Skocz do zawartości


Zawartość użytkownika OE_sniezka

Odnotowano 6 pozycji dodanych przez OE_sniezka (Rezultat wyszukiwania ograniczony do daty: 31-maj 19 )


Według typu zawartości

Filtruj

Sortuj według                Sortuj  

#1931284 fototapeta w łazience

Napisano przez OE_sniezka w 30 październik 2015 - 00:52 w Wnętrza

Klasyczna fototapeta pod prysznicem i jeszcze położona na płytki… Myślę że to co Pani widziała to mógł być to raczej nadruk na szkle, niż klasyczna fototapeta. Można rozważać wydruk na folii samoprzylepnej, ale myślę że jest to rozwiązanie eksperymentalne i krótkoterminowe ;) gdyż bez laminatu nadruk szybko się zetrze… Laminat z kolei sprawi, że folia stanie się sztywna i przez to trudna do położenia na płytkach. Efekt na pewno nie będzie zadowalający.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka
#1919211 Najlepsza farba kuchnia-łazianka

Napisano przez OE_sniezka w 24 sierpień 2015 - 20:35 w Wnętrza

Zależy ile chcesz wydać na farbę. Z tych profesjonalnych to polecam Flügger Farba Dekso 5 lub 25 do pomieszczeń o dużej wilgotności lub Flügger Farba Flutex 7s do pomieszczeń o średniej wilgotności. Farby przetestowało sporo klientów biura architektonicznego w którym paracowałam więc mogę Ci z czystym sumieniem polecić. A z tych komercyjnych to firmy Beckers, bo łatwo się myje. O Śnieżce, Dekoral czy Dulux za dużo różnych opinii słyszłam, wiec nie polecam cool.png

Szanowna Pani,

Farby Śnieżka to produkty wysokiej jakości. Spotykamy się z wieloma pozytywnymi opiniami na ich temat ze strony użytkowników. Do malowania pomieszczeń o podwyższonej wilgotności, jak kuchnia czy łazienka, najlepiej wykorzystać dedykowane to tych wnętrz farby. Przykładem takiego produktu jest  Śnieżka Kuchnia-łazienka: http://www.sniezka.pl/produkty/farby-wewnetrzne/gotowe-kolory/opis/sniezka-kuchnia-lazienka Farba zawiera czyste srebro, dzięki czemu skutecznie ogranicza rozwój grzybów i pleśni na powłoce malarskiej oraz ułatwia zapewnienie optymalnych warunków higienicznych w pomieszczeniach. Jest odporna na mycie i szorowanie. Farbą można malować powierzchnie nie narażone na bezpośrednie działanie wody. Wyrób aplikujemy zgodnie z zaleceniami producenta.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka
#1919202 Malowanie pokoju w kawalerce - pomysły

Napisano przez OE_sniezka w 24 sierpień 2015 - 19:44 w Wnętrza

Małe wnętrze kawalerki najlepiej pozostawić jasnym, by wydawało się przestronne, szczególnie że jest w nim mało światła. Idealne wydają się być złamane, ciepłe biele ( 504 senne marzenia lub 544 kraina łagodności), które znakomicie spełnią swoją funkcję i są bardzo modne. Również delikatne pastele mogłyby ciekawie zaaranżować przestrzeń, ale powinny być dopasowane do wyposażenia i uzupełnione dodatkami podkreślającymi odcienie  (np. morelowe ściany podkreślą pomarańczowe lub łososiowe dodatki a błękitne-szafirowe.)

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka
#1919198 Kolor ścian

Napisano przez OE_sniezka w 24 sierpień 2015 - 19:33 w Wnętrza

Żółty z niebieskim tworzą kontrast kolorystyczny, co wprowadza do pomieszczenia dodatkową energię. W sypialni, wieczorem takie zestawienie barw mogłoby nużyć ale wtedy gdy byłyby to barwy silne, imocno nasycone. Użycie delikatnych, pastelowych odcieni załagodzi ten efekt i sprawi, że taki duet może sprawdzić się w sypialni. Ciepły żółty (515 Czarujący uśmiech) i szarawy błękit (539 Szept nocy) to zestawienie które wieczorem da wytchnienie i wypoczynek a o poranku delikatnie pobudzi do działania.

Pozdrawiam serdecznie,

E-rzecznik FFiL Śnieżka
#1910010 Malowanie - zdejmowanie starej farby

Napisano przez OE_sniezka w 28 czerwiec 2015 - 22:43 w Budowa i remont

Witam,Chciałabym pomalować ściany ale mam z tym problem gdyż gdzieniegdzie stara farba zchodzi mniejszymi i większymi płatami i można ją oderwac ręką a w innych trzyma się mocno. Jest to zwykła najtańsza farba z kubełka (oczywiście nie olejna). Czy można unikąć zdzierania szpachelką czy papierem ściernym? Czy można spróbować jakiegś środka chemicznego? (Chciałabym unikąć ewentualnego uzupełniania ubytków) I jeszcze pytanie, po usunięciu starej farby od razu można zakładać grunt czy trzeba odczekać? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Szanowni Państwo,

jeśli farba łuszczy się i odspaja od podłoża, należy ją usunąć przed ponownym malowaniem ścian. Najlepiej zrobić to za pomocą szpachelki, co może być czasochłonne, ale pozwoli na dokładne usunięcie starej powłoki malarskiej. Ewentualne nierówności można wypełnić gotową gładzią szpachlową ACRYL-PUTZ® FS 20 FINISZ: http://www.acrylputz...utz-fs20-finiszPokrytą nią ścianę należy przeszlifować, oczyścić z pyłu i zabrudzeń oraz zagruntować emulsją podkładową Śnieżka Grunt: http://www.sniezka.p...s/sniezka-grunt Po wyschnięciu gruntu, tak przygotowana powierzchnia jest gotowa do malowania – ściany można pokryć np. farbą Śnieżka Barwy Natury, która zapewnia odporność na szorowanie i wielokrotne zmywanie: http://www.sniezka.p...ka-barwy-natury

Pozdrawiam serdecznie,
E-rzecznik FFiL Śnieżka
#1875410 Malowanie - zdejmowanie starej farby

Napisano przez OE_sniezka w 20 styczeń 2015 - 18:30 w Budowa i remont

Witam. Aby osiągnąć wyjątkowy efekt malowania ściany, który zachwyci profesjonalizmem, trwałą barwą oraz powłoką, trzeba odpowiednio przygotować podłoże do malowania. Można do tego celu użyć środków chemicznych.Jednak są one szkodliwe i należy zachować wysoko idącą ostrożność. O wiele prostszym i bezpieczniejszym sposobem jest usunięcie starej warstwy przy pomocy szpachelki. Zapraszam na naszą stronę internetową www.sniezka.pl/porady-techniczne/jak-przygotowac-sie-do-malowania-scian gdzie znajdzie Pan dokładne wskazówki, jak krok po kroku należy przygotować ścianę do malowania aby powłoka malarska była trwała kolorystycznie i odporna na zabrudzenia oraz szorowanie przez długie lata.

W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam Adrian Makulski
Online Ekspert marki ŚNIEŻKA