w 06 styczeń 2013 - 22:00 w Komentarze artykułów

Ja korzystam z Grupera, Klubu zniżek i FastDeal i szczerze wiele klientów wraca bądź wykupuje serwie zabiegów (usługi kosmetyczne) jest to około 30-40% kuponowiczów ;D

#147733 Zakupy grupowe

Napisano przez m.karczewski w 06 styczeń 2013 - 21:50 w PIT i PKPiR

WitajcieJest to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą i rozliczam się na podstawie KPiR. Od jakiegoś czasu korzystam z usług zakupów grupowych takich jak Klub Zniżek, Gruper i Fast Deal. W przypadku rozliczania sie z firmą gruper nie ma problemu, faktura - koszt, nota obciążeniowa - przychów. Problem zaczyna sie w przypadku pozostałych firm (tj Fast Deal i Klub Zniżek), dostaje fakturę na ich prowizje ze sprzedaży i kwalifikuje to jako koszt natomiast nie dostaje żadnego dokumentu, który mógłbym zaliczyć jako dochód. Dowiedziałem się jednak, że powinienem wystawiać za każdy kupon otrzymany przy wykonywaniu usługi paragon lub fakturę. Jest to dość problematyczne przy takiej ilości stąd też moje pytanie. Czy wydruk z konta bankowego z przelewem przychodzącym od firmy Fast Deal lub Klub zniżek mogę zakwalifikować jako dowód przychodu i wpisać w kolumnę 7 KPiR .np. faktura wystawiona 1.stycznia br jako koszt zaś wydruk z przelewem z dnia 4.stycznie br jako przychód.Proszę o szybką odpowiedź za którą z góry dziękujePozdrawiamMateusz