Skocz do zawartości

Zawartość użytkownika Eni

Odnotowano 55 pozycji dodanych przez Eni (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 09-lipiec 19 )

Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#2043220 badania wysokościowe

Napisano przez Eni w 21 czerwiec 2017 - 11:53 w Obowiązki pracodawcy i pracownika

Witam,

Intryguje mnie sprawa kierowania pracowników na badania wysokościowe powyżej 1,0 m - przy okazji wysyłania ich na badania profilaktyczne...

Czy - po zmianie przepisów - kierujecie na takie badania wszystkich, którzy teoretycznie mogą znajdować się na takiej wysokości - np. sprzątaczkę biurową (bo myje okna), konserwatora (bo czasem stoi na taborecie naprawiając jakąś awarię), etc.?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie :)

#2039401 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 30 maj 2017 - 13:06 w PIT i PKPiR

Przelew na 3 zł powinnaś była zrobić do 20 kwietnia,bo to należność za marzec

wiem :) ale czasu nie cofnę; jedyne co mogę zrobić teraz to puścić ten przelew jak najszybciej (co dzisiaj uczyniłam) - i mieć nadzieję, że będzie OK. :) jeśli trzeba będzie, to wyjaśnię ten błąd;

#2039399 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 30 maj 2017 - 13:03 w PIT i PKPiR

Mam nadzieje, że masz zgodę pracownika na potracenie? bo pamiętaj, że robisz to już teraz (z opóźnieniem" nie na podstawie przepisów

dzięki za przypomnienie ;)

#2039371 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 30 maj 2017 - 11:15 w PIT i PKPiR

pięknie dziękuję za pomoc smile.png

i do US robię teraz (tzn. do 20.06) 2 przelewy - jeden na te 3 złote (17 M 03) a drugi - na kwotę wynikającą z zaliczek z wynagrodzeń wypłaconych w 05/2017 (czyli 17 M 05)? Bo jeśli zrobiłabym jeden przelew (zwiększając kwotę zaliczki "majowej" o 3zł, to US mógłby chyba mieć wątpliwości skąd taka kwota... - tak mi się wydaje wink.png )

#2039328 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 30 maj 2017 - 09:49 w PIT i PKPiR

w poprzedniej wersji programu z którego korzystamy nie było w ogóle możliwości tworzenia list korygujących... teraz nastało NOWE... i choć podchodzę do tego jeszcze trochę z dystansem - to (tak jak wspomniałam wcześniej) już raz skorzystałam z tej możliwości... i zastanawiam się co zrobić teraz;

#2039327 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 30 maj 2017 - 09:46 w PIT i PKPiR

Ja uważam,że można zrobić korektę listy płac,ale tylko w obrębie miesiąca,po zakończeniu miesiąca i zatwierdzeniu list płac nie ma takiej możliwości.

Hmm... to teraz mam dylemat... :) informatyk, który wdrażał nam system na którym m.in. naliczam płace, twierdził że korekty które mogę zrobić mają sens tylko wtedy jeśli będę je robić w innym miesiącu niz m-c którego dotyczą...

Mario, czyli jeśli robiąc teraz listę wynagrodzeń za maj, mogę potrącić temu pracownikowi którego dotyczy sprawa te 3,- tytułem rozliczenia za rok ubiegły - i będzie OK?? (już wtedy bez robienia listy korygującej)

#2039172 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 29 maj 2017 - 14:12 w PIT i PKPiR

Nie ma czegoś takiego jak "Korekta listy płac"

W moim programie placowym JEST :)

#2039161 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 29 maj 2017 - 13:50 w PIT i PKPiR

Nie trzeba żadnego "czynnego żalu" i innych tłumaczeń do US? wystarczy przelew z identyfikatorem "17 M 03" i dopiskiem "podatek za rok 2016 wynikający z rozliczenia pracownika"??

