Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zawartość użytkownika Bianka

Odnotowano 12 pozycji dodanych przez Bianka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 28-wrzesień 20 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#85051 kredyt odnawialny, księgowanie

Napisano przez Bianka w 15 marzec 2012 - 15:05 w Rachunkowość

To nie faktoring, chociaż coś bardzo podobnego. Dostaję na konto walutowe 100% kwoty faktury, a nie na przykład 90% jak jest prawidłowo przy faktoringu. Bankowiec powiedział, że ten kredyt jest też znacznie tańszy od faktoringu. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł co to może być za dziwoląg kredytowy?

#84659 Nieodebrane wynagrodzenie

Napisano przez Bianka w 14 marzec 2012 - 14:16 w Różne tematy

Pomyliłam się wcześniej. Sprawdziłam i jednak mam KW podpisane, że odebrał w styczniu za grudzień. W styczniu jeszcze był i pracował. A z tego co wiem to policja już też go teraz szuka. A wypłata leży, czeka i kwitnie.

#84616 Nieodebrane wynagrodzenie

Napisano przez Bianka w 14 marzec 2012 - 13:24 w Różne tematy

no właśnie! tego człowieka nie ma w domu, nie odbiera telefonów, z jego synem też nie można się skontaktować (nie odbiera telefonów), sąsiedzi nic nie wiedzą co się mogło stać (dawno gościa nie wiedzieli). Szkoda, bo bardzo się cieszył, że dostał u nas pracę, że trochę mu zostało do ememrytury i że będzie mógł sobie u nas tę resztę dopracować. Zadaliśmy sobie trochę trudu, żeby go odszukać, ale nie wiemy co dalej... Oczywiście został zwolniony z tytułu porzucenia pracy, ale mamy wątpliwości, bo jak ktoś się po kasę nie zglasza, to nie ma innego wyjścia moim zdaniem, tylko musiało mu się coś stać....

#84603 kredyt odnawialny, księgowanie

Napisano przez Bianka w 14 marzec 2012 - 13:08 w Rachunkowość

Mam pieniążki za sprzedaż zaraz jak tylko okażę bankowi fakturę sprzedaży. Kontrahent ma wydłużony termin do 90 dni. Wygląda jak faktoring. Ale ta usługa została przez bank nazwana: "kredyt odnawialny". Slowo daję! Ale to jest racja z tym faktoringiem - muszę to przemyśleć!

#84585 Nieodebrane wynagrodzenie

Napisano przez Bianka w 14 marzec 2012 - 12:31 w Różne tematy

Dziękuję bardzo

#84552 Nieodebrane wynagrodzenie

Napisano przez Bianka w 14 marzec 2012 - 11:59 w Różne tematy

Wynagrodzenie dla niego zostało naliczone za styczeń, a od lutego zapadł się pod ziemię (wynagrodzenie za styczeń wypłacamy 9 lutego i już go wtedy nie było). Gdyby podał konto bankowe to nie byłoby tematu. On jeden z całej ferajny odbierał wynagrodzenie w gotówce. No i teraz kłopot. Czyli PIT-11 wystawiam mu normalnie (komu w razie czego ten PIT przekazać?), podatki i zus płace normalnie. Zawsze myślałam, że obciążenie idą za wypłaconym wynagrodzeniem i że przychód powstaje w momencie wypłaty. Dziękuję za pomoc.

#84466 Nieodebrane wynagrodzenie

Napisano przez Bianka w 14 marzec 2012 - 09:46 w Różne tematy

okej, to teraz wyobraziłam sobie taką sytuację: delikwent nie żyje i nigdy po te pieniądze nie przyjdzie, w przyszłym roku wystawiam mu PIT-11. A co jeśli odebrać przyjdzie jego rodzina (spadkobiercy?). Kto wtedy uzyskał przychód? A jeśli nie ma rodziny i nikt nie odbierze tych pieniędzy? To co się z nimi wtedy dzieje? Po 3-ech latach następuje przedawnienie, i co wtedy?

#84448 Nieodebrane wynagrodzenie

Napisano przez Bianka w 14 marzec 2012 - 09:28 w Różne tematy

Dziekuję. Ajeśli on tych pieniędzy w ogóle nie odbierze, to jak wystawić PIT-11? Czy mimo wszystko należy uznać, że otrzymał przychód?

#84333 Nieodebrane wynagrodzenie

Napisano przez Bianka w 13 marzec 2012 - 15:50 w Różne tematy

Witam,mam problem z wynagrodzeniem pracowniczym. Proszę o pomoc w takiej oto sprawie:jeden z pracownikow nie odebrał wynagrodzenia ani w styczniu za grudzień, ani w lutym za styczeń. Leżą w depozycie, a zpracownikiem nie ma kontaktu. Czy w takim wypadku powinno się płacić podatki i ZUS od tego wynagrodzenia? Bo wydaje mi się, że jeśli ktoś nie odebrał wynagrodzenia to potrącone podatki i Zus-y też powinny być zawieszone w bilansie do momentu odebrania ich przez pracownika? Niestety podatek i ZUS za styczeń juz przez pomyłkę zdążyliśmy zaplacić...

#84323 Prowizje bankowe i opłaty

Napisano przez Bianka w 13 marzec 2012 - 15:10 w Rachunkowość

Ja też prowizje księguję na "czwórki", ale jeśli masz kredyt w rachunku, to na koniec miesiąca potrącają odsetki od kredytu i to już księguję na "siódemki", bo to już jest obciązenie zupełnie innego rodzaju (koszty finansowe właśnie). Wszelkie inne obciążenia, które bank kwalifikuje jaki prowizje, lecą na "4"

#84171 kredyt odnawialny, księgowanie

Napisano przez Bianka w 13 marzec 2012 - 09:45 w Rachunkowość

Naprawdę nikt nie ma takiego kredytu? Martwię się bo 20-ty się zbliża milowymi krokami, a ja niewiele wiem Dołączona grafika. Ostatecznie zrobię to tak na logikę, na tzw "azymut", byle kierunek sie zgadzał, ale chciałabym jakoś potwierdzić czy dobrze to robię. Może jednak ktoś coś wie i mógłby mi pomóc? Proszę!

#83824 kredyt odnawialny, księgowanie

Napisano przez Bianka w 11 marzec 2012 - 22:31 w Rachunkowość

Witam,księguję od kilku lat, ale pierwszy raz spotykam się z tego rodzaju kredytem w mojej pracy. Polega on na tym, ze tuż po wystawieniu faktury w koronach kontrahentowi czeskiemu, przesyłamy ją do naszego banku, a bank uruchamia kredyt w koronach dokładnie na kwotę tej faktury. Natomiast nasz kontrahent ma 90 dni na spłatę i płaci nie do nas, ale do banku, na ich konto. W związku z tym nie wiem ile w danej chwili mam tego kredytu, bo nie mam informacji kiedy nasz kontrahent im zapłaci. Rozmawiałam już z bankiem, ale oni nawet nie są pewni czy powinni mi taką informację udostępnić. Ja uważam, ze muszą, bo ja też przecież muszę wiedzieć ile mam aktualnie kredytu. Nie wiem też jak to zaksięgować. Czy w momencie jego uruchomienia mam zaksięgować spłatę i rozrachunek z kontrahentem? Czy muszę się dowiedzieć od banku kiedy nasz kontrahent im zapłacił i wtedy go rozliczyć? I po jakim kursie? Po średnim NBP z dnia poprzedzającego dzień wpływu do banku? Bardzo proszę o pomoc bo przyznam, ze to dla mnie trochę za skomplikowane.