Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika eksport

Odnotowano 2 pozycji dodanych przez eksport (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 10-lipiec 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#85062 rozliczenie zakupu środka trwałego i KPiR

Napisano przez eksport w 15 marzec 2012 - 16:06 w PIT i PKPiR

Witam.Więc prowadzę DG i zakupiłam środek trwały i chcę się ubiegać o zwrot podatku, który zapłaciłam przy zakupie. Chciałabym się dowiedzieć jak poprawnie ująć zakup środka trwałego w KPiR w Ewidencji Zakupu VAT oraz Ewidencji Środków Trwałych, a następnie w Deklaracji VAT-7 ? Proszę o pomoc

#83623 amortyzacja, ewidencja środków trwałych

Napisano przez eksport w 09 marzec 2012 - 19:53 w Rachunkowość

Witam.Właśnie zmagam się z Ewidencją Śrdków Trwałych, gdyż od marca tego roku odwiesiłam działalność gospodarczą i postanowiłam zakupić samochód ciężarowy, który będzie użytkowany w mojej firmie. I teraz mam problem z ujęciem do w EŚT oraz jak obliczyć amortyzację. Metoda amortyzacji, którą będą używać jest amortyzacja liniowa. Sprawdziłam również w Klasyfikacji Środków Trwałych, że stawka amortyzacyjna dla mojego typu samochodu wynosi 20%. Wartość początkowa wynosi 24000 zł. I teraz moje pytania:- Datą przyjęcia do używania jest data nabycia? Ponieważ jest on w 100% sprawny i można od razu go używać?- W mojej zakupionej książeczce "Ewidencja Środków Trwałych" następnie jest kolumna pt 'Wartość umorzenia do dnia .... 20....r. , coś tam wpisuje?- Kolumna 'Amortyzacja jednorazowa' mnie nie dotyczy, jak rozumiem.Później jest taka duża kolumna zatytułowana 'Amortyzacja w 20.....r.' podzielona na następujące podkolumny:- Na dzień ......... 20.....r. ? I to jest podzielone równiez na kolejne 3 kolumny: - Wspólczynnik przeliczeniowy ? - Zaktualizowana wartosc : początkowa .......(w zł), umorzenia ......(w zł)Kolejne kolumny to:- Podstawa liczenia amortyzacji - wpisuje 24000 zł- Stawka amortyzacyjna - 20%- Kwota odpisu amortyzacyjnego za dany rok podatkowy ..................(w zł)- Miesięczna rata odpisu amortyzacyjnego ....................(w zł)i Kwota odpisu amortyzacyjnego narastająco za cały okres amortyzacji od dnia ......... 20...r. .....................(w zł)Mógłby ktoś pomóć mi to wypełnić tam gdzie napisałam '.......' ? I powiedzieć jak to prowadzić dalej?Dziękuję.