#2039158 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 29 maj 2017 - 13:47 w PIT i PKPiR

Miałam na myśli korektę listę płac za 03/2017 - żeby tam ując to potrącenie pracownikowi 3,00zł;

#2039089 Jaki urlop za część etatu

Napisano przez Eni w 29 maj 2017 - 11:02 w Urlopy

generalnie jest to 1,66 dnia (czyli jakieś 13 godzin i 17 minut) po każdym przepracowanym m-cu - i tak do końca tego roku kalendarzowego;

#2039087 rozliczenie pracownika

Napisano przez Eni w 29 maj 2017 - 11:01 w PIT i PKPiR

Witam,

Pracownik złożył PIT-12 i rozliczaliśmy go na PIT-40; z rozliczenia wyszło mu 3,-zł niedopłaty. Powinniśmy potrącić to z jego marcowej wypłaty - ale niestety tak się nie stało (do tej pory zawsze "pamiętał" o tym program płacowy - teraz niestety "zapomniał", a ja też zorientowałam się dopiero niedawno). W związku z tym mam pytanie - czy wystarczy, jeśli teraz potrącę pracownikowi te 3,-zł - i o tyle zwiększę zaliczkę wpłacaną do US? Czy niestety korekta tego będzie bardziej skomplikowana..?

#2038159 Wypowiedzenie a przysługujący urlop

Napisano przez Eni w 23 maj 2017 - 13:46 w Urlopy

Jeśli więc chcesz zakończyć obecny stosunek pracy z datą inną niż ostatni dzień miesiąca (czy to czerwca, czy też lipca), to pozostaje "rozwiązanie umowy za porozumieniem stron" - tam można wskazać dowolną datę zakończenia umowy - ale warunkiem jest uzyskanie zgody pracodawcy (a ten, jak wiadomo, może się nie zgodzić - wszystko zależy więc od konkretnej sytuacji);

#2038158 Wypowiedzenie a przysługujący urlop

Napisano przez Eni w 23 maj 2017 - 13:43 w Urlopy

Nie. Miesięczny okres wypowiedzenia kończy się zawsze z końcem miesiąca, jeśli więc pracownik złoży wypowiedzenie np. 5 czerwca, to wypowiedzenie zakończy się 31 lipca;

#2038155 Wypowiedzenie a przysługujący urlop

Napisano przez Eni w 23 maj 2017 - 13:31 w Urlopy

ponieważ umowa skończy się w czerwcu, dlatego pracodawca będzie zobligowany do udzielenia Ci tej części urlopu, która przysługuje za okres I - VI/2017, czyli 10 dni (+ urlop zaległy oczywiście, jeśli takowy jest "na stanie");

wypowiedzenie możesz złożyć już dzisiaj (a najpóźniej z końcem maja) - i tak rozpocznie bieg od 01.06.2017r.

jeli złożysz wypowiedzenie w czerwcu, to 1-miesięczny okres wypowiedzenia zacznie swój bieg od 01.07;

#2038115 Jaki urlop za część etatu

Napisano przez Eni w 23 maj 2017 - 11:43 w Urlopy

generalnie jest to 1,66 dnia (czyli jakieś 13 godzin i 17 minut) po każdym przepracowanym m-cu - i tak do końca tego roku kalendarzowego;

#2038114 Jaki urlop za część etatu

Napisano przez Eni w 23 maj 2017 - 11:41 w Urlopy

przy pierwszej pracy nabywasz prawo do urlopu z upływem każdego przepracowanego miesiąca, w wymiarze 1/12 przysługującego  wymiaru;

kiedy zacząłeś pracę?

#2038113 błąd na zla

Napisano przez Eni w 23 maj 2017 - 11:38 w ZUS i Płace

nawet jeśli pracownik "może chodzić" będąc na ZLA, to nie oznacza, że może w tym czasie świadczyć pracę u innego pracodawcy - skoro ma ZLA, to oznacza że jest chory i czas ten ma poświęcić na dochodzenie do zdrowia - i to możecie ewentualnie skontrolować (jeśli koniecznie chcecie i macie na to czas) :) nie wiem, czy każdemu pracodawcy chciałoby się "uganiać" za pracownikiem, który tak naprawdę status pracownika ma jeszcze tylko przez kilka dni... Niewielu ma czas na takie "zabawy" :) a gdyby pracownik taki w czasie ZLA świadczy już pracę gdzie indziej, to myślę, że ZUS to wychwyci;

#2038102 Minimalny okres urlopu wychowawczego

Napisano przez Eni w 23 maj 2017 - 11:28 w Uprawnienia rodzicielskie

art. 186.3 KP - pracownik może zrezygnować z urlopu wychowawczego:

1) w każdym czasie - za zgodą pracodawcy

2) po uprzednim zawiadomieniu pracodawcy - najpóźniej na 30 dni przed terminem zamierzonego podjęcia pracy.

