Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika *zuzia

Odnotowano 10 pozycji dodanych przez *zuzia (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 10-lipiec 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#162127 Program księgowy dla zakładów budżetowych

Napisano przez *zuzia w 02 marzec 2013 - 20:32 w Rachunkowość budżetowa

A czy ktoś pracuje budżetówce na programie księgowym LeftHand? Czytałam na tutejszym forum , że jest niedrogi i można dostosować go również do pracy w budżetówce. Proszę o opinię.

#154009 RB 30S za 2012 r

Napisano przez *zuzia w 31 styczeń 2013 - 21:40 w Rachunkowość budżetowa

Czy jeśli w 2012r. nie otrzymalismy nieodpłatnie środków trwałych z jednostki nadrzędnej to stosujemy

również księgowanie amortyzacji 800/760
dla środków otrzymanych w latach ubiegłych? Czy wszystko 400/071?

#151439 Odpis aktualizujący należności w Rb-30S

Napisano przez *zuzia w 23 styczeń 2013 - 20:34 w Rachunkowość budżetowa

P 100 - inne zmniejszenia. Bo jeśli wykażemy tylko w jednej pozycji 021( 020 należność netto po zmniejszeniu odpisów) to nam sie nie zgodzi RB-30S.

#151429 Odpis aktualizujący należności w Rb-30S

Napisano przez *zuzia w 23 styczeń 2013 - 19:54 w Rachunkowość budżetowa

Czy odpis aktualizujący należności w sprawozdaniu RB-30S ujmujemy w wierszu W 021 oraz w wierszu „P 100?Proszę potwierdzić prawidłowość ujmowania odpisów aktualizujących w RB-30S bo nie jestem pewna. W tym roku po raz pierwszy tworzę odpis aktualizujący.

#151020 Do zakł. budzetowych- dotacja

Napisano przez *zuzia w 22 styczeń 2013 - 20:08 w Rachunkowość budżetowa

No to dokładnie robię tak jak napisała gabi. Zosi masz więc już przykład.Dołączona grafika

#150382 Konieczność rozliczenia kosztów energii a faktury brak

Napisano przez *zuzia w 20 styczeń 2013 - 18:42 w Rachunkowość budżetowa

Cykl rozliczeń za energię przez zakład energetyczny w naszym jednostce obejmuje miesiące nieparzyste, tak więc fakturę za zużytą energie od 15 listopada do 15 stycznia otrzymamy w styczniu. Żeby prawidłowo sporządzić taryfy ściekowe konieczne jest rozliczenie memoriałowe kosztów na oczyszczalni ścieków. Do tej pory na nasz wniosek energetyka wyjątkowo w grudniu dokonywała odczytów liczników więc faktura wpływała na początku stycznia. Obecnie nie ma takiej możliwości. Czas jest na sporządzanie taryf a jeszcze nie otrzymaliśmy faktury za energię. Nie mamy już czasu na oczekiwanie na fakturę. Czy w takim przypadku prawidłowo by było, żeby PK ująć prognozowane koszty energii za ostatni cyk rozliczeniowy na podstawie ostatniego okresu rozliczeniowego?

#150297 ZFŚS

Napisano przez *zuzia w 18 styczeń 2013 - 22:43 w Rachunkowość budżetowa

Szans nie ma na odwołanie się do PIP ale niesmak pozostał.

#150009 kiedy składa się PIT 8AR

Napisano przez *zuzia w 17 styczeń 2013 - 21:00 w Rachunkowość

Co do podatku zryczałtowanego to jeżeli kwota należności określona w umowie zlecenia zawartej z osobą nie będącą pracownikiem płatnika nie przekracza 200 zł, to należy pobrać od niej zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 18% przychodu. Konieczne jest, aby umowa została zawarta z osobą, która nie jest pracownikiem zleceniodawcy, a kwota należności z tytułu tej umowy była określona w umowie i nie przekraczała 200 zł. Co istotne, w art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o pdof mowa jest o zawartej umowie, a nie umowach. Oznacza to, że limit 200 zł dotyczy pojedynczej umowy i kwoty z umów zawartych w danym miesiącu nie podlegają sumowaniu.W przypadku gdy umowa zawarta jest na kilka miesięcy to nie jest możliwe opodatkowanie zryczałtowanym podatkiem dochodowym w wysokości 18% przychodu. Przed dokonaniem miesięcznej wypłaty z tytułu tej umowy musisz jako płatnik pobrać zaliczkę na podatek dochodowy.

#148616 MOPS - pomoc finansowa i brak kultury

Napisano przez *zuzia w 10 styczeń 2013 - 19:52 w ZUS i prawo pracy

Jakim celom służy więc służba MOPS??? Pomoc alkoholikom, leniom, cwaniakom którzy potrafią krzyczeć i walczyć o swoje? Bo ktoś kto głośniej krzyczy szybciej dostanie.Nieporadnym i cichym jak matce autorki nie należy się żadna pomoc? Czemu więc alkoholikom nie pomaga rodzina na której ciąży obowiązek alimentacyjny? Gdyby takimi kategoriami patrzeć to taka instytucja jak MOPS jest nam wcale nie potrzebna. Szkoda na to publicznej kasy.

#147600 główna księgowa

Napisano przez *zuzia w 04 styczeń 2013 - 20:13 w Rachunkowość budżetowa

Ja też na poczatku mojej pracy jako księgowej w budżetówce myślałam, że nie poradzę sobie z tym wszystkim, z tymi wiecznie zmieniającymi sie przepisami w rachunkowości, podatkach Vat, dochodowych, że o czyms zapomne, strasznie bałam sie sprawozdań, planów finansowych....a teraz również nie zamieniłabym jej na inną. Polubiłam swoja pracę i to najwazniejsze, bo jesli robi sie to co sie lubi to juz połowa sukcesu. A jak sa problemy to sie szuka rozwiązań wszędzie i tutaj tez na tym forum. Tu tez mozna otrzymac pomoc w rozwiązaniu problemów jak napisał snejk
Głowa do góry i nie bać się.
Pozdrawiam Dołączona grafika