#2037492 Więcej urlopu niż się należy

Napisano przez Eni w 19 maj 2017 - 07:43 w Urlopy

za okres I - VI osobie tej przysługuje 10 dni urlopu; skoro wykorzystał już 9 dni, to możesz udzielić jeszcze 1 dnia;

moim zdaniem nie można udzielić prawie całej rocznej puli dla tej osoby (nie wiem czy ten ktoś zdaje sobie sprawę, że u nowego pracodawcy pozostałby mu wówczas tylko 1 dzień urlopu do końca roku kalendarzowego);

teoretycznie jeśli w styczniu nabył prawo do 20 dni, to tylko i wyłącznie jego sprawa jak je rozdysponuje (o ile oczywiście szef zgadza się na proponowane przez pracownika terminy urlopów) - ale w sytuacji, gdy wiecie już że złożył wypowiedzenie, to ja bym urlopu nad wymiar nie udzieliła;

#2037491 zakres czynności - przetwarzanie danych osob.

Napisano przez Eni w 19 maj 2017 - 07:36 w Dokumenty kadrowe

Edziu, ja wiem, że to jest bez sensu - i próbuję to wytłumaczyć naszemu radcy (który tworzył regulamin ochr.danych.który u nas obowiązuje - nie konsultując go z dziewczyną która mnie zastępowała podczas mojej ponad 2-rocznje przerwy)... w ogóle nie wiem jak to się stało, że jakikolwiek regulamin został tworzony poza działem kadr... ale stało się - i teraz trzeba z tego jakoś wybrnąć ;)

dzięki raz jeszcze za potwierdzenie, że ten zapis to kompletna bzdura :-)

pozdrawiam

#2037202 zakres czynności - przetwarzanie danych osob.

Napisano przez Eni w 17 maj 2017 - 11:03 w Dokumenty kadrowe

dzięki raz jeszcze :)

czyli muszę popracować nad próbą zmiany pewnych zapisów w regulaminie (który niestety ustalony został przez naszego radcę prawnego, bez jakichkolwiek konsultacji z osobą która mnie wtedy zastępowała...)

#2037187 zakres czynności - przetwarzanie danych osob.

Napisano przez Eni w 17 maj 2017 - 09:56 w Dokumenty kadrowe

Dzięki Edziu :) czyli nie ma takiego obowiązku, żeby każdemu pracownikowi, który przetwarza dane osobowe zmieniać zakres czynności?

A czy konieczne jest wpinanie do akt osobowych oświadczeń i upoważnień pracowników (dot. ochrony danych osob.)? czy można te dokumenty trzymać w innym miejscu (razem z innymi dokumentami dotyczącymi ochrony i przetwarzania danych osob.)?

#2037167 zakres czynności - przetwarzanie danych osob.

Napisano przez Eni w 17 maj 2017 - 09:04 w Dokumenty kadrowe

Witam,

Czy - w związku z ochroną danych osob.i ich przetwarzaniem - tworzyliście dla każdego pracownika dopuszczonego do przetwarzania danych osob.INDYWIDUALNY ZAKRES CZYNNOŚCI, określający jego obowiązki wynikające z czynności związanych z przetwarzaniem danych osobowych oraz zakres, w jakim dany pracownik został upoważniony do przetwarzania tych danych? Czy też tworzyliście jakiś ogólny ZAKRES  CZYNNOŚCI  ZWIĄZANY  Z  PRZETWARZANIEM  DANYCH OSOB., bez podawania szczegółowego zakresu tego przetwarzania dla poszczególnych pracowników??

#2034165 zmiana okresu rozliczeniowego a harmonogram czasu pracy

Napisano przez Eni w 27 kwiecień 2017 - 07:02 w Czas pracy

dzięki Edzia :) tak właśnie w międzyczasie zrobiłam.

pozdrawiam

#2032908 3/4 etatu czy przysluguje mi 26 dni urlopu

Napisano przez Eni w 20 kwiecień 2017 - 11:31 w Urlopy

dlatego - jeśli pracownik pracuje w stałych godzinach pracy (np. 7:00-13:00) - to łatwiej jest mu przyswoić inf.że przysługuje mu 26 dni urlopu x 6 godzin ;) (przynajmniej u mnie się to sprawdza)